انتقاد شدید سایت اصولگرا از نمایندگان انقلابی مجلس/ کاش به جای گل و لای مالی در امامزاده داوود در دست «موگرینی» بودید! – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; سایت بنیاد ضمن انتقاد از نمایندگان اصلاحات مجلس نوشت:

افکار برخی از نمایندگان مجلس در مورد سیل امامزاده داوود که پایشان در گل و لای گیر کرده بود به قدری مشمئز کننده بود که به نظر می رسید مبنای چندانی برای دفاع یا حفاظت از آنها وجود ندارد. اما چند روز پس از واکنش شدید به این موضوع، این اتفاق در کمال ناباوری رخ داد و نظام الدین موسوی یکی از نمایندگان از اقدام خود و همکارانش دفاع کرد.

بدون شک عکس یادگاری بسیاری از نمایندگان اصلاحات مجلس دهم و فدریکا موگرینی رئیس سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شور و شوقی که نشان دادند نقطه تاریک آن مجلس و شرم بین المللی بود و نه. شک در این مورد

در این میان حتی اگر نظام الدین موسوی تذکر نمی داد، شاید بعد از عکس یادگاری نمایندگان مجلس در گل و لای سیل، خیلی ها یاد عکس یادگاری نماینده دهم و موگرینی می افتادند. اما واقعیت این است که موسوی می خواست با یادآوری آن رسوایی خود و همکارانش را پوشش دهد. او نوشت: «من می‌پذیرم که دروغ شما درست است. اما شوف همچنان افتخار سلفی گرفتن با موگرینی در گل و لای سیل را دارد. “

کاش به جای گل مالی در امامزاده داوود در دست موگرینی بودی!

در مورد این اظهارات باید گفت اولاً یک اقدام نادرست از سوی یک مخالف سیاسی نمی تواند دلیلی بر انجام اقدام نادرست دیگری از سوی کسانی باشد که با آنها رقابت می کنند. آیا گناه مردمی است که اجازه دارند گناه گناهان کوچک ما را انجام دهند؟

دوم، این فقط ارسال عکس ساده نیست. واقعیت این است که رفتار ماموران نشان می دهد که عمدا عکس یادگاری را برای خودنمایی گرفته اند. یعنی همه یک جا جمع شدند و در گلدان های سفالی وسط شهر مثل یک آتلیه عکاسی عکس گرفتند. این یعنی چی؟ آیا نمایندگان در آن زمان مشغول بررسی نحوه امداد رسانی به سیل زدگان بودند؟ فراموش نکنیم که هیچ اقدام مستقیمی از سوی مجلس برای مقابله با سیل و حتی توبیخ مسئولانی که در سیل اخیر خوب کار نکردند، صورت نگرفت.

خطاب به نمایندگانی که هنوز متوجه اشتباه وید در شوف اخیر نشده اند، کاش به جای امامزاده داوود جلوی موگرینی بودید. چون حداقل شعفی در آنجا سر کار نبود. عکس یادگاری با موگرینی یک تحقیر عمومی بود و احتمالا نمایندگان نمی خواستند این تصاویر منتشر شود و مایه شرمساری آنها شود. اما اتفاق افتاد که نمایندگان مجلس یازدهم عکس یادگاری را در دروازه شوف انداختند و با افتخار پخش کردند. اکنون به جای یک عذرخواهی ساده و پیگیری واقعی مشکلات سیل زدگان و تلاش برای جلوگیری از حوادث مشابه، دست به توجیه اقدامات خود زده اند و به هیچ وجه قصد شکست ندارند.

گزارش کردن صبر عصر امروز اقبال شکری از نمایندگان حاضر در این یادواره امامزاده داوود گفت: اگر برای عکس گرفتن به آنجا می رویم بهتر است زیر گل ها پنهان شویم.

نماینده مردم تهران همچنین افزود: وقتی از آنجا رد می شدیم مردم از جاهای مختلف عکس می گرفتند و منتشر می کردند اما ما به رسالت خود عمل کردیم. آنقدر سریع اتفاق افتاد که دیگر فرصتی برای پوشیدن کفش یا انجام کار دیگری وجود نداشت. بیل ها کار کردند و ما به داخل کار بالا رفتیم وگرنه استفاده از این بیل ها برای حرکت دادن ما فایده ای نداشت. به نظر من اینها مسائل جزئی هستند.