23
مهر

بایدن تمدید بدهی خود را امضا کرده است ، اما این قرارداد در ماه دسامبر به حالت تعلیق در می آیدواشنگتن (AP) -رئیس جمهور جو بایدن روز پنجشنبه با تصویب لایحه ای که پایان بدهی ها را تا اول دسامبر تنظیم می کند ، پیش بینی منحصر به فرد فدرال را که می تواند منجر به ناآرامی های قانونی شود به تاخیر اندازد.

مجلس نمایندگان سه شنبه گذشته ، پس از تصویب سنا در رأی گیری حزب در هفته گذشته ، 480 میلیون دلار سقف اعتباری کشور را افزایش داد. تصویب نهایی پس از موضع گیری طولانی مدت سنای جمهوری خواه صورت گرفت ، که اولین تلاش دموکرات ها را در زمینه فیلی باستر لغو کرد ، تأخیری که برای باقی ماندن به 60 رای نیاز دارد.

تعداد کمی از جمهوری خواهان سنا در نهایت با پیوستن به دموکرات ها موافقت کردند و به پایان دادن به تأخیر GOP و حرکت به رای نهایی قانون رای دادند ، اما میچ مک کانل رهبران اقلیت گفت که جمهوری خواهان برای افزایش مجدد در ماه دسامبر کمک نمی کنند.

جانت یلن ، وزیر خزانه داری دوشنبه گذشته هشدار داد که این امر به محدودیت اعتباری ایالات متحده ضربه می زند ، وضعیت بی سابقه ای که وی و سایر کشورها هشدار داد که می تواند منجر به آشفتگی اقتصادی در کشوری شود که هنوز با اپیدمی جهانی روبرو شده است. پرداخت های دولتی به مشمولان بیمه اجتماعی ، جانبازان معلول و پرسنل نظامی شاغل ممکن است به تأخیر بیفتد و ضررهای اقتصادی در ایالات متحده می تواند بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.

تصویب بحران بدهی کوتاه مدت تضمین می کند که فعلاً ایالات متحده به تعهدات خود ادامه خواهد داد. اما تا پایان سال شکاف بالقوه دیگری ایجاد می شود-در زمانی که قانونگذاران نیز در حال کار روی لایحه بودجه فدرال برای جلوگیری از تعطیلی دولت هستند.

جمهوری خواهان گفته اند دموکرات ها باید از بودجه برای افزایش آستانه بدهی بدون حمایت جمهوریخواهان استفاده کنند ، مانند رویکرد دموکرات ها در مورد تغییرات آب و هوا و برنامه ریزی خالص. امنیت اجتماعی بایدن. اما دموکرات ها با این گزینه مخالفت کردند. درگیری بین دو طرف کنگره را بدون راه حل مشخص برای اجتناب از مهلت بعدی در ماه دسامبر باز می دارد ، اما کاخ سفید تأیید کرده است که همچنان به دنبال ارتقای دو حزبی است.

نمایندگان هر دو طرف از رأی به عنوان مزیتی برای اولویت های دیگر استفاده کردند. وی تهدید کرد در صورت روی کار آمدن دونالد ترامپ ، به افزایش بدهی رای نخواهد داد و گفت که هیچ برنامه ای برای افزایش سقف بدهی ها ندارد تا جمهوریخواهان بتوانند مالیات دیگری به ثروتمندان بدهند. و جمهوری خواهان در سال 2011 موفق شدند باراک اوباما ، رئیس جمهور آمریکا را مجبور کنند که 2 تریلیون دلار کاهش ضرر را به عنوان اقدامی برای افزایش محدودیت بدهی بپذیرد – حتی اگر قانونگذاران برخی از این کاهش ها را مسدود کرده باشند.


کوین فرکینگ ، نویسنده آسوشیتدپرس ، در این گزارش مشارکت داشته است.