با واریا غفوری مثل وحید قلیچ رفتار کردند!/ چرا آجورلو جرات نکرد دلیل رفتن این بازیگر را بگوید؟


وحید قلیچ، سرپرست سابق پرسپولیس در گفت و گو با خبروشی درباره جدایی واریا غفوری از گروه استقلال و شرایطی که از آن به بعد بود، اظهار کرد:

از پرسپولیس خبر داری؟

فعلا اتفاقی که در استقلال افتاد مهمتر از پرسپولیس است و باعث شد خیلی فکر کنم.

کدام واقعه

رفتار وریا غفوری شباهت زیادی به رفتار وحید قالیچ در آن زمان داشت. متأسفانه نمی دانم تیم های استقلال و پرسپولیس چه گرفتند.

میشه منظورتون رو روشن کنید؟

آره! از حدود یک سال پیش پرسپولیسی ها و حتی سایر مبارزان تیم به من روی آوردند و کار به حدی پیش رفت که به من رسیدگی نکردند. خبر تا جایی پیش رفت که به خاطر این اتفاقات آخرین بازی استقلال را دیدم و از ناامیدی و ناامیدی صحبت کردم. چون تیم پرسپولیس مراقب من نبود. قلبم را می سوزانند.

چه مدت سرمربی پرسپولیس بودی؟

بعد از ۱۰۰ بازی برای پرسپولیس توانستم کمان کاپیتانی را در دستانم ببندم و این بزرگترین افتخار زندگی ام بود. من همچنین یک ایده جالب در مورد کمربند کاپیتانی دارم.

چه فکری

زمانی که ناصر محمد خانی کودک بود، بر اثر تیراندازی تصادفی در دوران سربازی، برادرزاده‌اش جان باخت. خدا رحمتش کند. این اتفاق قبل از بازی پرسپولیس و استقلال رخ داد. علی پروین من را به کناری کشید و گفت چون ناصر بد است به او کمربند بدهید تا روحیه اش را بگیرد. به محمد خانی هم مچ بند دادم و استاندار پرسپولیس شد. اما جالب اینجاست که تا من به او گفتم کمربند را به من پس نداد و حدود ده بازی بعد کمربند را در دستش بست و جلوی همه پایین رفت تا اینکه قبل از بازی با نساجی جلویش را گرفتم. و گفت: مچ بند نمی خواهی. به من برگرد! بعد اتفاقی که برای وریا غفوری افتاد باعث درد شدید من شد.

چطور

رهبری تیم های استقلال و پرسپولیس افتخار کمی نیست. همه نمی توانند پاپیون بپوشند. متاسفم برای آقای آگرلو و تیم مدیرانش که با کاپیتان تیمشان اینطور رفتار کردند. رفتار سرمربی سابق پرسپولیس حالا بر سر سرمربی استقلال تکرار می شود.

آیا می دانید چرا باشگاه استقلال قرارداد وریا غفوری را تمدید نکرد؟

هیچ یک از مدیران باشگاه استقلال جرات صحبت در این مورد را نداشتند! مرد باش و حرف بزن چرا به مردم نمی گویید چرا؟ این بازیکن تا همین چند هفته پیش با استقلال بازی نمی کرد؟ او آنقدر بزرگ نیست که بازی را متوقف کند! اگر چیزی نمی گفت از حقوق هموطنانش دفاع می کرد و بدی هم نمی گفت.

با واریا غفوری مثل وحید قلیچ رفتار کردند!/ چرا آجورلو جرات نکرد دلیل رفتن این بازیگر را بگوید؟

آیا فکر می کنید این شبیه اتفاقی است که اخیرا برای شما افتاده است؟

بله، آجارلو دقیقاً همان کاری را می کند که درویش با من کرد. متاسفانه آنجا (استقلال) کاپیتان خود را تحقیر کردند و از او تشکر نکردند، اینجا (پرسپولیس) فرمانده تیم سابقشان، رزمنده ای که در اثر پرسپولیس استخوان هایش شکست، دندان هایش شکست و سرش را در آن فرو برد. جلوی توپ برای رسیدن به دروازه. ناآگاهی وریا غفوری دلم را تازه کرد.