افسانه ها و حقایق رایج کرونا


افسانه ها و حقایق ویروس کرونا: آیا احساس نمی کنید برای همیشه در یک خانه گیر افتاده اید؟ شیوع ویروس کرونا جهان را از درون تکان داده است. زندگی ما سه ماه پیش متفاوت بود، مردم از این طرف و آن طرف لذت می بردند و پرسه می زدند. به گفته WHO، این زمانی است که باید مراقب باشیم، فاصله اجتماعی را رعایت کنیم و ایمن بمانیم. دولت سخت تلاش می کند تا مردم را ایمن نگه دارد. به عنوان شهروندان مسئول، باید به افراد نیازمند نیز کمک کنیم. اما قبل از آن از انتشار شایعات جلوگیری کنید. تصور غلط در مورد کرونا از هر چیزی مضرتر است. شبکه های اجتماعی برای رفاه مردم ایجاد شده است. اما امروزه به جای اخبار، شایعات و افسانه ها به اشتراک گذاشته می شود. واتس‌اپ افزایش اشتراک‌گذاری پیام‌های فوروارد شده را ثبت کرده و برای آن نیز اقدامات ایمنی را در نظر گرفته است.

جدا از استفاده از ضدعفونی‌کننده‌های دست و خوردن چیزهایی که سیستم ایمنی شما را بهبود می‌بخشد، باید حقایق را برای از بین بردن این بیماری به اشتراک بگذارید. افسانه های کرونا در حال چرخش در اینجا ما چند اسطوره شکن ارائه می کنیم که ممکن است در این مورد به شما کمک کند.

افسانه ها و حقایق ویروس کرونا

باور غلط: غرغره کردن با آب شور می تواند شما را از شر ویروس نجات دهد.

حقیقت: غرغره کردن با آب نمک می تواند گلوی شما را پاک کند. و می تواند از شما در برابر مشکلات خفیف سلامتی مانند سرماخوردگی محافظت کند. اما نمی تواند شما را از کروناویروس جدید نجات دهد.

افسانه: هومیوپاتی، آیورودا و داروهای گیاهی درمان کرونا هستند.

حقیقت: هیچ مدرک علمی وجود ندارد که آنها به درمان کمک کنند، این صرفا یک افسانه کرونا است. AYUSH، شرکت معروف آیورودا در هند، گفت که می تواند در پیشگیری از ویروس کرونا کمک کند. از آنجایی که داروهای گیاهی خاصی سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهند، می تواند امکان پذیر باشد.

افسانه: آنتی بیوتیک ها می توانند ویروس کرونا را از بین ببرند.

حقیقت: آنتی بیوتیک ها قادر به کشتن باکتری ها هستند نه ویروس ها.

افسانه: سگ ها و گربه ها می توانند ویروس کرونا را منتشر کنند.

حقیقت: این موضوع هنوز هم می تواند فقط به عنوان یک افسانه در نظر گرفته شود، زیرا هیچ مدرک واقعی دال بر انتقال ویروس توسط سگ ها و گربه ها وجود ندارد. دانشمندان و اساتید هنوز در مورد این موضوع بحث می کنند. یکی از آنها گفت که احتمال کمی وجود دارد که آنها (حیوانات خانگی) ناقل این بیماری باشند زیرا عامل شیوع بیماری انسان است.

افسانه: ماسک های صورت از شما در برابر ویروس کرونا محافظت می کنند.

حقیقت: باشه! این کار را انجام می دهد. اما فقط در صورتی که دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید. فقط گذاشتن ماسک صورت معجزه نمی کند. بسیاری از کارگران حتی پس از پوشیدن ماسک با دست به صورت خود دست می زنند و اگر اینطور باشد، شما را نجات نمی دهد. درمان های پیشگیرانه ذکر شده توسط WHO را دنبال کنید. ماسک های صورت در صورت استفاده و دور ریختن صحیح به انتشار ویروس کمک می کنند.

افسانه: COVID-19 فقط شکل دیگری از آنفولانزا است.

حقیقت: بدون شک، این بیماری همان علائم آنفولانزا را دارد، اما SARS-CoV-2 متعلق به خانواده ای از کروناویروس ها است که باعث عفونت های SARS و MERS شده اند. درست مانند آنفولانزا، می تواند منجر به آن شود پنومونیکه از آنفولانزا جدی تر است و میزان مرگ و میر آن بین ۱ تا ۳ درصد است.

اگر علائمی را مشاهده کردید که به کرونا اشاره دارد، اکنون علائم خود را با Credihealth بررسی کنید!

افسانه: الکل ویروس کرونا را می کشد.

حقیقت: یک افسانه کرونا که باید از بین برود. چرا؟ همانطور که بسیاری از مردم این را باور کرده اند و به قیمت جان آنها تمام شده است. واقعیت این است که ضدعفونی کننده دست با پایه الکل ۶۰ درصد می تواند ویروس های موجود در دست و سطوح را از بین ببرد. این بدان معنا نیست که ویروس داخل بدن شما را نیز از بین می برد. مصرف مستقیم فقط به بدن شما آسیب می رساند.

افسانه: خوردن غذای چینی یا دریافت بسته از چین باعث ابتلا به کرونا می شود.

حقیقت: نه، با خوردن غذاهای چینی نمی توانید به ویروس کرونا مبتلا شوید. افراد زیادی در مورد آن شایعات پخش می کنند. ربطی به غذا نداره غذا در خانه، شهر یا کشور خودتان آماده می شود. اما برای جلوگیری از هرگونه مشکل سلامتی یا هر چیزی که می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تضعیف کند، دوری از غذاهای ناسالم بی خطر است.

دانشمندان سایر ویروس‌های خانواده کرونا، حتی ویروسی که عامل سارس و مرس است، مورد مطالعه قرار دادند و نشان دادند که این ویروس نمی‌تواند برای مدت طولانی‌تری روی نامه‌ها و بسته‌ها زنده بماند.

افسانه: واکسن های آنفولانزا و ذات الریه از COVID-19 محافظت می کنند.

حقیقت: SARS-CoV-2 یک ویروس کاملا جدید و متفاوت است، بنابراین هیچ واکسن موجود نمی تواند از شما در برابر COVID-19 محافظت کند.

همچنین، این را به زبان هندی بخوانید:

ایمن بمان. داخل بمان. و شایعه پراکنی را متوقف کنید:

اینها افسانه ها و باورهای نادرست در مورد کرونا بود که مردم را به سمت اشتباه هدایت می کرد. ما تقریباً به همه آنها پاسخ دادیم و حقایق را نیز در اختیار شما قرار دادیم. قبل از اینکه روی هر چیزی آزمایش کنید، توصیه های پزشک را در نظر بگیرید یا در مورد آن با جزئیات بدانید. و سعی کنید مردم را در همین مورد آموزش دهید. در طول این شیوع، تنها چیزی که نیاز داریم اتحاد است. بیایید با هم متحد شویم تا در داخل بمانیم و جلوی گسترش افسانه ها و دروغ ها را بگیریم. سالم و سلامت بمانید!

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.
کمک های پزشکی

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر