بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی در تابستان چیست؟


شربت سکنجبین

تهران (پانا) – بوی لیمو و نعناع، ​​طعم نعناع و خیار خنک کننده همگی کافی هستند تا فورا گرما، تشنگی و خستگی را از بدن و هوای شما دور کنند. شربت با چند دهه ایران.

به گزارش همشهری آنلاین، من هم مثل خیلی از بچه های دیگر تمام تابستان را سر کلاس درس می رفتم که انتخاب خودم بود. پدر و مادرم مانند بسیاری از والدین دیگر دوست داشتند در خارج از تابستان به کلاس های تابستانی بروند تا ببینند علاقه و استعداد من کجاست. تنها گروهی که در آن زمان نرفتم و استعدادم در آنجا بود، تیم آشپزی بود! بیایید ادامه دهیم؛ بالاخره من یک بچه بودم و شک نداشتم که والدینم بهترین ها را برای من می خواهند و تقریباً بدون تردید به هر گروهی که آنها ثبت نام کرده بودند پیوستم. بدترین چیزهایی که به یاد می آورم مربوط به تیم نقاشی بود که در آن کوچکترین استعدادی داشتم و در این زمینه احساس شرمندگی کامل برای خانواده ام می کردم! اما در عوض از گروه پینگ پنگ خوشم آمد. قوس; طاق توک! چقدر این آهنگ را دوست داشتم و زندگی ام را وقف این بازی کردم. تا رسیدم خونه خسته بودم و تنها چیزی که آزارم میداد بوی شربت خیار و جعفری مادرم بود. خامه ترش و عطر نعناع، ​​شیرینی نعناع و خنکی خیارها کافی بود تا گرما و تشنگی و خستگی را فوراً از بدن و هوای شما دور کند. شربتی که ده ها سال است در ایران وجود دارد و تهیه آن بسیار آسان است. بیایید سفارش را با هم مرور کنیم.

برای رفع آن به چه چیزی نیاز داریم؟

برای همه:

خیار تازه: تعداد متوسط

لیموی کوچک: یک عدد

شربت نعناع فلفلی: ۲ قاشق غذاخوری

آب سرد: لیوان

عرق نعنا: قاشق چایخوری

برگ نعناع تازه برای تزئین

یخ شکسته: دیگر

توجه داشته باشید:

طعم این شربت به ذائقه شما بستگی دارد. بنابراین، می توانید مقدار شربت نعناع را با توجه به ذائقه خود در دستور کم یا زیاد کنید.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد؟

۱. سیب زمینی ها را پوست بگیرید و سپس آب آن را بگیرید. برای تهیه این نوشیدنی تابستانی بهتر است از خیارهای سفت، خیار و بدون هسته استفاده کنید.

۲. شربت نعناع و عرق نعنا را در یک لیوان بزرگ بریزید.

۳. آب لیمو را کمی فشار دهید و آب آن را در یک لیوان بریزید. همچنین می توانید چند حلقه لیموی تازه به لیوان شربت خود اضافه کنید.

۴. خیارهای رنده شده را داخل لیوان بریزید و در آخر آب را به لیوان اضافه کنید.

۵. شربت را هم نزنید تا جعفری روی شربت و خیار روی شربت بماند و ظاهر شربت شما را برای بازدیدکننده برجسته کند.

۶. پس از افزودن همه مواد، می توانید برای تزیین، روی شربت برگ نعناع تازه قرار دهید.

۷. قبل از نوشیدن شربت را هم بزنید تا خیار و جعفری خوب مخلوط شوند.