برای ۲۰ نفر در پرونده کلانشهر آبادان کیفرخواست صادر شد – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; پس از اصرار رئیس قوه قضائیه برای بررسی دقیق و سریع حادثه کلانشهر آبادان و با اقدام مستمر دادستان کل کشور، کیفرخواست پرونده حادثه کلانشهر آبادان علیه و ۲۰ نفر صادر شد.

بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت این موضوع و با توجه به گستردگی این حادثه، این پرونده در بازپرسی ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز مورد بررسی دقیق قرار گرفته و کارشناسان بر این اساس تفهیم اتهام کردند.

در این پرونده ۲۱ نفر در این حادثه مقصر شناخته شده اند و برای ۲۰ نفر که موثر کار می کنند، اتهامات صادر شده است.

در یک قسمت از اتهام وارده به دلیل فوت مالک ساختمان و به استناد بند ۱ ماده ۸۵ قانون آیین دادرسی کیفری، تقاضای پرداخت دیه به اشتباه آقا شده است. دادگاه.

تمامی متهمان این پرونده با مدارک لازم همچنان در بازداشت به سر می برند.

ریزش ساختمان متروپل اتفاقی است که ظهر روز دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ در خیابان امیر کبیر (امیری) مرکز آبادان رخ داد و افراد زیادی در این حادثه جان خود را از دست دادند.

بلافاصله پس از این حادثه حجت الاسلام محسنی اژی دستورات ویژه ای را در خصوص بررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری ارائه کرد.

همچنین با توجه به اهمیت این موضوع، دادستان کل کشور به نمایندگان ویژه دادستانی کل کشور دستور داد تا برای تسریع در رسیدگی به تمامی جزئیات این حادثه گزارش جامعی تهیه کنند. و نظارت دادگاه ۳۰ صفحه تهیه و در اختیار رئیس دادگاه قرار گرفت.