23
مهر

ایالات متحده بازنشستگی کامل اف بی آی را به دلیل ترومپت اخراج می کندواشنگتن (AP) – وکیل وی اندرو مک کیب ، معاون سابق اف بی آی ، بازنشستگی خود را به منظور سازماندهی پرونده تعقیب وی برای تیراندازی در سه سال پیش در دولت ترامپ بازنشسته کرد.

مک کیب ، یکی از اهداف دیرینه خشم دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، در ژانویه 2018 توسط جف سشنز ، دادستان کل آمریکا پس از آنکه بازرس کل وزارت دادگستری اعلام کرد او بازپرسان داخلی را فریب داده است ، در مورد دخالت خود در انتشارات جدید رسانه ای اخراج شد. این پایان ساعت ها قبل از بازنشستگی او به پایان رسید ، بازنشستگی او را رد کرد.

مک کیب فریب خوردن داوطلبانه کسی را رد کرده است ، هرگز متهم به جرم نشده و به دلایل سیاسی تفنگ شلیک کرده است.

او در سال 2019 شکایت کرد و گفت تیراندازی وی بخشی از تلاش های ترامپ برای پاکسازی FBI از مقاماتی است که وی وفادار می دانست. مک کیب پس از برکناری جیمز کومی ، ترامپ ، جیمز کومی ، رئیس تحقیقات FBI که رهبری تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا را بر عهده داشت ، مدیر FBI شد.

در این شکایت ، دولت فدرال با لغو و لغو تیراندازی مک کیب ، که به نظر او به خوبی بازنشسته شده است و مزایای بازنشستگی کامل خود را بازگردانده ، موافقت کرد.

سخنگوی وزارت دادگستری بلافاصله ایمیلی را برای درخواست نظر ارسال نکرد.

مک کیب در بیانیه ای گفت: “سیاست نباید در مدیریت عادلانه تصمیمات کارکنان دولت نقش داشته باشد.” وی همچنین ابراز امیدواری کرد که “این محصول مردان و زنان FBI را تشویق می کند تا با حمایت از عدالت و انجام وظایف خود بدون ترس از انتقام سیاسی ، به حفاظت از مردم آمریکا ادامه دهند.”

حق چاپ 2021 Associated Press. همه حقوق محفوظ است.

آخرین خبرها

  • آمریکا مقام بازنشستگی کامل اف بی آی را به دلیل ترومپت اخراج می کند
  • وب سایت کره شمالی گفته است که بازی “ماهی مرکب” محبوب است زیرا “واقعیت” جامعه کره جنوبی را نشان می دهد
  • فرماندار میسوری این روزنامه را به دلیل افشای نقص در حفاظت از داده های ایالت محکوم کرد
  • 6 ژانویه رای اتهامات افترا علیه استیو بنن ، دستیار سابق ترامپ را صادر کرد
  • دامپزشکان برای خداحافظی بهتر ، اتانازی حیوانات را به خانه می آورند