انتخابی که یحیی با آن مخالفت کرد/ قرار بود ستاره فوتبال ایتالیا به پرسپولیس بیایدپس از جدایی چند تن از اعضای کادر فنی پرسپولیس در فصل گذشته، مدیریت پرسپولیس خواهان پرکردن کادر فنی یحیی گل محمدی بود. تیم پرسپولیس جایگزین لوسادا بدنساز اسپانیایی و ننکا مربی برزیلی شد تا جای خود را به مظهر رحیم پور و داود فانعی بدهد.

اما مهم ترین قسمت احیا یا تقویت کادرفنی پرسپولیس انتخاب جانشین حمید مطهری بود که به عنوان سرمربی اصلی این فصل روی نیمکت این تیم خواهد بود.

در ابتدا نام سرمربی پرتغالی و سرمربی اسپانیایی به عنوان دستیاران احتمالی یحیی گل محمدی در رسانه ها مطرح شد. خسوس کاساس، دستیار سابق لوئیس انریکه در بارسلونا و تیم ملی اسپانیا جدی ترین گزینه برای جایگزینی حمید مطهری در پرسپولیس بود و در این بین مذاکراتی بین او و مدیران پرسپولیس انجام شد اما توافقی صورت نگرفت. رسیده است تا در نهایت اسمار سرمربی برزیلی جای مطهری پرسپولیس شود.

با این حال، ما در این راه خبرهای واقعا خوبی دریافت کردیم. ماجرا از این قرار است، در گذشته زمانی که مدیریت پرسپولیس به دنبال جانشینی برای مطهری بود، گزینه بسیار خوبی به یحیی گل محمدی ارائه شد اما در کمال تعجب سرمربی پرسپولیس این گزینه را نپذیرفت.

الساندرو نستا ستاره سال های اخیر فوتبال ایتالیا با سابقه بازی در باشگاه هایی مانند لاتزیو و میلان گزینه ای بود که به گل محمدی معرفی شد. نستا که یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایتالیا بود و افتخارات زیادی در دوران حرفه ای خود دارد، در چند فصل اخیر هدایت فروزینونه و میامی را برعهده داشت که به دلیل کسب نتایج بد از کار برکنار شد.

نستا که در حال حاضر بیکار است، اولین قرارداد خود را برای آمدن به ایران اعلام کرد و قرار بود با ۴۰۰ هزار دلار در پرسپولیس حضور داشته باشد، اما یحیی از آمدنش غافلگیر شد. نمی دانیم چرا یحیی با حضور نستا مخالف بود اما حضور فردی به نام فوتبال ایران زیبایی لیگ ما را بیشتر می کند.