ایران سیستم های مالی پیشرفته ای ساخته است تا از مجازات جلوگیری کند


یکی از مقامات یکی از بزرگترین بانک‌های بین‌المللی می‌گوید مردم ایران تجهیزات پیشرفته‌ای برای جلوگیری از جریمه‌های بانکی دارند.

یکی از مقامات یکی از بزرگترین بانک‌های بین‌المللی می‌گوید مردم ایران تجهیزات پیشرفته‌ای برای جلوگیری از جریمه‌های بانکی دارند.

به گزارش فارس، وال استریت ژورنال روز چهارشنبه در گزارشی به نقل از یک مقام ارشد حقوقی نوشت: ایران در تلاش های خود برای دوری از تحریم ها پیشرفت چشمگیری داشته است. آنها از فناوری، مهارت ها، مردم و حمایت دولتی برای حمایت از آن برخوردارند.»

به نوشته وال استریت ژورنال، مهمترین چیز در «اقتصاد اپوزیسیون» ایجاد یک سیستم مالی بود که در آن ایران بتواند تجارت خارجی و مبادلات ارزی خود را توسعه دهد، حتی اگر آن شعبه ها مجاز باشند.

وال استریت ژورنال در بخشی از گزارش تحقیقاتی مفصل امروز خود به نقل از اسناد دیگر گزارش می دهد که بانک های مستقر در چین، خاورمیانه و غرب به شرکت ها خدمات بانکی ارائه کرده اند.ایران در قدرت و صنعت.

روزنامه نگاران غربی، مقامات اطلاعاتی، اسناد تجاری و نشریات بانکی بررسی شده توسط وال استریت ژورنال نشان می دهد که ایران سالانه با کمک اینترنت شرکت های کلاهبردار، ارز و واسطه های خارجی، حساب های بانکی برای ده ها میلیارد دلار تراکنش ایجاد کرده است. این معاملات بر اساس قوانین تنبیهی ایالات متحده ممنوع است.

یک روزنامه آمریکایی به نقل از دیپلمات ها و مقامات غربی و همچنین مقامات ایرانی نوشت که این شبکه توسط رهبران سیاسی ایران ایجاد شده است.

سوابق بانکی و اسناد شرکتی بررسی شده توسط وال استریت ژورنال نشان می دهد که HSBC Holding و Standard Chartered Bank دو بانک بزرگ جهان در گروهی از موسسات مالی هستند که خدمات محدودی را به شرکت های تجاری به نفع صادرکنندگان خارجی ایران ارائه کرده اند. .

وال استریت ژورنال ایران از طریق این شرکت ها و حساب های بانکی آنها توانسته است نفت و سایر محصولات خود را به مشتریان خارجی بفروشد و دلار، یورو و سایر ارزهای خارجی را دریافت کند.

خریداران خارجی ایرانی از این پول برای پرداخت کالاهای مورد نیاز ایران برای حفظ اقتصاد خود استفاده می کنند. یک شرکت وابسته به بانک مرکزی ایران مبادله ارز بین صادرکنندگان ایرانی و صادرکنندگان خارجی انجام می دهد.