برگزاری مکرر کمیسیون همکاری های اقتصادی منجر به تقویت روابط اقتصادی و تجاری بین تهران و ایروان می شود


ریاسی

تهران (پانا) – رئیس جمهور با تاکید بر اینکه منطقه قفقاز بخشی از توسعه، تاریخ و فرهنگ ایران است، حفظ صلح، ثبات و آرامش در این منطقه را برای جمهوری اسلامی مهم دانست و ما جمهوری اسلامی ایران همیشه آماده هستیم. . استفاده از روش های مختلف و استفاده صحیح از آنها برای ایجاد و تقویت صلح و امنیت در منطقه قفقاز.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی به همراه نخست وزیر ارمنستان پیش از ظهر امروز با نمایندگان عالی رتبه این دو کشور دیدار کردند.

وی در این دیدار با ابراز خرسندی از رشد روزافزون روابط دو کشور گفت: با توجه به پتانسیل های متفاوت و فراوانی که در ایران و ارمنستان وجود دارد، لازم است همه تلاش خود را برای ارتقای سطح روابط و گسترش فیمابین به کار گیریم. . مشارکت.

رئیسی همکاری در حوزه انرژی را یکی از زمینه ها و پتانسیل های ارتقای سطح روابط دو کشور دانست و افزود: جمهوری اسلامی ایران مایل به گسترش همکاری ها در سایر بخش های اقتصادی و تجاری از جمله در حوزه است. افزایش ارائه خدمات علمی و مهندسی.

رئیس جمهور جلسات منظم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور را در جهت فعال‌تر کردن روابط اقتصادی و تجاری دو کشور موفق توصیف کرد و بر تلاش برای دستیابی به هدف تعیین شده برای تحقق تبادلات دوجانبه تاکید کرد. تا ۳ میلیارد دلار.

آیت الله رئیسی در بخشی از سخنان خود با تاکید بر اینکه منطقه قفقاز بخشی از توسعه، تاریخ و فرهنگ ایران است، حفظ صلح، ثبات و آرامش در این منطقه را برای جمهوری اسلامی مهم دانست و خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ایران همواره آماده استفاده از توانمندی های متنوع و موثر خود برای ایجاد و تقویت صلح و امنیت در منطقه قفقاز است.

نیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان که به دعوت رسمی جمهوری اسلامی ایران و در یک سفر رسمی به ایران آمده است، گزارشی از سومین دیدار کشورش با آذربایجان و روسیه در سوچی و همچنین اخیراً ارائه کرد. تحولات مربوط به قفقاز

نخست وزیر ارمنستان نیز در این دیدار از اهمیت دولت آیت الله رئیسی برای توسعه روابط با همسایگان قدردانی کرد و گفت: با توجه به علاقه این دو کشور و توانمندی های موجود، باید تلاش کنیم تا شرایط کنونی را بهبود بخشیم. وضعیت. وضعیت روابط دو کشور

وی زمینه های همکاری فیمابین از جمله فعالان تشکل های خصوصی این دو کشور را بسیار زیاد دانست و گفت: با تکیه بر این زمینه ها و توانمندی ها، سران این دو کشور عزم خود را جزم کرده اند تا سقف مبادلات را تا سقف ۳ میلیارد برسانند. ، که کاملاً قابل دستیابی است.

تقویت همکاری های حمل و نقل دو کشور برای اتصال دریای سیاه و خلیج فارس از دیگر درخواست های نخست وزیر ارمنستان در این دیدار بود.

نخست وزیر ارمنستان در بخشی دیگر از سخنان خود با قدردانی از نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در این منطقه تاکید کرد: تلاش های ایران همواره در جهت ایجاد ثبات و تقویت صلح و امنیت در منطقه بوده است.