اهمیت آموزش جنسی اولیه – وبلاگ Credihealth


در گذشته، هر پدر و مادری از این لحظه اجتناب می‌کردند، مخصوصاً وقتی فرزندانشان عجیب‌ترین سؤالات را می‌پرسیدند، مانند “کودکان از کجا آمده‌اند؟” این سوال سختی است و بیشتر والدین سعی می کنند آن را نادیده بگیرند یا انواع دروغ ها را تصور کنند تا از کنجکاوی جلوگیری کنند.

با این حال، بهترین تصمیمی که می توانید بگیرید این است که صادق باشید و آموزش جنسی را با فرزندان خود در سن مناسب شروع کنید. از آنجایی که این موضوع برای والدین بسیار حساس است، ضروری است که بدانیم چرا صحبت در مورد رابطه جنسی و پیامدهای آن ضروری است.

آموزش جنسی نباید فقط به والدین واگذار شود، معلمان و معلمان نیز باید به آنها کمک کنند زیرا آنها معمولاً زمان خوبی را با دانش آموزان خود می گذرانند. کودکانی که در کلاس‌های آنلاین شرکت می‌کنند و امتحانات آنلاین انجام می‌دهند، می‌توانند آموزش جنسی را نیز بیاموزند، زیرا منابع آنلاین در مورد رابطه جنسی اولیه و خطرات آن وجود دارد. در زیر برخی از مزایایی که با آموزش جنسی زودهنگام به فرزندان شما می آید، آورده شده است.

  • این به نوجوانان کمک می کند تا گزینه های امن تر خود را بشناسند.

داشتن دانش در مورد رابطه جنسی برای نوجوانان حیاتی است، به ویژه برای دختران با در نظر گرفتن این که پرهیز از خودداری در حال تبدیل شدن به یک کار دشوار برای نوجوانان است. نوجوانانی که نمی توانند خودداری کنند می دانند چه زمانی برای داشتن رابطه جنسی ایمن هستند و رابطه جنسی ایمن تر به چه معناست. آنها نه تنها دلیل استفاده از کاندوم را درک خواهند کرد، بلکه نحوه استفاده موثر از آن را نیز درک خواهند کرد. با این کار از ابتلا به بیماری های مقاربتی و بیماری های مقاربتی جلوگیری می کنند. علاوه بر این، دختران از بارداری زودهنگام جلوگیری می کنند.

  • به والدین کمک می کند تا ارزش های اخلاقی را به فرزندان خود بیاموزند

آموزش جنسی اولیه به والدین کمک می کند تا ارزش های اساسی را که باید در جامعه رعایت کنند را به فرزندان خود بیاموزند. والدین علاوه بر آموزش اهمیت پرهیز یا داشتن رابطه جنسی محافظت شده، به فرزندان خود می آموزند که افراد خوبی در جامعه باشند. رفتار اخلاقی خوب همراه با دانش در مورد جنسیت و مسائل مربوط به آن، این کودکان با رفتار اخلاقی استاندارد رشد خواهند کرد.

  • انگ ناشی از رابطه جنسی را کاهش دهید

صحبت در مورد سکس و تمایلات جنسی به دلیل شرم و ناراحتی ناشی از آن برای مدت طولانی بسیار دشوار بوده است. به طور سنتی، صحبت در مورد رابطه جنسی تابو بود، بیشتر در مقابل کودکان. با توجه به دنیای تکنولوژیک در حال تغییر و نیاز به آموزش خطرات ناشی از رابطه جنسی زودهنگام به فرزندانمان، مردم صحبت کردن در مورد آن را بدون شرم پذیرفتند.

  • به نوجوانان کمک می کند تا خطرات داشتن رابطه جنسی واژینال را بشناسند

وقتی اطلاعات دقیقی در مورد خطرات جنسی به نوجوانان داده نمی شود، چه می کنند؟ برخی از آنها رابطه جنسی دهانی یا مقعدی را به جای رابطه جنسی واژینال انتخاب می کنند، زیرا بیشتر آنها رابطه جنسی دهانی را خطرناک نمی دانند. این در مورد نوجوانانی اتفاق می افتد که تحت آموزش صرفاً پرهیز قرار گرفته اند. این نوع آموزش جنسی به نوجوانان می آموزد که خودداری کنند بدون اینکه معنای وسیع رابطه جنسی را به آنها بگوید. وقتی نوجوانان آموزش های جامع جنسی را دریافت کنند، همه انواع رابطه جنسی و خطرات آن را خواهند دانست.

نتیجه

لازم است قبل از اینکه فرزندتان به اندازه کافی بزرگ شود تا بتواند اطلاعات را در اینترنت جستجو کند، ذهنی باز داشته باشید و همه رویکردها را بیاموزید. دوست و محرم او باشید، به یاد داشته باشید که شما والدین او هستید و بهترین چیز را برای او می خواهید. وقتی سؤال می کنند، حقیقت را به آنها بگویید وگرنه گمراه خواهند شد.

مدارس باید آموزش جنسی را در برنامه درسی خود قرار دهند. در این روند، موارد مربوط به بارداری زودرس کودک کاهش می یابد. موارد سقط جنین زمانی که به بچه ها آموزش داده شود چه چیزی اشتباه است و چه چیزی درست است بسیار کاهش می یابد. علاوه بر این، زمانی که به کودکان در مورد عواقب رابطه جنسی محافظت نشده، که در آموزش جنسی است، آموزش داده شود، میزان عفونت HIV/AIDS کاهش می یابد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر