این رسوایی های بزرگ زینت امپراتوری بزرگ را نداشت


ایلنا: هیأت مجلس اطلاعات سرقت ۷۳۰ میلیون دلاری را به اداره جهاد کشاورزی اعلام کرد.

سید مرتضی حسینی:

* آنچه از دولت سیزدهم انتظار داشتیم علاوه بر نظارت بر امور اقتصادی و اجتماعی، مبارزه قاطع با مفاسد و مفاسد اقتصادی بود. اخیراً رئیس ستاد کل آزمون‌های سراسری اعلام کرد؛ یکی از سازمان های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی مجوز خرید ۱۳ میلیون تن محصولات دامی اعم از گندم، ذرت، جو و غیره را به یک شرکت خصوصی صادر می کند و یک شرکت مستقل بدون نصب تجهیزات در ساختمان ها قرار می دهد. یعنی به اصطلاح ثبت رسمی یعنی این خارجی این محصول را خریده در واقع کالای صادراتی نیست!

* هم اکنون وزارت جهاد کشاورزی به این شرکت اجازه می دهد تا اقلامی را که به بازار عرضه نشده اند عرضه کند و سایرین اعم از سازمان های کشاورزی، کشاورزان و کارخانجات دام و طیور در سامانه ثبت نام کرده و پرداخت می کنند به این امید که محصول مورد نظر به دست آید. خرید. در مجموع حدود ۱۱۰۰ میلیارد گوجه فرنگی به این حساب فردی و شرکتی واریز شده است بدون اینکه واریزی به آنها آورده شود! حالا معلوم است که مراکزی وجود ندارد!

* نکته جالب اینکه وزارت جهاد کشاورزی با بانک مرکزی موافقت می کند و ۷۳۰ میلیون دلار تسهیلات این شرکت را طلب می کند و در آن نامه بدون اشاره به تولیدات دامی به صراحت اعلام می کند که این پیشنهاد وارد کشور شده است. کشور! بر اساس گزارش رئیس مرکز حسابرسی کل کشور، این شرکت ۷۳۰ میلیون دلار ارز و خدمات دریافت خواهد کرد.

*حالا این گفتگوی ما با آقای رئیسی است که ایشان را انسانی پاک و دلسوز می دانیم. ما قطعاً در دوران حکومت او اصلاً انتظار چنین وحشیگری یا فسادی را نداشتیم. در واقع باید در نظر داشته باشید که رسوایی های بزرگ و تعداد شرمساری ها و سرخوردگی های ناشی از این فساد اداری و اقتصادی در سیستم شرکتی ممکن است بیش از تقلبی باشد که در شرق صورت گرفت.

سوال: آقای رئیس جمهور آیا این فساد پرحجم پایان می یابد یا خیر؟ آیا سیستم های اداری، اقتصادی، بانکی و فرهنگی ما باید اینقدر سوء استفاده کنند، اینقدر فاسد و اینقدر فاسد باشند؟ پس این دزدی و دزدی بالاخره کی تمام می شود؟ آخر این دزدی چیست؟ اگر این داستان های مفتضح و وحشتناک به حکومت آن ختم نمی شود، پس کی تمام می شود؟

* صرف نظر از شرایط، انتظار داریم دولت اموال این داستان های تخیلی، خانواده ها و شرکت های اجاره ای را به طور کامل جمع آوری کند و این استرس را در اقتصاد و به امید مرد و مال از بین ببرد.

* من از آقای رئیس جمهور می خواهم که اساساً مجاری فساد را قطع کند، این با زبان و زبان و بخشنامه امکان پذیر نیست، پاکسازی کنید، همه پایه ها و ساختارهای فساد را مانند ایشان (رئیس جمهور) زمانی که رئیس جمهور بودند پاک کنید. قوه قضائیه دادگاه ها به دولت می گویند کانال های فساد را عفو کند و این همه پرونده را انجام نده، پس خود آقای رئیسی باید این فساد را ریشه کن کند.

حدود ۴-۵ ماه پیش در جلسه ای که با آقای رئیسی و مجمع نمایندگان استان داشتیم، در حضور رئیس جمهور گفتم که جهاد ما بزرگ و عظیم است، بدترین کار امروز، سخت تر و سخت تر از جنگ نظامی. مقابله با فساد اقتصادی است.

* این رسوایی بزرگ واقعاً زیبنده دولت آقای رئیسی نیست و ما می‌خواهیم داستان این جنایت فجیع را ادامه دهند؟ در این جنایت هولناک جرایم متعددی از جمله جرائم اموال، جرایم اداری، جرایم اقتصادی و جرایم بانکی رخ داده است که دولت باید در این زمینه پاسخ روشنی به مردم بدهد و این امید سوزی، امید است.