برنامه مراقبت از پوست مبتنی بر هوش مصنوعی هندی CureSkin در بودجه سری A 5 میلیون دلار به دست آورده استCureSkin، یک اپلیکیشن زیبایی و مراقبت شخصی مجهز به هوش مصنوعی در هند، ۵ میلیون دلار در دور سرمایه‌گذاری سری A به رهبری JSW Ventures به دست آورده است.

آخرین صندوق به ۵۰۰۰۰۰ دلاری اضافه می‌کند که استارت‌آپ در ژانویه ۲۰۲۰ در دور تأمین مالی به رهبری صندوق خطرپذیر هوش مصنوعی SenseAI جمع‌آوری کرده است.

چکار میکند

CureSkin که در سال ۲۰۱۷ تأسیس شد، یک برنامه پوستی است که از هوش مصنوعی برای ارائه برنامه های درمانی تخصصی و شخصی برای پوست، مو، بدن و سایر نگرانی های مراقبت شخصی استفاده می کند.

از طریق این اپلیکیشن، کاربران می‌توانند عکس‌های خود را از نظر شرایط پوستی مانند آکنه، لکه‌های تیره، رنگدانه‌ها و چین و چروک مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. این فناوری با استفاده از پایگاه داده ای از میلیون ها تصویر توسعه یافته است و طبق ادعای این شرکت، قادر است شرایط پوستی را در انواع مختلف پوست با دقت بالایی تشخیص دهد. برنامه های درمانی آن نیز همراه با رژیم غذایی رایگان و راهنمایی سبک زندگی است.

CureSkin که در هر دو دستگاه اندروید و iOS موجود است، توسط بیش از ۱۰ متخصص پوست و حدود ۲۵ مشاور پوست که به حدود ۲۰۰۰۰۰ کاربر خدمات ارائه کرده اند، کار می کند.

این برای چه است

بر اساس گزارش انجمن متخصصان پوست، ونرولوژیست ها و جذام شناسان هند، در هند به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر یک متخصص پوست ثبت شده وجود دارد. Guna Kakulapati، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران CureSkin، خاطرنشان کرد: “نیاز بازار بزرگی برای مراقبت نتیجه‌گرا و تخصصی برای شرایط پوست و مو وجود دارد.”

بر اساس یک انتشار رسانه ای، CureSkin از سرمایه جدید خود برای گسترش به دسته های مجاور، افزایش پایگاه کاربران و سرمایه گذاری بیشتر در فناوری استفاده خواهد کرد.

عکس فوری از بازار

هوش مصنوعی اخیراً در سال‌های اخیر در پوست استفاده شده است. در اردیبهشت سال گذشته، گوگل گفت که در حال ساخت یک هوش مصنوعی در یک برنامه مبتنی بر وب است که عکس کاربر را اسکن می کند و نگرانی های پوستی آنها را شناسایی می کند. در همان ماه، یک توسعه‌دهنده فناوری اسکن انسانی در استرالیا، Advanced Human Imaging، نشان CE را برای مؤلفه هوش مصنوعی پوستی در پلتفرم DermaScan SaaS خود دریافت کرد که شرایط پوستی را از عکس گرفته شده با گوشی هوشمند تشخیص می‌دهد.

در دیگر اخبار تامین مالی، مستقر در برلین Formel Skin، که یک پلتفرم پزشکی از راه دور برای پوست را اداره می کند، ۳۰ میلیون یورو (۳۲.۵ میلیون دلار) در دور سری A در ژانویه جمع آوری کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر