انکولوژیست چه می کند و درمان های سرطان چیست – بلاگ سلامت اعتبار


در این مقالهو دکتر Sandeep Nayak یکی از بهترین انکولوژیست ها در بنگلور صحبت در مورد “یک متخصص انکولوژی چه کاری انجام می دهد و درمان های سرطان چیست؟”

انکولوژیست ها متخصصان پزشکی هستند که در تشخیص و درمان سرطان تخصص دارند. آنها اغلب به عنوان ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اولیه برای بیماران سرطانی عمل می کنند، برنامه های درمانی را توسعه می دهند، مراقبت های حمایتی را ارائه می دهند و در برخی موارد، درمان را با سایر متخصصان سرطان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی هماهنگ می کنند.

نقش انکولوژیست چیست؟

انکولوژی مطالعه و درمان سرطان است. انکولوژیست ها در مدیریت و درمان بیماران سرطانی در طول دوره بیماری تخصص دارند که شامل اقدامات زیر است:

  • اخذ تاییدیه تشخیص اولیه بیمار
  • توضیحی در مورد تشخیص و مرحله سرطان ارائه دهید
  • ارائه تمام گزینه های درمانی ممکن و ارائه توصیه ها ضروری است.
  • پیگیری پیشرفت درمان
  • کمک به بیماران در مدیریت علائم، عوارض جانبی بیماری و رژیم درمانی

از سوی دیگر، کار آنها به درمان سرطان محدود نمی شود. بسیاری از انکولوژیست ها در زمینه هماتولوژی دارای گواهی هیئت مدیره هستند که به آنها امکان می دهد بیماران مبتلا به انواع اختلالات خونی را درمان کنند، از جمله:

کم خونی وضعیتی است که زمانی رخ می دهد که کمبود گلبول های قرمز در بدن وجود داشته باشد.

بیماری های خونی ارثی بیماری سلول داسی شکل می تواند باعث مشکلات گردش خون شود. هنگامی که لخته های خون یک رگ خونی را مسدود می کنند، لخته می تواند به اشکال مختلف ظاهر شود.

دکتر ساندیپ نایاک، انکولوژیست برجسته در می گوید: انکولوژیست ها اغلب در زمینه خاصی از درمان سرطان آموزش می بینند و اغلب تیم درمانی بیمار را گسترش می دهند تا متخصصان مناسب برای برنامه درمانی خاص بیمار را شامل شوند. بنگلور.

انواع انکولوژیست ها:

انکولوژیست های پزشکی متخصصان سرطان هستند که از شیمی درمانی یا ایمونوتراپی برای درمان بیماران خود استفاده می کنند. انکولوژیست های جراحی پزشکانی هستند که در برداشتن تومورها از طریق جراحی تخصص دارند.

انکولوژیست های پرتودرمانی متخصصان سرطان هستند که از پرتودرمانی برای درمان بیماران خود استفاده می کنند. سایر انکولوژیست ها بر روی درمان سرطان در مناطق خاصی از بدن مانند ریه ها یا کبد تمرکز می کنند.

به عنوان مثال، انکولوژیست های زنان در درمان سرطان های رحم، تخمدان و دهانه رحم تخصص دارند، در حالی که متخصصان هماتولوژی و انکولوژیست در درمان سرطان های خون تخصص دارند.

انکولوژیست های اطفال نیز وجود دارند که پزشکانی هستند که در سرطان هایی که بیشتر کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهند، تخصص دارند.

دلایل مراجعه به متخصص انکولوژی

Sandeep Nayak، یک سرطان‌شناس ممتاز در بنگلور، می‌گوید که پزشک مراقبت‌های اولیه یا پزشک خانواده‌تان ممکن است شما را به یک سرطان‌شناس ارجاع دهد اگر نظر متخصص در زمینه خاصی بخواهد یا اگر نتواند تشخیص دهد که سرطان دارید یا خیر.

با این رویکرد، هدف محدود کردن و از بین بردن علل احتمالی مشکل است تا بهترین دوره درمانی موجود را برای شما ارائه دهد.

در صورت داشتن هر یک از علائم زیر ممکن است پزشک شما را نزد یک متخصص سرطان بفرستد:

توده یا توموری که غیرعادی به نظر می رسد را بررسی کنید

هنگامی که یک بدخیمی تشخیص داده می شود، مطب پزشکان معمولاً صلاحیت تشخیص آن را ندارند و شما را برای آزمایشات بیشتر به یک متخصص سرطان ارجاع می دهند.

اگرچه اکثر تومورهای مشکوک خوش خیم یا بی ضرر هستند، این توصیه برای پزشک مفید است زیرا به او اجازه می دهد:

منفی بودن نتیجه آزمایش به شما آرامش می دهد.

سرطان را باید به عنوان یکی از دلایل احتمالی علائمی که تجربه می کنید رد کرد.

شناسایی و درمان یک تومور بالقوه خطرناک یا بدخیم زمانی که هنوز در مراحل اولیه است و گزینه های درمانی موثرترین هستند.

در صورت مثبت بودن نتیجه آزمایش، به ارائه بهترین درمان ممکن کمک کنید

به درمان سرطان کمک می کند

پس از دریافت تشخیص تایید شده سرطان، شما به یک متخصص انکولوژی ارجاع داده می شوید که وضعیت شما را به صورت فردی ارزیابی می کند، همه گزینه های درمانی شما را توضیح می دهد و توصیه هایی را برای شما ارائه می کند.

این استراتژی بسته به بدخیمی، مرحله آن و هر گونه عوارض بالقوه سلامتی می تواند شامل موارد زیر باشد:

پرتودرمانی برای کاهش رشد تومور بدون آسیب رساندن به بافت سالم

جراحی برای برداشتن فیزیکی تومور در صورت لزوم انجام می شود

با درمان هدفمند، می توانید از گسترش تومور به سایر قسمت های بدن خود جلوگیری کنید

شیمی درمانی یک درمان سرطان است که شامل تخریب سلول های بدخیم می شود

هنگام مراجعه به یک متخصص انکولوژی چه انتظاراتی را باید داشت

مشاوره با انکولوژیست اولین قدم در روند درمان سرطان است. آخرین اما نه کم‌اهمیت، هدف پزشک شما این است که مشخص کند آیا سرطان وجود دارد یا نه، تشخیص دقیق را ایجاد کند و بزرگترین منابع ممکن را برای غلبه بر بیماری شما فراهم کند.

این مشاوره اولیه شامل یک معاینه فیزیکی کامل توسط یک متخصص انکولوژیست و همچنین فرصتی برای او برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سابقه پزشکی و خانوادگی شما خواهد بود.

مطمئن شوید که تمام سوابق پزشکی موجود و همچنین لیستی از داروها یا مکمل هایی که در حال حاضر استفاده می کنید همراه داشته باشید.

علاوه بر این، انکولوژیست معاینات و آزمایشاتی را که قبلاً انجام داده اید تجزیه و تحلیل می کند و در صورت لزوم آزمایش های اضافی را تجویز می کند.

معمولاً انکولوژیست با آزمایش خون، ادرار و سایر مایعات بدن برای مقادیر زیاد یا کم برخی از ترکیبات که می تواند نشان دهنده وجود سرطان یا بیماری های خونی باشد، شروع کند.

آنها همچنین ممکن است آزمایش‌های تصویربرداری بصری، مانند توموگرافی کامپیوتری، تصویربرداری تشدید مغناطیسی، توموگرافی گسیل پوزیترون، و اسکن اولتراسوند را انجام دهند.

دکتر ساندیپ نایاک، یک متخصص سرطان شناس برجسته که اهل بنگلور است، خاطرنشان می کند: اگر سرطان تشخیص داده شود، انکولوژیست ها احتمالاً باید بیوپسی را برای تأیید نتایج آزمایش انجام دهند.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. برای انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر