ایران مصمم است تولید نفت خام خود را به خط مقدم تحریم ها برساند


پنجشنبه ۹ تیر ۱۴۰۱ – ۲۱:۴۶

جواد اوجی

تهران (پانا) – وزیر نفت خواستار برهم زدن امنیت انرژی و مقاومت در برابر ضررهای بازار – ضرر برای همه بازیگران این حوزه شد و گفت: بازار جهانی نفت نیاز به افزایش عرضه از ایران دارد.

به گزارش وزارت نفت، جواد اوجی امروز (پنجشنبه ۸ تیرماه) پس از پایان سی امین کنفرانس وزیران سازمان صادرکننده نفت (ائتلاف اوپک پلاس) گفت: ماه ها هزار بشکه در روز است. ژوئیه و آگوست ۲۰۲۲.

وی افزود: با توجه به کاهش تولید برخی از تولیدکنندگان اوپک پلاس و عدم رعایت استانداردهای تولید وعده داده شده و همچنین کاهش تولید نفت خام تجاری و فرآورده های نفتی در کشورهای خارجی دیگر مشتریان عمده، سی امین کنفرانس وزیران اوپک برگزار شد. و شرکای آن نیز از قطعنامه نوزدهم حمایت کردند. کنفرانس وزیران اوپک و غیراوپک (ژوئیه ۲۰۲۱)، طی توافقی، تصمیم گرفت تولید کل کشورهای اوپک و غیراوپک را تا آگوست ۲۰۲۲ به میزان ۶۴۸۰۰۰ بشکه در روز افزایش دهد.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه ائتلاف اوپک پلاس به طور منظم پیشرفت بازار را رصد می کند و هر اقدام لازم را برای حفظ ثبات بازار نفت انجام می دهد، افزود: بر اساس آخرین آمار و گزارش ها، کشورها به تعهدات خود پایبند هستند. تعهدات درست بقیه

اوجی گفت که بازار جهانی نفت به تعادل و پایداری خود ادامه می‌دهد، علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد تأثیر درگیری‌های ژئوپلیتیکی بر رشد اقتصاد جهانی و آسیب‌های احتمالی ممکن است تقاضا باشد، اما همچنان نگرانی‌هایی در مورد کمبود احتمالی عرضه نفت در ماه‌های آینده وجود دارد. وی گفت: کشورهای اوپک پلاس به دقت بازار جهانی نفت و سطح عرضه و تقاضا را زیر نظر دارند و تمایل دارند اقدامات فوری و اقدامات لازم را برای اوپک پلاس مطابق با استانداردهای جهانی انجام دهند.

وی افزود: تغییرات اخیر در اقتصاد جهانی نشان دهنده افزایش تورم در بسیاری از کشورها و افزایش شدید قیمت سوخت است، همانطور که در ماه های اخیر بارها گفته ام، بنابراین بازار جهانی نفت بازگشت نفت ایران است. بازار می تواند پاسخگوی نیاز سایر مصرف کنندگان باشد و به ایجاد ثبات و ثبات در بازارهای جهانی کمک کند و با سفر به اروپا و آمریکا شاهد افزایش تقاضای جهانی برای فرآورده های نفت و گاز خواهیم بود و در چنین مواردی کشورهای مخرب ممکن است با فشارهای اضافی قیمتی، به ویژه – به ویژه بازار فرآورده های نفتی، مواجه شوند.

وزیر نفت با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرده است که تضعیف امنیت انرژی و افزایش دگرگونی بازار یک بازی بازنده برای همه بازیگران این حوزه است، گفت: ما دارای بیشترین منابع نفت و گاز در منطقه هستیم. جهان.” ما متعهد هستیم که تولید نفت خام خود را در اسرع وقت به سطوح قبل از مجازات افزایش دهیم.