این فصل جشن را با خیال راحت جشن بگیرید


بسیاری از ما مشتاقانه منتظر بازگرداندن سنت های خانوادگی و گذراندن وقت با عزیزان در این فصل تعطیلات هستیم. همانطور که ما برای دور هم جمع شدن با دوستان و خانواده آماده می شویم، مهم است که بیماری همه گیر جاری را بشناسیم و قبل از جشن ها و سفرهای تعطیلات آمادگی لازم را داشته باشیم.

دکتر  از مرکز خریدآندره ون مول، پزشک خانواده، پزشک خانواده گروه پزشکی دیگنیتی سلامت – ایالت شمالی، به اشتراک می‌گذارد که اولویت این فصل تعطیلات مبارزه با خستگی همه‌گیر و مراقبت از خود، عزیزان و جوامعمان است.

برنامه ریزی برای آینده
بر اساس گفته‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به کووید-۱۹ و ایمن نگه داشتن خانواده و دوستان خود در طول مجالس تعطیلات، واکسینه شدن علیه کووید-۱۹ است. با واکسینه کردن خود، از افرادی که دارای نقص ایمنی هستند، کسانی که واکسن دریافت نکرده‌اند و کسانی که واجد شرایط واکسینه شدن نیستند مانند کودکان زیر پنج سال محافظت می‌کنید.

دکتر ون مول می گوید: «واکسیناسیون مؤثرترین اقدام پیشگیرانه ما برای کاهش خطر عفونت و انتقال کووید-۱۹ است. ادامه استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و رعایت بهداشت دست در اماکن عمومی همچنان مهم است.

با مهمانان دیگر در مورد انتظارات خود – از جمله وضعیت واکسیناسیون و پروتکل های پوشاندن – ارتباط برقرار کنید. همچنین می توانید قبل از جمع شدن و از دوستان و خانواده بخواهید که آزمایش کووید-۱۹ را انجام دهید. آزمایشات باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل انجام شود.

اگر احساس بیماری یا تب دارید، از میزبانی و شرکت در هیچ گردهمایی خودداری کنید. اگر علائم کووید-۱۹ را نشان دادید یا در تماس نزدیک با فرد مبتلا به کووید-۱۹ بودید، آزمایش دهید.

مونتاژ + اقدامات احتیاطی در سفر
علاوه بر واکسینه شدن، مهم است که برنامه ریزی کنید که چگونه و کجا جشن بگیرید. پیروی از آخرین پروتکل ها و دستورالعمل ها می تواند به تضمین یک تجربه تعطیلات سالم و ایمن کمک کند:

  • هنگام سفرهای داخلی یا بین المللی به توصیه های سفر مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) پایبند باشید.
  • بدون توجه به وضعیت واکسیناسیون، هنگام ورود به فرودگاه، حمل‌ونقل عمومی یا هر مکان سرپوشیده، از ماسک‌های مرتب استفاده کنید.
  • مونتاژ در فضای باز یا فراهم کردن تهویه هوای کافی برای اجتماعات داخلی.
  • اگر نقص ایمنی دارید یا با یک فرد آلوده زندگی می کنید و همچنین اگر به ملاقات فردی می روید که در معرض خطر بالاتر ابتلا به بیماری شدید ناشی از کووید-۱۹ است، صرف نظر از وضعیت واکسیناسیون، ماسک بزنید.

سایر ملاحظات ایمنی در این فصل تعطیلات

تجمعات در تعطیلات نیز احتمال شیوع آنفولانزا را به همراه دارد. تلاقی آنفولانزا و COVID-19 تهدیدی بزرگتر از هر یک از این ویروس ها به تنهایی است. دریافت واکسن آنفولانزا احتمال ابتلا به آنفولانزا را همزمان با COVID-19 کاهش می‌دهد و احتمال ابتلا به آنفولانزا را به طور کامل کاهش می‌دهد. همچنین دریافت واکسن آنفولانزا و واکسن تقویت کننده کووید-۱۹ در یک بار ویزیت بی خطر است و از سفر به مطب پزشک صرفه جویی می کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد COVID-19 و فصل آنفولانزای امسال، پست وبلاگ ما را اینجا بخوانید.

اگر به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اید، به شدت توصیه می شود که دوز تقویت کننده خود را در اسرع وقت دریافت کنید. اگر مبتلا به کووید-۱۹ هستید و واکسن زده اید، همچنان توصیه می شود که یک واکسن تقویت کننده دریافت کنید.

دوز تقویت کننده برای هر ۱۸ سال یا بیشتر که سری واکسیناسیون اولیه را از Pfizer-BioNTech یا Moderna شش ماه یا بیشتر دریافت کرده است و برای هر ۱۸ سال یا بالاتر که Janssen/Johnson & اولیه را دریافت کرده است به شدت توصیه می شود. دکتر ون مول می گوید واکسن جانسون دو ماه پیش یا بیشتر. تقویت کننده مهم است زیرا به کاهش خطر ابتلا و انتشار ویروس کمک می کند.

لطفاً در مورد هر سؤالی که در مورد دوز تقویت کننده دارید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید و تعیین کنید که چه چیزی برای شما بهترین است.

در این فصل تعطیلات، ما می توانیم از سنت های تعطیلات لذت ببریم و در عین حال خطرات COVID-19 را به حداقل برسانیم. با بهره‌گیری از آخرین واکسن‌ها و تحقیقات تایید شده، می‌توانیم با هم از تعطیلات و سفرهای امن‌تری لذت ببریم و در عین حال از سلامت خود و همچنین سلامت خانواده و دوستانمان محافظت کنیم.

درباره آندره ون مول، MD بیشتر بدانیدرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر