بهترین برنامه غذایی دیابتی

زردچوبه

زردچوبه بومی آسیای جنوبی به دلیل فواید آشپزی و پزشکی از زمان های قدیم مورد استقبال قرار گرفته است. این ریشه یا ریزوم کرکومای بلند است که گیاهی چند ساله از خانواده زنجبیل است. ترکیب اصلی این گیاه کورکومین است که رنگ زرد تیره نارنجی، طعم کمی تلخ و تند و عطر خردل مانند را به این ادویه می بخشد. این یک ادویه بسیار تحسین شده است و به دلیل طعم و عطر عجیب و غریبش به عنوان یک رنگ موثر در آشپزی استفاده می شود. زردچوبه فواید درمانی و دارویی بسیار زیادی دارد. این ریزوم سرشار از فواید درمانی و خواص دارویی است که به درمان بیماری هایی مانند آلرژی، درد، عفونت، التهاب، سوء هاضمه و دیابت کمک می کند. در سیستم درمانی سنتی مانند آیورودا و سیستم طب چینی اهمیت حیاتی دارد. زردچوبه به شکل ریزوم، پودر، کپسول، تنتور و روغن موجود است. به طور کلی هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. دیابت شیرین که بیشتر به عنوان دیابت شناخته می شود، گروهی از بیماری های متابولیک است که سطح گلوکز یا قند خون را مختل می کند. این امر عمدتاً به دلیل تولید ناکافی انسولین در بدن است که منجر به دیابت نوع یک می شود یا عدم پاسخگویی بدن به انسولین که منجر به دیابت نوع دو می شود. زردچوبه خواص درمانی شگفت انگیزی در درمان دیابت دارد. خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی و ضد گلیکوژنی مرتبط با کورکومین موجود در این ادویه به تنظیم انسولین در بدن کمک می کند و سطح قند و تری گلیسیرید خون را متعادل می کند، از ایجاد مقاومت به انسولین یا حساسیت به انسولین جلوگیری می کند، ایمنی را تقویت می کند، از عفونت و التهاب جلوگیری می کند و کاهش می دهد. چربی بدن و استرس و در نتیجه به درمان و پیشگیری از دیابت کمک می کند. وجود آنتی اکسیدان ها و فیتونوترینت ها در زردچوبه به درمان مجموعه ای از بیماری ها برای بهبود سلامت عمومی و تندرستی توده ها کمک می کند. بنابراین این گیاه به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند

۱). از مشکلات سلامتی جلوگیری می کند

برای اطمینان از داشتن بدنی سالم که می تواند به طور موثر و موثر با بیماری هایی مانند دیابت مبارزه کند.

۲). ایمنی را تقویت می کند

خواص آنتی اکسیدانی، ضد میکروبی، ضد التهابی و ضد گلیسمی کورکومین موجود در این گیاه با بهبود و تقویت سیستم ایمنی بدن به مبارزه و پیشگیری از بیماری ها کمک می کند و به پیشگیری از دیابت نیز کمک می کند.

۳). سطح انسولین را تنظیم می کند

لوزالمعده مسئول تولید انسولین در بدن انسان است. خواص ضد گلیسمی زردچوبه به حفظ عملکرد مناسب لوزالمعده، تنظیم و تعادل سطح انسولین، جلوگیری از ایجاد مقاومت به انسولین در بدن، کاهش سطح قند خون و تری گلیسیرید کمک می کند و در نتیجه به درمان موثر دیابت کمک می کند.

۴). چربی ناخواسته بدن تولید می کند

اضافه وزن یا مشکل چاقی یک عامل خطر برای دیابت است. کورکومین به کنترل سطح تری گلیسیرید و کلسترول در بدن کمک می کند، سطح قند خون و گلوکز را متعادل می کند، هضم را بهبود می بخشد، از تجمع چربی های مضر جلوگیری می کند، در نتیجه به درمان مشکلات نفخ چاقی و افزایش وزن ناخواسته کمک می کند تا از بروز بیشتر در نتیجه جلوگیری شود. دیابت.

۵). از عفونت و التهاب جلوگیری می کند

اعتقاد بر این است که پاتوژن های خاصی مانند ویروس، Coxsackie B4 باعث ایجاد دیابت نوع یک در انسان می شود. خواص ضد ویروسی، ضد باکتریایی و سایر خواص آنتی بیوتیکی زردچوبه به درمان و پیشگیری از این عفونت ها کمک می کند و در نتیجه به جلوگیری از دیابت کمک می کند.

زردچوبه همچنین به درمان متابولیک و التهاب برای ایجاد مشکلات قند خون بالا کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره برنامه غذایی دیابتی وارد شوید

https://www.bestdiabeticmealplans.com/

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر