امام جمعه تهران: منتخبان شاه در روز قیامت با شاه متحد خواهند شد – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ سیداحمد خاتمی با تاکید بر اینکه عده ای با سوء استفاده از ماجرای اقتصاد می گویند دین قدرت اداره ملت را ندارد، چرا آن را می پیچید؟ وی گفت: در واقع دین قدرت کنترل جامعه را دارد، هر جا از دین استفاده کردیم پیروز بودیم.

سید احمد خاتمی در دیدار با علما و روحانیون شهرستان خرم آباد با بیان موضع علما و نقشه های دشمن در قبال مردم و روحانیت گفت: علما به خدا و پیامبر (ص) وفادارند. انبیا داشتند، علما باید می داشتند.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه علما وارثان انبیا بودند و متکلم بزرگوار تسبیح خداوند را به جا آورد، افزود: نزدیک ترین افراد به وضع موجود اهل علم و مردم هستند، با جهاد، جهاد بود.

خاتمی با بیان اینکه ارزش قلم علما از خون شهدا بالاتر است زیرا این قلم شهید است، تصریح کرد: قلم امام شهید بود، شهدایی که به منطقه آمدند انقلاب و انقلاب را فتح کردند. بیش از ۴۰ سال است که در عرصه حفاظت از انقلاب در صحنه است که قلم این تولید را داشت.

امام جمعه تهران با اشاره به اینکه علما موجودات زنده ای هستند که کارکرد خود را در میان سایر افرادی که به ظاهر مرده هستند انجام می دهند و انسان را زنده می کنند، افزود: دنیا نور خدایی درخشان در جهان است. علمای شیعه مرزبان هستند، این را در زمان حفاظت الهی نشان داده اند، ما ۴۵۰۰ شهید روحانی داریم، شهدایی هم داشته ایم که اوایل انقلاب به شهادت رسیدند و در خط مقدم جهاد تعریف مرزبانی بودند.

وی در ادامه با بیان اینکه فشار بر روحانیت آنچنان که باید مشخص نیست به ویژه در برخی شبکه ها، ادامه داد: ۹۰۰ نفر از ائمه جمعه ما همیشه مجاهد جهاد تبیان بودند، شهید مظلوم آیت الله بهشتی یکی از آنها بود. مجاهد بزرگ جهاد تبیان در سالهای آغازین انقلاب خود در مقابل بدعت گذاران جنگجویانه ایستاد.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: پس از ایشان آیت الله مصباح یزدی از رزمندگان جهادی بودند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه علما یک حزب، یک گروه جنایتکار یا یک فرقه نیستند، علما مدافع دین هستند، افزود: دین به حزب، گروه جنایتکار، فرقه و گروه خاصی وابسته نیست، بنابراین متکلمان – یعنی فرقه ها، بی طرف و بی طرف هستند. غیر حزبی

خاتمی با ادعای اینکه یکی از مهمترین کارکردهای پیامبران جهاد تفسیری است، گفت: جهاد تفسیری به معنای نور و وحی است، انقلاب ما با جهاد تفسیری شکست خورد، علما وارد منطقه شدند، در منبر علیه ظلم متعرض شدند. مردم از خواب بیدار شدند، آنها به آن مکان آمدند و یکصدا صحبت کردند و گفتند: “مرگ بر پادشاه” و پادشاه سرنگون شد.

اندکی بعد از جمعه امام تهران با تاکید بر اینکه انقلاب با نور شکست خورد، گفت: امام یک روز به جنگ نرفتند، فکر امام این بود که مردم وارد منطقه شوند و من شاه را سرنگون کنم و این تجربه نشان داد. که نور نقش مهمی ایفا می کند.

خاتمی با اشاره به اینکه انقلاب با جهاد تفسیر شکست خورد و با جهاد تعریف انقلاب خواهد ماند، تصریح کرد: هدف و رسالت علما افشای و روشنگری، رساندن خطرات و ایجاد آن حادثه است.

وی با اشاره به نقشه های دشمن علیه مردم ایران و اینکه یکی از این نقشه ها شبهه دینی است، به بحران اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: دولت و رئیس جمهور می دانستند که این مشکلات ممکن است اتفاق بیفتد، دولت این کار را می کرد. ، کار دولت قبل بود و متأسفانه دولت قبل در این زمینه فعالیت می کرد و باید پاسخگو باشد، اما رئیس جمهور فعلی وارد میدان شده است و هنوز هم به خوبی پیش می رود.

خاتمی چرا با اصرار اینکه عده ای از این داستان ها سوء استفاده می کنند، می پیچید و می گویید دین نمی تواند جامعه را اداره کند؟ وی گفت: در واقع دین قدرت کنترل جامعه را دارد، هر جا از دین استفاده کردیم پیروز بودیم.

وی با بیان توطئه جدایی دین از سیاست توسط دشمن، تصریح کرد: ائمه ما سیاستمداران مردم هستند، سیاست در همه جا به معنای درگیری مسلحانه و جنگ داغ نیست، سیاست یعنی نظام.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه عده ای می خواهند اندیشه رضاخانی مبنی بر جدایی دینی و سیاسی را احیا کنند، ادامه داد: برخی می گویند برای نجات روحانیت باید همه کشیش هایی که مسئولیت دارند استعفا بدهند، برخی دیگر نمی فهمند چه می کنند. دارند می گویند؛ بگذار همه استعفا دهند دولت بگذار دیگران بگویند ما مردمش نیستیم.

خاتمی با تاکید بر اینکه روحانیت به منطقه آمده است و به فضل الهی همیشه با تمام توان حضور خواهد داشت، افزود: روحانیت همیشه وجود داشته، همیشه آنجا بوده و در حالت قیام خواهند بود. امام (ره) فرمود (علیه السلام).

وی در پاسخ به سوال دشمن ولایت فقیه اظهار داشت: این قیام بیش از ۴۳ سال است که ادامه دارد ۴۳ و همچنان ادامه دارد. تا روز به روز قوی تر و قوی تر باشیم.» اینجوری ادامه میدن

یکی از اعضای هیأت رئیسه خبرگان با تأکید بر اینکه برخی افراد کوتاه بین صراحتاً می گویند که من بین حکومت جمهوری اسلامی و شاه یکی را انتخاب می کنم، حکومت شاه قطعاً دوباره با شاه کا ملاقات خواهد کرد. روز قیامت افزود: متاسفم که برخی در فضای معطر جمهوری اسلامی نفس راحتی کشیده اند.

خاتمی درباره توطئه تحقیر مردم توسط دشمن که به شدت در حال بیرون راندن است، گفت: هم امام (ره) از کسانی که ناامیدانه صحبت می کردند و هم از رهبری متنفر بودند، مردم، دیگران بی دلیل چشمان خود را می بندند و تکذیب می کنند. همه چیز. ” آینده این انقلاب آینده روشنی است.

وی با اشاره به اینکه شکست نظام یک نقشه نیست، بلکه نقشه دشمن است، افزود: آنها دو هدف را دنبال می کنند که یکی از آنها اولین رئیس جمهور امسال خواهد بود، چهار، سعی می کنند این کار را نکنند. اصلاً انتخاب کنید و دوم اینکه بله، اغلب مشکل نشان می دهند، بحث حمایت از این دولت فقط حمایت از دولت نیست، حمایت از ارزش هاست. من بارها در خطبه ها گفته ام که ما برای مردم متاسفیم، به درد انسان ها هم می خوریم.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: در این مورد سه روش وجود دارد، یکی: نه گفتن، اصلاً شرایط سخت نیست، نتیجه این است که می گویند وضعیت خوب است؛ نه، اصلاً شرایط سخت نیست. گفتن این حرف بد گفتن است، خود را از مردم منزوی می کند. دوم اینکه نقد می کنند، ما بالا را می گوییم، شما نمی دانید، مخصوصاً اگر یک نفر مسئول یک جا، یک مکان، یک برده باشد، اولاً این مسائل کجاست؟ با فرض صحت این موضوع، نتایج این فعالیت ها چیست؟ همانطور که اولین برخورد نادرست است، اشتباه است. این نظام مال آن مردم است، ضرری ندارد، اما مخالفان فکر می کنند که اگر این نظام خراب شود، به آنها رحم می کنند، آن را غیرممکن می دانند.

خاتمی با تاکید بر اینکه موفقیت این دولت این است که می خواهد بر اساس دین و مبانی حکومت کند و خیالمان راحت است که می خواهد برنامه های مقام معظم رهبری را اجرا کند، گفت: این زنده است، دنبال دلیل است، ببینید. . قلب ها توسط مردان نمی سوزد، آنها توسط آنها می سوزند، مردم دیگر به آنها اعتماد ندارند.

وی در مورد نقشه دشمن برای به انحراف کشیدن روحانیت تصریح کرد: آنها می خواهند روحانیت از انقلاب و نظام عقب نشینی کند. روحانیت کار مسئولین را توجیه نمی کند. در خدمت هستند و امیدواریم بتوانند مشکلات را حل کنند.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تخریب روحانیت توسط دشمن، ادامه داد: هر روحانی را که ببینند کار می کند تا از نفوذ کلامش بکاهند، نابود می کنند.

خاتمی با اشاره به اینکه دشمن به دنبال دلیلی برای جدایی ما از مردم است، گفت: زندگی شبانی روحانیت در حال فروپاشی است. خوشبختانه روحانیون خرم آباد توجه دارند و زندگی آنها مانند جان انسان هاست.