بنابراین TEFCA به صورت زنده پخش می شود. حالا چی؟هفته گذشته، دفتر هماهنگ کننده ملی فناوری اطلاعات سلامت ایالات متحده اعلام کرد که چارچوب تبادل اعتماد و توافقنامه مشترک اکنون اجرایی شده است.

این اعلامیه نشان دهنده یک گام بزرگ رو به جلو به سمت قابلیت همکاری در سراسر کشور است، با هدف ساده سازی ارتباطات بین سازمان ها و در نهایت دسترسی افراد به اطلاعات مراقبت های بهداشتی خود.

TEFCA پس از تصویب قانون درمان قرن ۲۱ در سال ۲۰۱۶ برای بسیاری از دپارتمان‌ها در حال کار بوده است – و کمتر کسی نسبت به دکتر دونالد راکر که به عنوان هماهنگ‌کننده ملی فناوری اطلاعات سلامت از سال ۲۰۱۷ به عنوان هماهنگ‌کننده ملی فناوری اطلاعات سلامت فعالیت می‌کرد، درک بهتری از نکات و نکات آن دارد. تا سال ۲۰۲۱

راکر که اکنون مدیر استراتژی ۱upHealth است، با او به گفتگو نشست اخبار فناوری اطلاعات بهداشت و درمان برای گفتگو در مورد گام بعدی برای قابلیت همکاری ایالات متحده، مزایای ابزارهایی که از FHIR پشتیبانی می کنند و اهمیت توانایی تجزیه و تحلیل داده های سلامت در سطح جمعیت.

س: به نظر شما TEFCA به چه چالش های قابلیت همکاری پرداخته است؟

ج: فضای سختی است. ارزش درک این را دارد که چرا اینقدر دشوار است.

نگاهی به مخاطب بیندازید: آیا اطلاعاتی در مورد یک بیمار دریافت می کنیم؟ یا روی جمعیت؟

سپس بعد دیگر این است: آیا این بیمار ارتباطی کنترل می شود یا داده ها را در دست بیماران قرار می دهد یا این ارتباط بین ارائه دهندگان است؟ بنابراین اینها احتمالاً سه سطل تا حدودی مجزا هستند.

TEFCA در واقع در مورد ارائه‌دهندگان موجود است که روی پرونده‌های پزشکی الکترونیکی می‌نشینند و شبکه‌های مختلف فروشنده پرونده پزشکی را دریافت می‌کنند – اول از همه – و سپس اطلاعات بهداشتی را برای گفتگو با یکدیگر مبادله می‌کنند.

این در بسیاری از مراقبت‌های بهداشتی مهم است، زیرا بیماران ممکن است خیلی بیمار، خیلی جوان یا خیلی پیر باشند که جزئیات پزشکی را به خاطر بسپارند. اگر وارد منطقه شوک شوید، ممکن است نتوانید رمز عبور یا مکان ارائه دهنده خود را به خاطر بسپارید. درست است، یا چیزی شبیه به آن، می دانید، چیزی شبیه به آن.

من TEFCA را، همانطور که هست، به‌عنوان جایگاهی برای محاسبات غنی‌تر می‌بینم که اگر سیستم مراقبت‌های بهداشتی منطقی داشته باشیم. اگر می‌خواهیم کارهایی را انجام دهیم که معیارهای ارزشی هستند، معیارهای حمایت از سلامت عمومی برای تعیین‌کننده‌های اجتماعی سلامت، به سیستمی متفاوت از مسیرهای ارتباطی امروزی نیاز داریم.

س: بنابراین برخی از موانعی که برای دستیابی به محاسبات غنی تر می بینید چیست؟

چالش این است که معماری تا حد زیادی در مورد مهندسی یک بیمار در یک زمان است. خواهیم دید که خدمات جستجوی سوابق در یافتن بیماران چگونه کار می کنند. شبکه های اطلاعات بهداشتی واجد شرایط از نظر جغرافیایی تعریف نشده اند، بنابراین این احتمال وجود دارد که هر شبکه QHIN در سراسر ایالات متحده جستجو کند. ما این چیزها را خواهیم دید – آنها به وضوح آنها را به چالش کشیده اند. من فکر می کنم، به طور کلی، ما خواهیم دید که چگونه این کار در آنجا انجام می شود.

بسیاری از فروشندگان EHR در یافتن سوابق، حتی برای مشتریان خود در مکان‌های مختلف، با چالش‌هایی روبرو بوده‌اند، مگر اینکه بگویید کجا می‌توانند شما را ببینند. چالش این است که افرادی که بیشتر به این نیاز دارند، کسانی هستند که کمترین توانایی را دارند تا این همه تاریخ را به شما بدهند.

اگر در بخش تروما هستید، و خیلی پیر یا خیلی جوان هستید، احتمالاً دلیل آن اسکار جراحی در شکم خود را نمی دانید. دانستن این نوع چیزها برای پزشکان بسیار مهم است و ارزش آن را دارد که برای ورود به سیستم و تلاش برای دریافت آن اطلاعات تلاش کنید.

در جستجوهای آنجا خواهیم دید که چگونه عمل می کند. من فکر می کنم مهم است که ببینیم این تبادل اطلاعات بهداشتی دولتی چگونه کار می کند، که در حال حاضر تقریباً در همه موارد، جمعیت شناسی بیماران بسیار قوی دارد، و همچنین در موقعیتی است که می تواند محاسبه جمعیت را انجام دهد.

اگر به سه سطلی که قبلاً اشاره کردم نگاه کنید، TEFCA این کار را انجام می دهد: من بیمار هستم، شما از من مراقبت می کنید و من اطلاعاتی از مراقبان گذشته ام می خواهم.

اما اگر به سؤالات کلی نگاه کنید، فکر می کنم اینجاست که ما واقعاً باید به مستندات راهنمای FHIR و کارهای بیشتری از ONC نگاه کنیم.

س: آیا می توانید نمونه هایی از این سوالات کلی را ذکر کنید؟

سوالات عمومی مواردی از این قبیل هستند: چگونه ارزش را با ارائه دهندگان محاسبه کنم؟ منظورم این است که این سوال وجودی مراقبت های بهداشتی آمریکاست: ما برای چه چیزی می پردازیم؟ و چه ارزشی به دست می آوریم؟ و همانطور که هر کسی که با سیستم مراقبت های بهداشتی در تماس بوده می داند، پاسخ دادن به آن بسیار دشوار است و حسابی پاسخ داده نشده است.

اگر قرار است برای یک بار هم که شده از این دنیای سنجش کیفیت فاصله بگیریم و وارد جمعیت شویم، درست است – ارائه دهنده در مقایسه با همتایان خود چگونه عمل می کند؟ ما فناوری داریم، اما شبکه‌ای نداریم که بتوانیم ارزش‌ها را بر اساس جمعیت مقایسه کنیم.

اگر به کووید-۱۹ نگاه کنید، متوجه می شوید که مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری چقدر از داده های بسیاری از HIE در ایالت ها استفاده می کنند، که به اکثر سؤالات به ظاهر، اما نه واقعاً حل نشدنی پاسخ می دهد. در گذشته. دو سال.

مواردی مانند: عوامل خطر چیست؟ عملکرد دارو چگونه است؟ مسیر تست های مثبت تا تست های منفی چیست؟ ماهیت مصونیت طبیعی چیست؟ ماهیت عملکرد واکسن چیست؟ مدت زمان تزریق واکسن چقدر است؟

CDC در تلاش است تا با آزمایش‌های تحقیقاتی بالینی آینده‌نگر و بسیار محدود به این موارد پاسخ دهد، در حالی که این اطلاعات در حال حاضر در HIE به تعداد زیاد، با جمعیت از همه نژادها و همه جمعیت‌شناسی وجود دارد.

باز هم، ما باید به اتصال از نقطه نظر جمعیت نگاه کنیم.

آخرین چیزی که باید اتفاق بیفتد SDOH است، ما باید از رکوردهای EMR مبتنی بر فروشنده به HIE های دولتی تغییر مکان دهیم. زمانی که در ONC شروع به کار کردم متوجه نشدم، برای اینکه کاملاً با شما صادق باشم. اما من وارد این موضوع شدم: واقعاً چگونه به محرومان در آمریکا خدمت کنیم؟ شما واقعاً به یک دولت نیاز دارید. شما به حکومت عمومی نیاز دارید.

همه منابع بالینی تحت بالینی، اما نه صرفاً صورت‌حساب، مانند خانه‌های گروهی، زندان‌ها، پناهگاه‌ها، مدارس، پرستاران خانگی – همه این افراد در سطل کلاسیک «من EMR دارم» نیستند. آنها چگونه اطلاعات را به دست خواهند آورد؟ از آنجایی که همه اینها از طریق بودجه فدرال تأمین می شوند – اگرچه معمولاً دولتی هستند – واحد واقعی دولت، HIE ایالت است. برای اجازه دادن به این محاسبات عمومی SDOH به HIEss نیاز داریم.

بنابراین، شما همه اینها را، درست، آن پلتفرم‌های عمومی را در نظر می‌گیرید، و پس از آن وقتی که بخش‌هایی از آن را در APIهای FHIR دارید، می‌توانید واقعاً شروع به هوشمند شدن در مورد محاسبات کنید. در ۱Up، ما ابزارهایی می‌سازیم، بنابراین پرداخت‌کنندگان می‌توانند واقعاً درباره آنچه از ارائه‌دهندگان پیشرفته تجزیه و تحلیل دریافت می‌کنند فکر کنند. برای انجام این تجزیه و تحلیل داده های بزرگ، به استانداردهایی برای نمایش داده های نسبتاً همگن نیاز دارید.

یا اگر ارائه دهندگان بخواهند بدانند چگونه واقعاً از بیماران فراتر از بازدیدها مراقبت کنند و این کار را با محاسبات مدرن انجام دهند، می توانند پلتفرم های محاسباتی سفارشی بسازند که داده ها را در سیستم خود دستکاری می کند.

اما اگر آنها می خواهند به شبکه هایی بروند که در آن جمعیت وجود دارد، در FHIR، برای آن به FHIR Analytics نیاز دارید.

امیدوارم مسیری را از نظر TEFCA امروز ترسیم کرده باشم – تصویری قدرتمند از برخی از پروتکل‌های شبکه فعلی که به مردم اطمینان می‌دهد – به جایی که باید برویم، و واقعاً دنیایی است که FHIR فعال است، جایی که می‌توانید محاسبات را شروع کنید.

بدیهی است که شما باید این کار را به خاطر جمعیت انجام دهید. کل استانداردهای داده IHE هرگز برای جمعیت طراحی نشده است. اگر به چارچوب فنی QHIN نگاه کنید، هر درخواست بیمار نیازمند ایجاد و خرد کردن اتصال اینترنت TCP/IP است. اگر این کار را انجام دهید، مشکلی نیست – ما در حال حاضر در یک اتصال TCP/IP هستیم. اما اگر قرار است این کار را برای یک میلیون بیمار انجام دهید، خیلی خوب نیست.

من مسیر قابلیت همکاری و اینکه به عنوان یک کشور باید به کجا برویم را اینگونه می بینم. من می گویم این اولین قدم محکم است. منظورم این است که قطعاً خوب است – اگر در اورژانس هستید، در کما هستید، در بسیاری از موارد بهبودی قطعی وجود دارد.

کت جرسیش سردبیر ارشد Healthcare IT News است.
توییتر: جاسازی توییت
ایمیل: [email protected]
Healthcare IT News یک انتشارات HIMSS Media است.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر