برنامه بهداشت روان هندی هی کیسه های بودجه اولیهاستارت‌آپ سلامت روان ۵۵۵۰۰۰ دلار در دور اولیه سرمایه‌گذاری به رهبری Wavemaker Partners، یک سرمایه‌گذار نهادی در مراحل اولیه از آسیای جنوب شرقی، جمع‌آوری کرده است.

سرمایه‌گذاران فرشته مانند Sairee Chahal از Sheroes و Anjan Bhojarajan از HealthifyMe نیز به دور سرمایه‌گذاری پیوستند.

چکار میکند

این استارت‌آپ که سال گذشته راه‌اندازی شد، اپلیکیشنی را اجرا می‌کند که مراقبت‌های پیشگیرانه از سلامت روان را برای مصرف‌کنندگان فردی و کارمندان شرکت‌ها ارائه می‌کند. شبکه ای از روانشناسان – به نام Helpers – را اداره می کند که به صورت شبانه روزی برای صحبت با کاربران در دسترس هستند.

اپلیکیشن heyy که در هر دو دستگاه اندروید و iOS موجود است، دسترسی به درمان آنلاین با درمانگران را به چندین زبان مانند انگلیسی، هندی و بنگالی نیز فراهم می‌کند. علاوه بر این، Lifebuoy را ارائه می دهد که شامل جلسات کوتاهی از ضبط و تمرین است تا به کاربران کمک کند تا با چالش های شخصی یا حرفه ای کنار بیایند.

چرا مهم است

بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی، از هر هفت نفر در هند، یک نفر با مسائل مربوط به سلامت روان دست و پنجه نرم می کند، که ممکن است تا سال ۲۰۳۰ حدود ۱ تریلیون دلار هزینه برای اقتصاد هند داشته باشد.

آنکیت مالهوترا، بنیانگذار آن، گفت: در حالی که درمان های دیجیتال برای پر کردن شکاف دسترسی به مراقبت در دسترس هستند، این درمان ها به قیمت یک ارتباط انسانی انجام می شود. به همین دلیل است که استارت‌آپ شبکه‌ای از «یاوران» ایجاد کرده است که «فضای ناشناس، محرمانه و امن» را فراهم می‌کنند که در آن افراد می‌توانند در مورد مسائل شخصی خود صحبت کنند. به گفته مالهوترا، چشم انداز هی هی بوده است که مراقبت از سلامت روان را “عمیقاً انسانی و شخصی” نگه دارد و در عین حال برای بسیاری از مردم قابل دسترسی باشد.

عکس فوری از بازار

در بحبوحه یک بیماری همه گیر که با خود چالش های زیادی را به همراه داشته است که مردم مجبور به مقابله با آنها شده اند، شرکت های فناوری سلامت InnerHour و Roche Diagnostics India برای گسترش دسترسی به مراقبت‌های بهداشت روان برای متخصصان سلامت سوخته تلاش کردند. این استارتاپ سلامت روان با شرکت کالاهای مصرفی Godrej همکاری کرد تا خدمات دیجیتالی سلامت روان را به پزشکان، پرستاران و سایر کارکنان بهداشتی ارائه دهد. از سوی دیگر، Roche برنامه سلامتی REACH را توسعه داد که از سلامت روان کارکنان مراقبت های بهداشتی پشتیبانی می کند.

در اخبار دیگر، مشاور امنیت سایبری هند Panacea Infosec، همراه با شرکت تحقیق و توسعه منابع انسانی Panacea Bioedge، با شرکت سلامت روان مستقر در ایالات متحده Healmed Solutions برای معرفی یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی در هند شریک شدند. یکی از ویژگی های پلتفرم Panacea Healmed یک ابزار ارزیابی سلامت روان برای کارفرمایان است که از خود مدیریتی سلامت روانی کارکنان پشتیبانی می کند.

در رکورد

حدود ۱۴ درصد از جمعیت هند از بیماری های روانی رنج می برند و ۸۰ درصد از مبتلایان به مدت بیش از یک سال تحت درمان قرار نمی گیرند – مشکلی که به نظر می رسد حل شود. heyy به عنوان یک راه حل مراقبت پیشگیرانه برجسته است که جنبه همدلی و انسانی را حفظ می کند و در عین حال قابل دسترس است. گاوین لی، شریک عمومی Wavemaker Partners، گفت: و مقیاس پذیر، به معنی رکورد بالای پذیرش و نرخ تکرار شرکت است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر