بلوکرهای کربوهیدرات چگونه کار می کنند؟

کربوهیدرات ها چیست؟

کربوهیدرات ها قندهایی هستند که به طور طبیعی در غذاهایی که هر روز مصرف می کنیم وجود دارند. این قندها می توانند زنجیره ای تشکیل دهند که در این صورت به نام نشاسته (یا کربوهیدرات های پیچیده) شناخته می شوند.

انرژی برای عملکرد به این قندها نیاز دارد، این قندها همان چیزی هستند که ما از آن به عنوان انرژی یاد می کنیم. از آنجایی که ما کربوهیدرات های پیچیده مصرف می کنیم، قبل از اینکه بدن ما بتواند از آنها به عنوان انرژی استفاده کند، باید هضم و به قندهای جداگانه تجزیه شوند.

اگر کربوهیدرات دریافتی ما بیشتر از نیاز روزانه ما باشد و با ورزش انرژی را بسوزانیم، قندهای اضافی به صورت چربی ذخیره می شوند.

مسدود کننده های کربوهیدرات چگونه کار می کنند؟

آلفا آمیلاز آنزیمی است که در دستگاه گوارش وجود دارد و نقش آن متابولیسم کربوهیدرات ها و تجزیه آنها به گلوکز است. مسدود کننده های کربوهیدرات این آنزیم را هدف قرار می دهند و از کارکرد آن جلوگیری می کنند. بدون اینکه گلوکز برای تبدیل شدن به چربی در دسترس باشد، افزایش وزن از زیاده روی در کربوهیدرات ها بسیار دشوار می شود.

کربوهیدرات هایی که از جذب آنها جلوگیری شده است به سادگی هضم نشده از بدن عبور می کنند. سطح قند خون بلافاصله بعد از غذا افزایش می یابد و کربوهیدرات ها می توانند باعث افزایش سطح قند خون شوند.

مدت کوتاهی پس از یک وعده غذایی مملو از کربوهیدرات، سطح قند خون شما دوباره پایین می‌آید، که می‌تواند بدن را فریب دهد تا فکر کند هنوز سیر است. با جلوگیری از ترشح قند برخی از کربوهیدرات‌ها در جریان خون. مسدود کننده های کربوهیدرات نیز باید به رفع گرسنگی کمک کنند.

چه کسی باید از مسدود کننده کربوهیدرات استفاده کند؟

برخی از افراد با یک شیرینی دست و پنجه نرم می کنند و هوس شیرینی و کیک می کنند. اگر غذاهای شیرین مصرف می‌کنید، مسدودکننده‌های کربوهیدرات ممکن است بهترین گزینه نباشند، زیرا از جذب قندها جلوگیری نمی‌کنند. آنها فقط در وهله اول از آزاد شدن این قندها توسط کربوهیدرات ها جلوگیری می کنند.

از سوی دیگر، اگر هوس خوردن غذاهای سنگین کربوهیدرات مانند نان و پاستا دارید، مسدود کننده کربوهیدرات ممکن است بهترین انتخاب باشد. افرادی که از رژیم کم کربوهیدرات رژیم اتکینز استفاده می کنند، اگر به سختی می توانند کربوهیدرات را با استفاده از اراده خود کاهش دهند، اغلب به مسدود کننده های کربوهیدرات روی می آورند.

آیا مسدود کننده های کربوهیدرات عوارض جانبی دارند؟

دو مشکل از مصرف مسدود کننده های کربوهیدرات ایجاد می شود. اولین مورد این است که نمی توانید اطمینان حاصل کنید که ۱۰۰٪ کربوهیدرات هایی که می خورید هضم نشده باقی می مانند. این به این دلیل است که دستگاه گوارش تحتانی حاوی بسیاری از آنزیم های دیگر است که می توانند کربوهیدرات ها را به قسمت های تشکیل دهنده خود تجزیه کنند.

مورد دوم این است که یک عارضه جانبی بالقوه گاز ممکن است رخ دهد، اگرچه این امر به مرور زمان از بین می‌رود.

همه مسدود کننده های کربوهیدرات یکسان ساخته نمی شوند، یک قرص رژیمی معروف به Decarb ادعا می کند که جذب کربوهیدرات را تا ۶۶ درصد کاهش می دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر