اکنون محدودیت ها رایج است


یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ – ۲۳:۳۲

تحمیل عمله علی های امرانی کمبادانی تنزامی تهران بزروج

تهران (پانا) – رئیس پلیس راهور در خصوص وضعیت مرزی اخیر مسافران اربعین حسینی به عراق، گفت: وضعیت مرزها در حال عادی شدن است و خوشبختانه دیگر آن ازدحام را که در چند روز گذشته شاهد بودیم، نداریم.

سردار اشتری یکشنبه شب در گفت و گو با رادیو اربعین درباره آخرین وضعیت مرزی اظهار داشت: وضعیت مرزها رو به عادی شدن است و الحمدالله آن جمعیتی را که در روزهای گذشته دیده بودیم نداریم و طرف عراقی هم اکنون آماده پذیرایی از مهمانان است. .

این افسر نیروی انتظامی با بیان اینکه اکنون به تدریج به همه کسانی که در مرزها و ایستگاه های مرزی و یا در مناطق پشت مرز هستند اجازه می دهیم حرکت کنند و به عراق اعزام شوند، افزود: امروز از مرز خسروی. ، تردد زائران در مرز خوب بود، اکنون در مرز مهران هستم، زائران در حال حرکت هستند و ما زائرانی را که به مرز آند آمده اند، برنمی گردانیم و تا زمانی که عراق آماده باشد. این ما تورهای به مقصد و از عراق را ارائه می دهیم.

اشتری با بیان اینکه بر اساس آمار ما در این روزها دو میلیون و ۷۵۰ زائر ایرانی به عراق سفر کرده اند، گفت: موج بازگشت زائران از عراق آغاز شده و بر اساس آمار هزاران زائر ۷۵۰ نفر به کشور بازگشته اند. تعداد مسافرانی که به کشور بازگشته اند، از تعداد مسافرانی که به عراق می روند، بیشتر است.

فرمانده انتظامی گفت: اکنون در ایستگاه ها مشکلی نداریم. مردم همکاری کردند و یکی دو روز تحمل کردند. اکنون وضعیت بهتر شده است و همانطور که گفته شد، بازدیدکنندگانی که به مرز می آیند آرام آرام خواهند رفت. آنها به عراق می روند

اشتری در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه هیچ گاه مرزها را به طور کامل نبسته ایم، گفت: چندین بار به دلیل ازدحام جمعیت و آمادگی طرف عراقی برای پذیرایی از زائران، مرزها یک تا دو ساعت بسته شد اما بسته شدن اکثر مرزهای ما به صورت شبانه روزی کار می کنند، به جز مرز خسروی که زمان ویژه ای برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است، در مرز شلمچه، چزابه و مهران بازدیدکنندگان می توانند به صورت ۲۴ ساعته سفر کنند.

وی همچنین گفت: هیچ جاده ای در کشور بسته نشده است، هرچند در برخی از جاده ها از جمله مهران راه بندان وجود داشت که طی چند روز گذشته تلاش کردیم آن را مهار کنیم و اکنون وضعیت رو به بهبود است.

اشتری همچنین در بازگشت به کشور به زائران توصیه کرد و از آنان خواست در زمان خستگی رانندگی نکنند و با آرامش به محل سکونت خود بروند.