انتقال گران قیمت ستاره برای نجات استقلال/ ۵۰۰ هزار دلار نصیب آبی ها می شود!اللهیار صیادمنش مهاجم جوان و شمالی استقلال پس از یک فصل حضور در استقلال و درخشش در این تیم، سه سال پیش در سال ۲۰۱۹ از استقلال راهی تیم فنرباغچه ترکیه شد. این بازیکن در این چند سال به صورت قرضی برای استانبول اسپور و زوریا لوهانسک اوکراین بازی می کرد و عملکرد خوبش در زمین اوکراین باعث شد مشتریان خوبی در قاره اروپا برایش به ارمغان بیاید تا جایی که شایعات زیادی درباره این انتقال به گوش می رسید. بازیکن به تیم های نخبه . البته پس از پایان قرارداد قرضی اللهیار با تیم زوریا، این ملی پوش به ترکیه بازگشت اما در بازگشت به ترکیه رسانه های ترکیه ای از پیشنهاد جدی مبارز ۲۰ ساله فنرباغچه از تیم هال سیتی خبر دادند. که در چمپیونشیپ انگلیس است و حتی مذاکرات انجام شده و تیم فنرباغچه مبلغ نهایی فروش این بازیکن را پنج و نیم میلیون یورو اعلام کرده است.

در نهایت صیادمنش در ابتدای این فصل راهی انگلیس شد و با قراردادی دائمی به هال سیتی پیوست.

در جریان انتقال صیادمنش از استقلال به فنرباغچه، مدیران سابق باشگاه استقلال گزینه خاصی را در قرارداد این بازیکن به امضا رساندند که بر اساس آن آبی ها از دو سیادمنش انتقالی زیر سود خواهند برد. در نتیجه صیادمنش در سال ۲۰۱۹ با قراردادی ۸۵۰ هزار دلاری به فنرباغچه پیوست و مقرر شد ۲۰ درصد از اولین انتقال صیادمنش و ۱۷.۵ درصد از انتقال دوم او به حساب استقلال واریز شود. دستاورد بزرگی نصیب استقلال خواهد شد.

بر این اساس باید پول انتقال اللهیار صیادمنش به صورت مرحله ای به باشگاه استقلال پرداخت شود چرا که در توافقنامه بین تیم انگلیسی و ترک ها گفته شده است که تیم انگلیسی این پول را به صورت مرحله ای پرداخت خواهد کرد.

نکته دیگر اینکه درآمد استقلال کمتر از ۲۰ درصد است. زیرا در توافق طرفین این مبلغ ۲۰ درصد فروش نبوده بلکه ۲۰ درصد سود حاصل از فروش به استقلال تعلق می گیرد که طبق آن تمامی پرداخت ها چه پیش پرداخت به استقلال و چه سایر هزینه ها باشد. . حذف می شود و مبلغ باقی مانده حدود ۵۰۰ هزار دلار برای انتقال صیاد منش به استقلال می رسد.

طبق شنیده ها قسط اول در پایان آبان ماه به استقلال پرداخت می شود که در دور اول ۲۰۰ هزار دلار به سود این باشگاه خواهد بود. در واقع هزینه ها متفاوت است اما در مجموع مبلغی معادل ۵۰۰ هزار دلار در کل استقلال است که در مراحل مختلف به این گروه تعلق می گیرد.

در مورد صیادمنش باید گفت که این بازیکن با بدشانسی مواجه شده است و اگر حادثه غیرمنتظره ای برایش اتفاق نمی افتاد قطعا شانس زیادی برای پوشیدن پیراهن تیم ملی در Ice The World داشت.