با لاهیجان عروس گیلان آشنا شوید


لاهیجان یکی از شهرهای زیبای استان گیلان است که در شرق این استان واقع شده و با شهر رشت ۴۳ کیلومتر فاصله دارد. ارتفاع این شهر از سایر شهرهای شمال ایران بیشتر است و ارتفاع آن از سطح دریا حدود ۲۰ متر است. از قدیم الایام تا کنون یکی از پرطرفدارترین شهرهای توریستی شمال ایران است. لاهیجان در حمله مغول نجات پیدا نکرد و مغول ها خسارات زیادی به این شهر وارد کردند، اما با همت مردم زحمتکش این دیار به مرکزی برای تولید ابریشم، برنج و پرتقال تبدیل شد. و اولین چای ایران نیز در این شهر کشت شد و در حال حاضر بزرگترین تولید کننده چای در ایران مردم این کشور هستند.

لاهیجان که به عروس گیلانی شهرت آن به این دلیل است که مکان‌های گردشگری طبیعی و تاریخی زیادی دارد و از زمان‌های بسیار قدیم سالانه هزاران بازدیدکننده خارجی و داخلی را به سوی زیبایی‌های خود می‌کشاند. همچنین می توانید با اجاره خانه های مجلل در این شهر زیبا سفرهای مفرحی داشته باشید.

جاذبه های گردشگری

آبشار کوه شیطان

آبشار زیبا و اسرارآمیز شیطان کوه بر روی قله ای سرسبز و پوشیده از درختان شمشاد قرار دارد و در اطراف آن پله هایی از دامنه کوه تا بالای کوه و بام سبز وجود دارد.

بام سبز لاهیجان

منطقه مسطح سرسبز بالای کوه شیطان است و پس از بالا رفتن از پله های نزدیک کوه شیطان به آن می رسید.

به بام سبز لاهیجان معروف است. و منظره بسیار زیبایی از شهر لاهیجان و طبیعت سرسبز آن دارد که دل هر طبیعت دوستی را تسخیر می کند. مناطق تفریحی زیادی در این منطقه مهیج تدارک دیده شده است که تله کابین از جمله آنهاست. که مسیری بی نظیر از بام سبز تا کف رودخانه در جنگل سبز ایجاد می کند.

تله کابین لاهیجان

تله کابین لاهیجان یا تله کابین احرار یکی از جاذبه های گردشگری و مناطق تفریحی لاهیجان است. این تله کابین که یکی از مدرن ترین تله کابین های ایران محسوب می شود، می تواند در هر ساعت ۱۰۰ نفر را جابه جا کند. همچنین دارای ۳۳ کابین ۶ نفره است که ۱۵۰۰ متر از بام لاهیجان تا قله سرسبز تاج خروس را در ۲۰ دقیقه طی می کند و ۵ تیرک در راه است. فاصله بین دو برج ۳ و ۴ حدود ۶۵۰ متر و ارتفاع از سطح زمین ۱۰۲ متر است و در ایستگاه اول غرفه های صنایع دستی و مواد غذایی و همچنین یک قهوه سوپرمارکت در ایستگاه دوم وجود دارد.

سد لاهیجان

در پایین کوه شیطان حوض بزرگی به وسعت ۱۷ هکتار و عمق ۴ متر وجود دارد که جزیره ای زیبا در وسط حوض وجود دارد که توسط پلی به لبه جنوبی حوض متصل می شود. طول سیمان. طول این استخر حدود ۲ کیلومتر است که به بلوار زیبا نزدیک است و اطراف استخر را که یکی از مراکز دیدنی عروس گیلان محسوب می شود، احاطه کرده است.

تالاب سوستان

این حوض زیبا با نیزار و گیاهان باتلاقی و درختان تنومند در اطراف حوض است. از مکان های معروف لاهیجان به شمار می رود. تالاب سوستان به دلیل شرایط خاص و برخورداری از آب شیرین و پوشش گیاهی مناسب زیستگاه بسیاری از آبزیان و پرندگان است. دسترسی آسان به این تالاب و محیط طبیعی تمیز و زیبا هر ساله گردشگران طبیعت دوست زیادی را به خود جذب می کند.

شیخنبر

شیخانبر یکی از زیباترین مکان‌های لاهیجان است که بر فراز تپه‌ای از کوه‌های سرسبز گسترده شده و اطراف آن را درختان سرسبز احاطه کرده است. این مکان در زمان پادشاهان صفوی به بهانه زیارت مرقد جدشان شیخ زاهد مورد توجه بسیاری قرار گرفت. همچنین وجود سنگ های بسیار بزرگ در شاه خنیور در منطقه عمر سنگ نشان می دهد که این مکان محل تمرین سپاهیان آن زمان بوده است.

مسیرهای لاهیجان

فاصله تهران تا لاهیجان حدود ۳۵۰ کیلومتر است و بهترین راه استفاده از اتوبان تهران – کرج، کرج – قزوین و قزوین – رشت است.

کلام پایانی: اگر قصد سفر به شمال کشور و استان گیلان را دارید باید به لاهیجان و شهرهای دیگر مانند فومن و مکان های فومن همچنین بازدید از لاهیجان به دلیل طبیعت زیبا و نقاط گردشگری فراوان به عروس گیلان معروف است. جیگو در طول سفر به این شهر محل اقامت شما را فراهم می کند. به راحتی می توانید در لاهیجان ویلا اجاره کنید و اوقاتی خاص داشته باشید.