انواع عفونت های قارچی – بلاگ Credihealth


قارچ سیاه، قارچ سفید، قارچ زرد و عفونت قارچ سبز چیست؟

همانطور که همه می دانیم، در این مدت به دلیل یک بیماری همه گیر جهانی، با یک بحران شدید روبرو هستیم. شیوع ویروس کووید ۱۹ برای ما کشنده بوده است و بهتر است احتیاط ها را رعایت کنیم. اما در اینجا تنها مشکل ویروس ها وجود ندارد، زیرا تعداد کمی از عفونت های قارچی نیز در حال حرکت هستند. این عفونت‌های قارچی تا حدودی به ویروس کووید-۱۹ مرتبط هستند، زیرا برخی از قارچ‌ها به بیماران کووید-۱۹ حمله می‌کنند و ممکن است کشنده باشند.

عفونت های قارچی در بین انسان ها بسیار رایج است و معمولاً تهدیدی برای سلامتی آنها نیست. با این حال، برخی از قارچ ها ممکن است کشنده باشند و باعث مشکلات جدی سلامتی شوند، به خصوص در این شرایط، که در حال حاضر یک ویروس کشنده در گسترش وجود دارد. علاوه بر این، برخی از این قارچ ها تمایل به حمله به افرادی دارند که قربانی آن هستند ویروس کرونا.

این تمایل این عفونت‌های قارچی به این دلیل است که ویروس کووید-۱۹ سیستم ایمنی را ضعیف‌تر می‌کند. این باعث می شود که سیستم ایمنی قربانی در برابر سایر بیماری ها قابل احترام باشد. برخی از قارچ‌ها می‌توانند به چنین بدن ضعیف و محترمی حمله کنند و سلامت فرد را بدتر کنند. بنابراین، بهتر است از آن قارچ ها آگاه باشید و اقدامات احتیاطی در برابر آن قارچ ها انجام دهید.

عفونت قارچی چیست؟

عفونت قارچی که به عنوان مایکوز نیز شناخته می شود، به حمله یا آلوده شدن توسط یک قارچ خاص اشاره دارد. معمولاً در بین انسان ها معمول است و به راحتی قابل درمان است، اما قارچ های خاصی کشنده تر و برای سلامتی نسبتاً مضر هستند. هرکسی که ایمنی ضعیفی داشته باشد بیشتر در معرض ابتلا به قارچ‌هایی است که یک عامل حیاتی هستند.

برخی از عفونت‌های قارچی نادر به مقدار جزئی منتشر می‌شوند، از جمله قارچ سیاه، قارچ سفید، قارچ زرد و غیره. با این حال، اینها قارچ های کشنده ای هستند که در این مدت پخش می شوند و بهتر است در مورد آنها بدانید. احتیاط در مورد چنین عفونت های قارچی برای پیشگیری و مبارزه با بیماری هایی مانند این بسیار مفید و ضروری است.

انواع مختلف عفونت های قارچی

عفونت های قارچی بسته به نوع قارچ ممکن است باعث مشکلات جزئی یا عمده سلامتی شوند. انواع مختلفی از عفونت های قارچی ناشی از قارچ های مختلف وجود دارد. عفونت های قارچی مختلفی مانند عفونت های قارچی در اندام ها، تنه، پوست سر و پای ورزشکار بین انگشتان پا وجود دارد.

سایر عفونت های قارچی شامل کاندیدا، عفونت قارچی واژن و بسیاری موارد دیگر است. اینها برخی از انواع رایج عفونت های قارچی هستند. با این حال، سایر عفونت‌های قارچی کشنده‌تر باعث مشکلات شدید سلامتی می‌شوند و به طور بالقوه تهدیدکننده زندگی هستند.

عفونت قارچ سیاه

عفونت قارچ سیاه، همچنین به عنوان موکورمایکوزیس، یک عفونت قارچی شدید است. این یک قارچ است که به طور طبیعی در محیط وجود دارد. افرادی که مشکلات سلامتی جدی دارند و دارو مصرف می کنند، شانس بیشتری برای ابتلا به آن دارند. این به این دلیل است که فرد از قدرت ایمنی پایینی برخوردار است و به راحتی تحت تأثیر قارچ قرار می گیرد.

اگر فرد در هوای حاوی اسپورهای قارچ تنفس کند، این قارچ می تواند از طریق هوا وارد ریه های فرد شود. افرادی که از ویروس کرونا رنج می برند یا به تازگی از آن بهبود یافته اند، شانس بالایی برای ابتلا به این عفونت قارچی دارند. اگرچه، اگر سیستم ایمنی فردی قوی باشد، می تواند در برابر این عفونت قارچی مقاومت کرده و با آن مبارزه کند.

عفونت قارچ سفید

عفونت قارچی سفید می تواند افراد را مبتلا کند و آنها را با مشکلات سلامتی جدی مواجه کند. این مسائل بهداشتی این عفونت قارچی تا حدودی شبیه به ویروس کووید-۱۹ است و تشخیص این دو را کمی سخت می کند. این عفونت قارچی ریه ها و سایر اندام ها مانند کلیه ها، پوست، ناخن ها، معده، اندام تناسلی و غیره را درگیر می کند.

این عفونت قارچی زبان را سفید می کند و از طریق ریه ها، لوله غذا و حتی مغز پخش می شود. این قارچ می تواند عامل تماس فرد با سطح حاوی کپک های عفونی این قارچ باشد. به همین دلیل است که برای جلوگیری از چنین عفونت هایی باید بهداشت را در اولویت قرار داد.

عفونت قارچی زرد

عفونت قارچی زرد، که موکور سپتیک نیز نامیده می شود، معمولا در مارمولک ها به جای انسان رخ می دهد. اما اخیراً انسان نیز تحت تأثیر این عفونت قارچی قرار گرفته است. کارشناسان معتقدند که این عفونت قارچی شاید خطرناکتر از قارچ سیاه یا قارچ سفید باشد. در طول این همه گیری، بسیاری از افراد در حال حاضر از ویروس کرونا رنج می برند که نیاز به مراقبت و درمان جدی دارد.

این درمان ها و داروها، مانند استروئیدها و سایر داروها، بدن را ضعیف می کنند. این حالت منجر به کاهش سیستم ایمنی بدن به دلیل درمان و خود کرونا می شود. این وضعیت سیستم ایمنی بسیار نگران کننده است زیرا عفونت قارچی زرد می تواند به سرعت به قربانیان ضعیف شده ویروس کرونا حمله کند.

عفونت قارچ سبز

عفونت قارچ سبز یا عفونت آسپرژیلوزیس یکی از نادرترین موارد ثبت شده است. در مقایسه با قارچ سیاه، قارچ سفید و قارچ زرد، این یک عفونت قارچی نسبتا نادر است و اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد. این عفونت قارچی روی ریه‌ها، سینوس‌ها و حتی خون قربانی تأثیر می‌گذارد.

منابع این عفونت های قارچی

عفونت‌های قارچی مختلف ویژگی‌ها و مکان‌هایی که منشأ می‌گیرند یا از کجا شروع می‌شوند، متفاوت است. اما عمدتاً این قارچ‌ها به افرادی که ایمنی پایینی دارند و قبلاً مبتلا به ویروس کرونا هستند یا قربانیانی از آن بهبود یافته‌اند حمله می‌کنند.

سیستم ایمنی معیوب این افراد، آنها را به یک هدف آسان برای این عفونت های قارچی تبدیل می کند و می تواند تهدیدی جدی باشد. این قارچ ها معمولا در محیط وجود دارند و در صورت تماس با این گونه هاگ های قارچی می توانند با ورود به بدن افراد را تحت تاثیر قرار دهند.

علل انواع عفونت های قارچی و علائم آنها

این مواقعی است که یک بحران شدید به دلیل یک بیماری همه گیر جهانی در حال وقوع است. ویروس کووید-۱۹ در حال گسترش است و به یک مشکل جدی تبدیل شده است. علاوه بر این، مواردی از عفونت های قارچی وجود دارد که در حال گسترش هستند. بهتر است از وجود چنین قارچ های خطرناکی آگاه باشید و اطلاعاتی در مورد آن ها داشته باشید تا قبل از اینکه دیر شود اقدامات لازم را انجام دهید.

عفونت قارچ سیاه در اثر استنشاق هوای حاوی اسپورهای قارچی ایجاد می‌شود و در نتیجه آن‌ها را به ریه‌ها منتقل می‌کند. اما همچنین می تواند از طریق بریدگی، سوختگی، کبودی وارد بدن شما شود و باعث مشکلات پوستی و سایر مشکلات سلامتی شود. اگرچه هاگ های این قارچ در غذا و خاک نیز یافت می شود. بنابراین، آنها می توانند از طریق دهان، بینی و چشم ها نیز وارد بدن شوند.

این عفونت قارچی علائم سردرد شدیدی از جمله تب، سرفه، درد معده، مشکلات تنفسی، درد قفسه سینه، تاری دید یا دوبینی را نشان می دهد. همچنین باعث لق شدن یا درد در دندان، مشکلات استفراغ و بسیاری موارد دیگر می شود.

تماس با قارچ سفید می تواند باعث عفونت و ایجاد مشکلاتی در چندین اندام بدن شما شود. این قارچ می تواند ریه ها، ناخن ها، معده، کلیه، مغز و غیره را تحت تاثیر قرار دهد. این عفونت قارچی همچنین باعث ایجاد مشکلاتی در ناحیه تناسلی و زبان شما می شود و لکه های سفیدی روی زبان، گونه های داخلی و گلو و داخل دهان ایجاد می کند.

فرد مبتلا به این بیماری ممکن است هنگام غذا خوردن، جویدن یا بلعیدن، از دست دادن چشایی، قرمزی، درد و درد را تجربه کند. افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند مانند بیماران کووید، بیماران سرطانی یا افراد مبتلا به دیابت، یا افرادی که دارای استروئید هستند، شانس بیشتری برای ابتلا به این قارچ دارند.

قارچ زرد می تواند باعث کاهش وزن و کاهش اشتها در فرد شود. علاوه بر این، این عفونت قارچی می تواند علائم شدیدی مانند فرورفتگی چشم را نشان دهد، روند بهبود زخم ها، نکروز و حتی نارسایی اندام را کاهش دهد. اگر به موقع تشخیص داده شود، می‌توان درمان را انجام داد و بهتر شد، اما بهتر است به تأخیر نیفتد زیرا دیرکرد می‌تواند باعث مشکلات شدید سلامتی شود.

در مورد عفونت قارچی سبز، اطلاعات زیادی در مورد آن وجود ندارد، اما هنوز علائمی وجود دارد که می توان آنها را تشخیص داد. این عفونت قارچی می تواند باعث ضعف و تنبلی، کاهش وزن و تب بالا و خونریزی شدید بینی شود. بنابراین، افراد نباید از علائمی مانند این اجتناب کنند و باید در اسرع وقت مراقبت های پزشکی مناسب را انجام دهند. همچنین، شما می توانید با عمل جراحی.

انجام اقدامات ایمنی و اقدامات احتیاطی از این عفونت های قارچی

ما می دانیم که برخی از عفونت های قارچی کشنده در حال گسترش هستند و باید برای آنها آماده باشیم. ما باید اقدامات احتیاطی و اقدامات لازم را برای جلوگیری یا مبارزه با چنین بیماری هایی، همانطور که در مورد آن بحث کردیم، انجام دهیم. این عفونت قارچی عموماً افرادی را مبتلا می کند که به دلیل بیماری های دیگر مانند دیابت، سرطان، کروناویروس یا مصرف استروئیدها دچار کاهش قدرت ایمنی هستند.

بنابراین راه اساسی برای انجام اقدامات، حفظ سلامتی است. یک سیستم ایمنی سالم شانس مقاومت یا مبارزه با چنین عفونت هایی را دارد.

اینها به ویروس کووید ۱۹ مربوط نمی شوند، اما به دلیل ایمنی پایین به بیماران مبتلا به کرونا حمله می کنند. بنابراین بهترین راه برای مبارزه با این عفونت های قارچی حفظ سلامتی است. اگرچه، برخی از داروها مانند آمفوتریسین-B که به درمان چنین عفونت های قارچی نادری کمک می کند. با این حال، هنوز واکسن های مناسبی برای این عفونت ها وجود دارد. بهترین راه حفظ یک زندگی سالم، تقویت سیستم ایمنی و ایمن ماندن است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر