5
شهریور

این همان چیزی است که باعث آکنه روی بدن می شود ، به علاوه یک راه ساده برای تمیز کردن آن


متخصص پوست جزئیاتی از علل اولیه آکنه روی بدن و همچنین پنج نکته و درمان را ارائه می دهد که می تواند به شما در خلاص شدن از شر آن کمک کند.

مشابه چروک های صورت ، آکنه روی بدن می تواند باعث ناراحتی و بدتر از آن اعتماد به نفس پایین شود. از آنجا که علت آکنه روی بدن ممکن است متفاوت از آکنه صورت باشد و ممکن است انواع دیگری از آکنه را روی بدن خود تجربه کنید ، باید یک سری رزرو کنید.

خوشبختانه برای ما ، متخصص پوست و مو ، Michele Green ، MD ، مستقر در نیویورک ، اینجاست تا به ما نشان دهد که چگونه می توان آن را روی سطح درمان کرد. در زیر ، علل اصلی آکنه روی بدن و نحوه تنظیم رژیم پاکسازی پوست را خواهید آموخت.

چه چیزی باعث ایجاد آکنه در بدن می شود؟

اگرچه آکنه در صورت شایع است ، اما می تواند در قسمت های دیگر بدن از جمله پشت ، قفسه سینه ، شانه ها و باسن نیز ظاهر شود.

همانطور که دکتر توضیح داده است گرین ، “ناحیه ای از بدن که تحت تأثیر آکنه قرار گرفته است با محل غدد سباسه مشخص می شود” که مسئول تولید چربی هستند.

سبوم عنصری شبیه موم است که باعث مرطوب نگه داشتن پوست شما می شود – اما همچنین عامل اصلی ایجاد جوش است. او ادامه می دهد: “اگر شما بیش از حد چربی تولید کنید ، منافذ پوست شما باکتری ها و سلول های مرده پوست آلوده می شوند و باعث ایجاد آکنه می شوند.”

در حالی که عوامل نژادی نقش مهمی ایفا می کنند ، دکتر. گرین گفت که برخی عادات و شیوه های زندگی روزانه می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه در بدن شوند ، از جمله:

  • لویترا
  • فشار
  • مراقبت های بهداشتی
  • انتخاب لباس

علاوه بر این ، نوسانات هورمونی اغلب هنگامی رخ می دهد که شخصی بدن و صورت شما را تحریک می کند.

زنان پشت خود را در حمام می شویند تا آکنه را با بهترین اندام درمان کنند

چگونه می توان آکنه های بدن را از بین برد

یک یا چند مورد از این دلایل می تواند آکنه روی بدن شما ایجاد کند. اگر نمی توانید علت دقیق را مشخص کنید ، بهتر است آن را در یک برنامه کامل مرتب کنید.

با در نظر گرفتن آن ، آقایان. گرین می گوید پنج نکته و درمان برای آکنه در بدن زیر می تواند به مدیریت این جوش ها کمک کند.

1. یک عادت آمادگی جسمانی ایجاد کنید

همانطور که باید هر روز صورت خود را بشویید ، بدن شما نیز باید شستشو دهد. دکتر گفت. سبز اما می تواند به ایجاد یک روش مراقبت بدن هدفمند (مانند تمرینات مراقبت از پوست) کمک کند.

“استفاده منظم از یک لایه بردار پوست را سالم نگه می دارد و با منافذ پوست تماس پیدا نمی کند ، [reducing] تشکیل سرهای سفید ، سیاه و چرکی روی بدن ، “او می گوید.

2. از موادی استفاده کنید که می توانند پوست را تمیز کنند

هنگام طراحی تمرین ، می خواهید بهترین درمان ها و ترکیبات آکنه را روی بدن خود اعمال کنید.

دکتر می گوید: “شما باید پوست خود را با یک پاک کننده غیرکومدوژنیک حاوی اسید گلیکولیک یا سالیسیلیک اسید تمیز کنید.” سبز. “پس از پاکسازی ، بدن خود را با یک حوله تمیز پاک کنید و از مرطوب کننده حاوی سالیسیلیک اسید ، بنزوئیل پراکسید یا اسید گلیکولیک استفاده کنید.”

او گفت که علاوه بر این سه ماده تولید کننده انرژی ، خواص ضد باکتریایی مانند روغن درخت چای و روی موضعی نیز می تواند مفید باشد.

3. موهای خود را تمیز نگه دارید

اگر موهای بلند یا ضخیم ترین مو دارید ، دکتر. سبز اما می تواند یکی از عوامل اصلی آکنه در بدن شما باشد.

بنابراین ، فراموش نکنید که موهای خود را اغلب بشویید و اگر فکر می کنید ممکن است یک انگیزه باشد ، پشت خود را نگه دارید.

مردی که در خیابان می دوید و لباس هایش را می پاشد

4. شلوار خود را در اسرع وقت تغییر دهید

همانطور که باقیمانده عرق بر روی صورت شما می تواند منجر به ایجاد جوش در صورت شما شود ، بدن شما نیز همینطور است. با این حال ، وقتی صحبت از آکنه روی بدن می شود ، بدتر از آن است زیرا پارچه ای وجود دارد که اغلب آن را به زور به چشم شما وارد می کند.

به همین دلیل ، دکتر سبز اما مهم است که لباس های خود را به زودی پس از هرگونه ورزش یا تفریح ​​در فضای باز درآورید. البته در مورد خواندن عرق در یک روز گرم نیز همین امر صادق است.

5. پارچه زنده بسازید

اگرچه شلوارهای چسبان و تانک های تنگ لباس های رایج ورزشی هستند ، اما در زندگی روزمره ، دکتر. اگر آکنه روی بدن نگران کننده است ، کت سبز اما طولانی تر و تنفس پذیرتر است.

به این ترتیب ممکن است تعریق و کثیفی و باکتری ها در کمربند ، کمربند یا جایی که اغلب جوش ها شکوفا می شوند ، محبوس نشوند.

افکار نهایی

همانطور که دیدیم ، دلایل زیادی برای آکنه روی بدن وجود دارد. خوشبختانه روش های زیادی – اگر نه بیشتر – برای پاکسازی پوست از سر تا پا وجود دارد.

با این وجود ، اگر نکات فوق آنطور که انتظار داشتید مطابق نباشد ، دکتر گرین توصیه می کند که در مورد گزینه های درمانی اضافی با متخصص پوست مشورت کنید. (در واقع ، او گفت اگر شما از ابتدا ایده درم را بدست آورید تا روند را تسریع کنید ، ممکن است از شما دعوت شود.)

او توضیح می دهد: “متخصص پوست شما می تواند آزمایشات خاصی را برای تعیین علت اصلی آکنه انجام دهد.” از آنجا ، انواع موضوعات و گزینه های شفاهی در دسترس است. در نهایت ، برای زنان ، گزینه های درمانی دیگری نیز وجود دارد که به طور خاص برای عدم تعادل هورمونی طراحی شده است ، از جمله قرص های ضد بارداری ، اما نه محدود به آنها.