اگر می خواهید یادآوری و هدایایی بسازید، خوب است، اما چرا برای آن آماده نشوید؟ این کمک به چه کسانی می رسد و به چه قیمتی؟


رهبر معظم انقلاب اسلامی تأکید کردند: کشورهای عربی و غیر عربی که بر خلاف میل ملت‌ها و خواست آمریکا از قبل با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرده‌اند، بدانند که این اتحادها و شورش‌ها رخ خواهد داد. . هیچ اثری جز استفاده از آنها توسط سلطنت صهیون وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با کارکنان حج امسال، حج را ستون زندگی انسان و شامل پیام‌ها و آموزه‌های مهمی برای ابعاد مختلف زندگی فردی دانستند. جامعه. نیاز به تضمین ایمنی برای همه

وی حج ​​را برنامه ای عمدی الهی با ابعاد، ابعاد و ابعاد متفاوت با سایر برنامه های دینی دانست و گفت: قرآن کریم حکمت حج را در عبارت کوتاهی «قیامت برای مردم» که رکن حیات انسان است، بیان می کند. حج شامل درس ها و تمرین هایی است که به مردم و نسل های متوالی می آموزد که چگونه بخش هایی از زندگی خود را انتخاب کنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «آموزش زندگی مشترک»، «سادگی» و «پرهیز از گناهان و چیزهایی که وجود دارد ولی نیاز به توجه دارد» را از جمله آموزه‌های مهم حج برشمردند و توصیه‌ای چند افزودند: همه مهمانان و کارکنان حج باید قدردان این نعمت بزرگ باشند. قدردانی هدف نزدیک بودن به خداوند و انجام کارها با اخلاص، محکم و پشتکار است.

وی از گردشگران خواست خود را برای این سفر معنوی بسیار مهم آماده کنند و از کارهای ناپسند مانند خرید بپرهیزند و گفت: یادآوری واقعی زیارت حج، تلاوت قرآن، نماز و طواف مسجد مقدس است و وقت گرانبها باید باشد. برای کارهای بیهوده تلف نشوید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه حج نماد وحدت امت اسلامی است، گفتند: باید تمام تلاش خود را بکار برد تا مانعی برای وحدت مسلمانان وجود نداشته باشد، زیرا باعث اختلاف به‌ویژه اختلاف بین شیعه و سنی می‌شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی ارتباط خوب و روشنگرانه با زائران خارجی و استفاده از قرآن و تکرار خوب را از دلایل افزایش وحدت دانستند و تأکید کردند که صهیونیست ها بلای فوری و نقد کننده اسلام هستند. وی افزود: از طریق حج و دولت‌های عربی و غیر عرب است که برخلاف میل ملت‌ها و به‌خاطر خواست آمریکا با رژیم صهیونیستی رابطه برقرار کرده‌اند. جلسات و شورش ها تا زمانی که توسط رژیم صهیونیستی غارت نشود، نتیجه ای نخواهد داشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین مسئولیت سنگین دولت میزبان و لزوم تلاش این دولت را در جهت خیر و صلاح جهان اسلام برشمردند و گفتند: برای تامین امنیت همه زائران به‌ویژه زائران ایرانی و جلوگیری از بازگشت آنان در مواقع فجایع و حوادث گذشته. -معاینه. افزایش هزینه ها، یک نیاز جدی جمهوری اسلامی است.

وی در پایان از کارکنان حج خواست که موضوع کاهش ایام حج را در برنامه خود قرار دهند و چاره اندیشی کنند.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و سفر و آقای حسینی رئیس انجمن حج و زیارت گزارشی از آمادگی ها و مرو ارائه کردند. برای حج امسال