انتشار طرح جامع برنامه ریزی دارایی های شهرداری تهران. خواص تایید شده در حال افزایش است


یکشنبه ۱۵ ژوئن ۱۴۰۱ – ۰۸:۵۰

نشست خبری معاونت مالی و اقتصادی شهری شهرداری تهران

تهران (پانا) – معاون مالی و شهرسازی شهرداری تهران از ابلاغ طرح جامع ساماندهی املاک شهرداری در مناطق ۲۲ گانه خبر داد و گفت: تعداد ساختمان های دارای سند یک برگی تا پایان سال جاری افزایش می یابد. سال

ابوالفضل فلاح در گفت و گو با پانا با اشاره به سند اسناد ملکی شهرداری تهران گفت: به ۱۰ مورد رسیده اند.

وی ادامه داد: خوبی سند یک صفحه ای این است که چون می تواند سیستمی باشد، نمی توان آن را ساخت و استفاده کرد. ما با اتحادیه ثبت اسناد و املاک برای تسریع در روند توافق هستیم. اسناد زیادی به یک صفحه ارسال شده است، اما به عدد درستی نرسیده ایم و باید سعی کنیم آن را اضافه کنیم.

معاون شهردار تهران با توجه به اینکه گفته می شود ۹۰ درصد اموال شهرداری در معرض خطر است، گفت: در همان زمان برنامه جامع ستادی به ستادی را ابلاغ کردیم.

وی گفت: ستاد مرکزی برای شناسایی سایت ها و پیگیری مستندات یک صفحه ای تشکیل شد. این امر سالهاست که برای شهرداری عادی شده است و موضوع تک برگی اسناد ملکی شهرداری نادیده گرفته می شود.»

فلاح ابراز امیدواری کرد که با ایجاد فرمی، اموال تمامی سایت ها مشخص شود و اسناد تک صفحه ای آنها توزیع شود و تا پایان سال به حد معقولی برسد، زیرا این امر امکان پذیر نیست. . کوتاه مدت.

معاون شهردار تهران در پاسخ به این سوال که با وجود نیاز به سند زنجیره تامین شهرداری در قبال کالا، با چالش مواجه نمی شود، گفت: با دارایی و یک سند سر و کار داریم. بسیاری از اسناد، اموال عمومی مانند باغ ها، معابر و بزرگراه ها هستند که شهرداری آن ها را از مردم خریداری و واگذار می کند. همه اسناد ما قابل تولید نیست و برخی از آنها این قابلیت را دارند و اولویت جزء دارای این قابلیت است.