به خاطر این ماده حتما آویشن بخورید


آویشن

تهران (پانا) – آویشن گیاهی بسیار مغذی است که امروزه اغلب به صورت خشک شده و به عنوان یک ماده غذایی از آن استفاده می کنیم.

آویشن نه تنها یکی از پرطرفدارترین ادویه ها در رژیم غذایی مدرن است، بلکه استفاده از آن به عنوان یک دارو و ضامن سلامت پزشکی سابقه بسیار طولانی دارد. در این مقاله از مجله دلتا، فواید آویشن برای سلامتی را به شما معرفی می کنیم که به راحتی در زندگی روزمره به کار می روند و تاثیر عمیقی بر زندگی شما می گذارند.

آویشن به خوبی گلو را تسکین می دهد

آویشن یکی از قوی ترین ضد میکروب های طبیعی است که در پزشکی برای درمان گلودرد استفاده می شود. روغن آویشن حاوی کارواکرول است. به همین دلیل یکی از مهم ترین روغن ها برای تسکین گلو است.

فشار خون و کلسترول را کاهش می دهد

استفاده از آویشن منجر به تولید مواد ضد فشار خون می شود. به همین دلیل این گیاه فوق العاده برای کسانی که علائم فشار خون بالا دارند انتخاب خوبی است. مطالعات اخیر روی حیوانات نشان داده است که ترکیبی از آویشن می تواند ضربان قلب افراد مبتلا به فشار خون بالا را کاهش دهد.

این احساس خوبی به تو می دهد

محققان کارواکرول موجود در این گیاه دارویی را بررسی کرده اند و نتایج این بررسی ها نشان می دهد که این ماده تاثیر بسیار مثبتی بر خلق و خو و احساسات دارد. جالب است بدانید که کارواکرول مولکولی است که مغز را فعال تر می کند و با تنظیم انتقال دهنده های عصبی به وضوح بر عملکرد مغز تأثیر می گذارد.

حاوی خواص ضد سرطانی است

خواص این گیاه می تواند در مبارزه با تومورها و سرطان موثر باشد. به ویژه کارواکرول، جزء اصلی این گیاه، خاصیت ضد توموری دارد و آویشن را به گیاهی موثر برای مبارزه با سرطان تبدیل کرده است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی دیگر از مزایای سلامت آویشن تقویت سیستم ایمنی بدن است. این گیاه به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی از عفونت ها و بیماری ها جلوگیری می کند. روغن آویشن با افزایش امگا ۳ در مغز به حفظ سلول های بدن کمک می کند و روند پیری را کند می کند. آویشن یک مقوی انرژی عالی برای بدن است. اگر به این مقالات علاقه مند هستید، تا به حال درباره فواید سیب نشنیده اید! شمردن.

بهداشت دهان و دندان

خواص ضد میکروبی آویشن آن را به یک درمان عالی برای بوی بد دهان تبدیل می کند، زیرا به از بین بردن باکتری ها و عفونت های دهان کمک می کند.

رشد مو

مواد مغذی موجود در آویشن به رشد فولیکول های مو کمک می کند. همچنین باعث افزایش جریان خون در پوست سر می شود. مخلوطی از روغن زیتون و روغن آویشن را روی پوست سر بمالید که باعث رشد و درخشندگی موی سالم می شود.

منبع: مجله دلتا