بزرگترین مشکلات سلامتی بریتانیا پس از کووید – بلاگ Credihealth


ویروس کرونا، انواع آن و سطوح عفونت در حال حاضر نزدیک به ۲۰ ماه است که رسانه های بریتانیا را تحت سلطه خود در آورده است و بسیاری دیگر از نگرانی های رایج بهداشتی را در پس زمینه آگاهی عمومی قرار داده است. در حالی که همه‌گیری هنوز از بین نرفته است (و به نظر می‌رسد که بازگشتی ناخوشایند دارد)، ما نباید چالش‌های دیگری را که پیش رو داریم از دست بدهیم. امروز ما مسائل حیاتی بهداشت عمومی را که هنوز نیاز به نظارت دقیق دارند، ارزیابی خواهیم کرد

کاهش ظرفیت مراقبت از جمعیت سالمند

ما در مورد پیامدهای گسترش بیش از حد NHS بسیار شنیده ایم، اما همه گیری بیماری همه گیر آخرین مورد از یک سری عواملی است که فشار زیادی بر مراقبت های اجتماعی – در بخش مراقبت های بهداشتی خصوصی و عمومی- وارد کرده است. همانطور که جمعیت بریتانیا تغییر می کند و عمر طولانی تری دارد، تقاضا برای مراقبت های بهداشتی در مراحل بعدی زندگی عمیق تر می شود.

لازم به ذکر است که در حالی که مراقبت های بهداشتی رایگان همگانی در سطح جهانی مورد استقبال قرار می گیرد، بریتانیا از سایر کشورهای با درآمد بالا در طیف پیامدهای سلامت، به ویژه در سنجش امید به زندگی، عقب است.

از سال ۲۰۲۰، امید به زندگی در بریتانیا (برای مردان و زنان) ۸۱.۲ سال بود، در مقایسه با ۸۲.۹ سال در استرالیا – اگرچه این تعداد سال به سال در چهار دهه گذشته افزایش یافته است.

با این حال، شکی نیست که:

 • کمبود مداوم کارکنان مراقبت حرفه ای واجد شرایط در مراقبت های اجتماعی بزرگسالان منجر به خلاء ظرفیت در خانه های سالمندان و خانه های سالمندان در سراسر بریتانیا شده است.
 • دسترسی به تسهیلات زندگی کمکی و حمایت از مراقبت سرپایی بستگی به بودجه شما دارد، اینکه آیا ارائه دهندگان مراقبت های خانگی خصوصی در نزدیکی دارید یا خیر، و خدماتی که از طریق ارائه دهنده NHS محلی شما در دسترس است.
 • زمانی که نسبت کارکنان به بیمار بدتر می شود یا افراد مسن با نیازهای اضافی نمی توانند فضایی را در یک مرکز مناسب با منابع مناسب برای برآورده کردن نیازهای سلامت جسمی، عاطفی و روانی خود بیابند، استانداردهای مراقبت ناگزیر تحت تأثیر قرار می گیرند.

بذرهای تغییر وجود دارد، با شرکت هایی مانند خارج از تجدید مدل سنتی سازمان رفاه اجتماعی که بارها و بارها ناکارآمدی آن ثابت شده است.

با این حال، هر راهبردی که برای بهبود سلامت در بلندمدت اجرا می‌شود، نمی‌تواند نسبت فزاینده جامعه را نادیده بگیرد که دیر یا زود، فشار بیشتری را بر سیستم مراقبت‌های پربار وارد می‌کند.

شرایط بهداشتی پیشرو و علل مرگ و میر در بریتانیا

اولویت فوری دولت مقابله با پیامدهای ناشی از همه گیری ویروس کرونا و کاهش پیامدهای گسترده تر و بلندمدت مانند:

 • علائم کووید طولانی مدت، زیرا مبتلایان به مشکلات سلامتی در طی چندین ماه ادامه می‌دهند.
 • عوامل اقتصادی، از جمله عدم دریافت مالیات و بازپرداخت برای برنامه های واکسیناسیون و طرح های حمایت از کسب و کار.
 • تعداد زیادی از جراحی‌ها، درمان‌ها و مشاوره‌ها به دلیل اینکه NHS تعداد زیادی قرار ملاقات را به تعویق انداخته است تا جایی برای خدمات مرتبط با کووید ایجاد کند.

در حالی که مرگ و میر مربوط به ویروس کرونا در جولای ۲۰۲۱ به کمتر از ۵۰۰۰۰ نفر رسید (طبق آمار منتشر شده دولت)، مرگ‌های مرتبط با سایر موارد در سال‌های اخیر تعداد بسیار بالاتری را به خود اختصاص داده‌اند.

آخرین آمار دفتر آمار ملی در سال ۲۰۱۸ نشان می دهد که علت اصلی مرگ و میر در بریتانیا زوال عقل و بیماری آلزایمر بوده است. آنها ۱۲.۷ درصد از کل مرگ و میرها را تشکیل می دهند.

با اشاره به نکات قبلی ما در مورد سن جمعیت، افزایش امید به زندگی، و عدم مراقبت ملی – به سختی می توان استدلال کرد که ظرفیت مراقبت عاملی در این شرایط زندگی بعدی نیست، زیرا از سال ۲۰۱۱ شایع ترین علت مرگ بوده است. (با وجود همه گیر بودن) .

در سال ۲۰۲۰، نزدیک به ۲۵ درصد از مرگ و میرهای ناشی از کووید (۱۸۴۲۰) با بیماری های همراه، از جمله زوال عقل یا آلزایمر رخ داده است و ۱۴.۵ درصد از کل مرگ های ثبت شده در بریتانیا را تشکیل می دهد.

بنابراین، زمانی که (یا اگر) همه‌گیری فروکش کرد، مشکلی در مورد آسیب‌پذیری افراد مبتلا به زوال عقل یا شرایط مرتبط با آن وجود دارد که در آن مرگ و میر هنگام ترکیب با عفونت‌های ویروسی به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

علل ثانویه مرگ در بریتانیا

سایر شرایطی که همچنان یک نگرانی عمده باقی می ماند عبارتند از:

 • سرطان سینه و ریه، عامل ۱۰.۱ درصد مرگ و میر در میان زنان ۵۰ تا ۶۴ ساله در سال ۲۰۰۸ است.
 • خودکشی (عمدی یا سهوی) از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ علت اصلی مرگ در همه جنسیت‌ها بین ۲۰ تا ۳۴ سال بود. خودکشی نشان دهنده ۲۷.۱ درصد مرگ و میر مردان و ۱۶.۷ درصد از زنان
 • بیماری قلبی در طول زمان کاهش یافته است، اما همچنان علت اصلی مرگ و میر مردان در تمام گروه های سنی است

تمرکز بر COVID-19 در کوتاه مدت ضروری است، زیرا خطر ابتلا به بیماری شدید یا انتقال بیماری به افراد آسیب پذیر پزشکی زیاد است.

با این حال، اثرات گزارش شده به خوبی بر سلامت روان، کاهش ورزش و افزایش عادات غذایی ناسالم بدون شک این ارقام را در سال‌های آینده افزایش خواهد داد.

پیش‌بینی‌ها تخمین می‌زند که ۱۰ میلیون نفر به دلیل همه‌گیری و تأثیرات آن بر زندگی، سلامت یا درآمدشان به حمایت‌های جدید یا اضافی سلامت روان نیاز خواهند داشت.

از آنجایی که خدمات غیرکووید دوباره کاهش یافته یا موقتاً حذف می‌شوند، این به معنای زمان انتظار طولانی‌تر، تشخیص سریع کمتر و لیست‌های انتظار طولانی برای درمان است که باعث تشدید عقب ماندگی عظیم سال ۲۰۲۰ می‌شود که به پایان آن نزدیک نیست.

دور و بر ۱۶۲۰۰۰ نفر آنها بیش از ۵۲ هفته دوره انتظار داشتند، بسیار کمتر از ۱۸ هفته استاندارد مراقبت انتخابی، و سالها طول می کشد تا زمان از دست رفته بازیابی شود.

در طی آن سال ها، آمار مرگ و میر ناشی از بیماری های روانی، بیماری های قلبی و سرطان های قابل درمان احتمالا افزایش می یابد.

لاتاری کد پستی خدمات بهداشت و درمان NHS

در نهایت، مهم است که به یاد داشته باشید که شرایط تهدید کننده زندگی تنها یکی از چندین قطعه از پازل است که به سلامت کلی کمک می کند. بیماری‌های قابل پیشگیری، مراقبت‌های بینایی و خدمات دندان‌پزشکی همگی برای ارائه خدمات ثابت در سراسر بریتانیا حیاتی هستند، اما نابرابری‌ها همچنان مرا می‌ترسانند. مسائلی مانند انزوای کارکنان تأثیر محسوسی بر نحوه مراقبت NHS از بیماران، از جمله کسانی که عفونت COVID-19 ندارند، دارد.

خانه های مراقبت و خدمات مراقبت در منزل به همان اندازه تحت تأثیر قرار می گیرند. این ضعف در قدرت مراقبت های اجتماعی و تامین سلامت عمومی به این معنی است که برخی از بیماران حتی به حمایت های اولیه دسترسی ندارند، مانند:

 • مداخلات و تشخیص ها در سال های اولیه
 • خدمات بهداشت حرفه ای.
 • بازدید از منزل و ارزیابی مراقبت
 • قرار ملاقات برای درمان سرطان های بالقوه.

بسیاری از خدمات جانبی، مانند مراقبت از بینایی، آزمایش شده اند. کودکان، دانشجویان تمام وقت و افراد بالای ۶۰ سال حق دارند از معاینات چشمی رایگان NHS بهره مند شوند و افراد زیر ۲۰ سال که از نظر مالی به دریافت کنندگان مزایا وابسته هستند نیز می توانند مراقبت رایگان دریافت کنند.

با این حال، اکثر بزرگسالان، صرف نظر از درآمد، نیاز به پرداخت یک اپتومتریست خصوصی برای آزمایش‌ها، عینک‌ها و سایر درمان‌های مربوط به چشم دارند که خارج از حیطه اختیارات NHS Trust محلی است.

این بدان معناست که افراد کم درآمد، که به خدمات اولیه دسترسی ندارند، یا تمایلی به کمک گرفتن ندارند، ممکن است بدون هیچ گونه مراقبتی با اختلال بینایی روزافزون زندگی کنند.

تفاوت‌های مشابهی در مراقبت‌های دندانی وجود دارد و اگر فردی نتواند دندانپزشک محلی را پیدا کند که بیماران NHS را بپذیرد یا دارای معایب اجتماعی-اقتصادی یا جغرافیایی باشد، مشکلات جدی سلامت دهان و دندان نیز ممکن است درمان نشده و تشخیص داده نشود.

این عوامل به همان اندازه برای برآوردن نیازهای بهداشتی بلندمدت کشور حیاتی هستند زیرا سلامت ضعیف در هر جنبه می تواند به کاهش فرصت ها و محدودیت های زندگی کمک کند.

همانطور که ما به بریتانیای پس از همه گیری نگاه می کنیم، مقابله با آموزش، برابری سلامت، ظرفیت برای مراقبت های اجتماعی و درمان های پیشگیرانه به طور فزاینده ای ضروری می شود زیرا همه مشکلات بهداشتی که ذکر کردیم به جایی نمی رسند – همه گیر یا نه.

Outt.co.uk یکی از عوامل ایجاد اختلال در بازار اشتغال مراقبت های اجتماعی است، زیرا از همه گیر COVID-19 شروع به تغییر نحوه جذب، نگهداری و پرداخت حقوق کارکنان آژانس ها توسط خانه های مراقبت و کارفرمایان کرده است.

برنامه استخدام کاملا دیجیتال با حمایت جایزه دولت InnovateUK برای نوآوری، و افزایش بسیار موفق سرمایه‌گذاری جمعی، قرار است در سال ۲۰۲۲ در سراسر بریتانیا گسترش یابد.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و اظهارات در این نشریات صرفاً مربوط به نویسندگان و مشارکت کنندگان است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر