بادامچیان: فاطمی امین برای دنیا و زندگی آینده استعفا داد – پایگاه خبری مدارا


بر اساس گزارش ها دکه روزنامه مدارا؛ اسدالله بادامچیان، دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، در پاسخ به این سوال که گمان می رود یک سال از انتخاب آقای رئیسی به ریاست دولت سیزدهم می گذرد، گفت: برخی از وعده هایی که وجود دارد. به دلایلی هنوز محقق نشده است.» در کارشان موفق باشند و به جامعه خدمت کنند و رضایت آنها را بیابند.

وی افزود: در داخل کشور با مسائل مختلفی روبرو هستیم که یکی از آنها روند مدیریت به سمت یکپارچگی آن بود که از دولت بازرگان تا امروز و در حالی که دولت آقای رئیسی در حال فعالیت است ادامه دارد. تثبیت نظام مبتنی بر قانون و حکومت است و هر حکومتی به جز شهیدان رجایی و باهنر که ترور شده اند، آموزه های خود را بر اساس قانون و حاکمیت قانون، متفاوت و نظامی گذرانده اند. در مقابل استکبار، آمریکا و دیگر کشورها. همه دولت ها همچنان نقش مهمی در دستیابی به این قدرت دارند، حتی اگر پاداش خود را از دست بدهد.

بادامچیان گفت: دولت آقای رئیسی توانسته است در یک سال مدیریت را به طور موثر کنترل کند و به تدریج کار را برای رفع مشکلات جدی باقی مانده از زمان های بسیار دور آغاز کرده است. موضوع پانسمان، واکسیناسیون و نیز روتین و درمان بیماری از مهم ترین فعالیت های زمان او بود. مثل همیشه عده ای می خواهند این موضوع را کم اهمیت جلوه دهند در حالی که این موضوع هنوز در دنیا مطرح است اما ایران با تخصص خود توانست ماسک و واکسن تولید کند و با توزیع آن در بین مردم به موفقیت های بزرگی دست یابد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: از نوع دولت و دیدگاه های آقای رئیس جمهور استقبال می کنم. من فردی متدین، پرتلاش، سالم، خستگی ناپذیر و دلسوز هستم و می خواهم سخت کار کنم و همه قبول دارند و هیچکس نمی تواند غیر از این بگوید. او از نظر ذهنی طلایه دار انقلاب است، نه چپ دست و راست دست، نه غرب گرا و غرب گرا و نه عضوی از گروه های تندرو. از آداب و رسوم و رفت و آمد با مردم دوری می کند و همیشه با آنها صحبت می کند و اینها از نکات خوب حکومت اوست.

بادامچیان تصریح کرد: از نظر کار برای دولت در برنامه ریزی اقتصادی در زمینه صادرات نفت و نفت مانند گاز، نفت و حضور در مجامع بین المللی مانند کنوانسیون موفق بوده است و شانگهای نیز نقطه خوبی است. “

وی افزود: اما دولت وی در زمینه قیمت ها موفق نبوده است. متأسفانه به دلیل دو وزیرش، پدر عبدالملکی که در اداره کار عملکرد خوبی ندارد و احساس می کند نمی تواند کار کند و باید شخص دیگری جایگزین او شود، استعفا می دهد و مورد دوم شرارت پدر است. فاطمی امین در اداره صلح. همین که آقای فاطمی امین استعفا بدهد برای دنیا بعد از مرگ بهتر است. البته از استعفای آقای عبدالملکی هم قدردانی می کنیم.

بادامچیان در ادامه خاطرنشان کرد: دولت نتوانست کار مسکن را به خوبی انجام دهد. برای این سه دلیل وجود دارد؛ دلیل اول این است که تورم ایجاد شده در رژیم گذشته به این زودی ها به قیمت اولیه خود باز نمی گردد. گرانی بی دلیل مصالح ساختمانی که وزیر در این زمینه از آن غفلت کرده و نادیده گرفته است. دلیل دوم حذف داوطلبانه است که برنامه ریزی شده بود اما هنوز انجام نشده است. نکته بعدی در مورد شبکه ای از افراد انتفاعی است که به دنبال منافع خود هستند و اجازه نمی دهند قیمت ها پایین بیاید. به همین دلیل در این زمینه به وزیری قوی نیاز داریم که بتواند با سیاست های سخت این شبکه را تضعیف کند و از تورم جلوگیری کند.

وی گفت: سایر قوا از جمله وزارت امور خارجه به خوبی کار می کنند و آقای امیر عبداللهیان توانست جایگاه مستحکم خود را در دولت و جمهوری اسلامی حفظ کند و حفظ کند. او روابط خوبی با کشورهای مختلف برقرار کرده و سفرهای زیادی داشته که این نکته خوبی در حساب اوست. بنابراین اگر دولت بتواند در زمینه‌هایی که ضعف وجود دارد فکر انتقادی کند و برای رفع گرانی‌ها و رفع دخل و خرج مردم تلاش کند، می‌توان آن را دولتی موفق و مقتدر نامید.

اسدالله بادامچیان درباره مشارکت دولت و مجلس در سال گذشته و اینکه اگر مشارکت کافی نباشد راه حل چیست، گفت: این سوال باید توسط نمایندگان مجلس پاسخ داده شود و من نمی‌خواهم در این موضوع دخیل باشم. ” من معتقدم که این روابط باید تقویت شود و معتقدم مجلس باید تغییر کند تا ذهنیت احزاب درون آن تغییر کند تا بتوانند کار قوی و موثری را با برنامه انجام دهند. در کل عملکرد مجلس خوب است، نمی گویند مجلس در نظام بی فایده است، نه! اما امیدواریم نمایندگان بتوانند در دو سال آینده کار جدی انجام دهند.

بادامچیان در پاسخ به سوالی مبنی بر جزئیات عملکرد آقای رئیسی در کابینه گفت: من اهل کسب اطلاعات نیستم و آن را مفید نمی دانم. چرا که هر وزیر دولتی سبکی دارد و قسمت های مختلف آن متفاوت است و نمی توان به آن جزئیات داد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به این سوال که راه حل شما برای بهبود عملکرد دولت در سال های آینده چیست، گفت: با مدیران موثر تجربه کنید. حل کردن. خب مشکل اینجاست. در گذشته شاه سلطان حسین نیز کشور را بی ثبات کرد و نادرشاه توانست ایران را به قدرتی بزرگ با همان وضعیت و وضعیت موجود تبدیل کند.

وی افزود: اگر وزیر قوی نداشته باشیم وضعیت به همین منوال می ماند. به همین دلیل اگر بتوانند از وزیر نیرومند، برنامه ریزی شده و خستگی ناپذیر استفاده کنند، قطعاً جواب می دهد و کارها جلو می رود. اما متاسفانه برخی از دوستان حاضر نیستند از نظرات دیگرانی که تجربه کامل دارند غیر از دوستانشان استفاده کنند. به همین دلیل افراد واجد شرایطی که خواهان مقام و منزلت نیستند، طبیعتاً از این مناصب محروم می شوند. بنابراین این مسائل و مشکلات با توافق، همدلی و همکاری قابل حل است.