بر اساس مطالعه JAMA، تلفن های هوشمند ممکن است بتوانند نقشی در آزمایش COVID-19 ایفا کنندبه گفته a. تلفن های هوشمند ممکن است یک جزء کلیدی برای گسترش تست کووید-۱۹ در خانه باشند مطالعه جدید منتشر شده در جاما.

محققان استفاده از یک روش مبتنی بر تقویت همدما با واسطه حلقه را آزمایش کردند (لامپ)، همراه با تشخیص مبتنی بر گوشی هوشمند، برای آزمایش کووید-۱۹ و آنفولانزا. نتایج نشان داد که سیستم پشتیبانی شده از تلفن هوشمند قادر به شناسایی قابل اعتماد ویروس COVID-19 است.

نویسندگان مطالعه گفتند که این نوع فناوری پتانسیل کاهش هزینه های آزمایش را دارد و به ویژه در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​می تواند مفید باشد.

سنجش LAMP مبتنی بر تلفن هوشمند، تشخیص قابل اعتماد را با مزایای تشخیص گوشی هوشمند ادغام می‌کند و یک پلت فرم تشخیصی ارزان قیمت برای ویروس‌های SARS-CoV-2 و آنفولانزای A و B ارائه می‌کند که با استانداردهای معیار CDC RT-qPCR مطابقت دارد.

ظرفیت آزمایش سریع و دقیق نمونه‌های بزاق از جمعیت‌هایی که در حال حاضر فاقد سطوح کافی کافی هستند و دسترسی به آزمایش‌های ویروسی در میان ظهور انواع بسیار قابل انتقال، بسیار مهم است.

داده های بالای خط

محققان دریافتند که سیستم گوشی های هوشمند، هنگام آزمایش بر روی ۵۰ نمونه بیمار، مطابقت ۱۰۰٪ با “تشخیص استاندارد معیار CDC برای حساسیت SARS-CoV-2” نشان داده شد. توانست بین ۲۰ مورد مثبت COVID-19 و ۳۰ نمونه منفی تمایز قائل شود.

“مقایسه سر به سر نشان داد که سنجش LAMP مبتنی بر تلفن هوشمند با عملکرد تست تشخیصی RT-qPCR استاندارد بالینی برای حساسیت SARS-CoV-2 و تشخیص کمی بار ویروسی مطابقت دارد. این نشان می دهد که گوشی هوشمند- سنجش مبتنی بر LAMP یک آزمایش قابل اعتماد برای ویروس SARS-CoV-2 است.”

چگونه انجام شد

این مطالعه که در بیمارستان کلبه سانتا باربارا انجام شد، شامل دو گروه از شرکت‌کنندگان بود: ۲۰ نفر که علامت داشتند و آزمایش کووید-۱۹ مثبت بود، و ۳۰ نفر که از بیماران بدون علامت بودند که آزمایش کووید-۱۹ آنها منفی بود.

نویسندگان مطالعه، سیستم تلفن هوشمند را روی نمونه‌های بزاق بیماران آزمایش کردند. نتایج با سنجش معیار استاندارد ترانس کریپتاز معکوس- واکنش زنجیره ای پلیمراز کمی (RT-qPCR) مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری مقایسه شد.

پس زمینه

همه گیری COVID-19 همچنان در سراسر ایالات متحده در حال گسترش است. بر اساس ردیاب داده CDC، در ۳۰ روز گذشته بیش از ۷۴ میلیون مورد COVID-19 گزارش شده است.

با این حال، بسیاری از افرادی که به دنبال آزمایش کووید-۱۹ هستند، در گرفتن آزمایش با چالش هایی مواجه شده اند. در تلاش برای رفع این مشکل، دولت فدرال برنامه های خود را برای ارائه چهار آزمایش رایگان کووید-۱۹ در خانه به هر خانواده در این کشور اعلام کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر