بودجه پروژه های فناوری سلامت در اروپا در سال ۲۰۲۱ تقریباً دو برابر شدبر اساس گزارش بانک سیلیکون ولی (SVB)، سرمایه گذاری در بخش مراقبت های بهداشتی در اروپا در سال گذشته تقریباً دو برابر شد و از ۸.۴ میلیارد دلار (۷.۴ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۰ به ۱۳.۹ میلیارد دلار (۱۲.۲ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۱ رسید.

سالانه سرمایه گذاری ها و خروجی های مراقبت های بهداشتی انتقال این نشان داد که بودجه فناوری سلامت در اروپا تقریباً دو برابر شده است از ۱.۳۶ میلیارد دلار (۱.۲ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۰ به ۲.۶ میلیارد دلار (۲.۲ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۱.

سرمایه گذاری اروپا در تجهیزات پزشکی به ویژه قوی بوده است – از ۷۷۳ میلیون دلار (۶۸۱ یورو) در سال ۲۰۲۰ به ۲.۳ میلیارد دلار (۲.۰۲ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۱ سه برابر شده است. بازارهای فناوری سلامت و تجهیزات پزشکی اروپا شاهد افزایش ۱۵۰ درصدی در تامین مالی بوده اند.

Biopharma همچنین افزایش سرمایه گذاری پروژه را از ۴.۶ میلیارد دلار (۴.۰۶ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۰ به نزدیک به ۶.۶ میلیارد دلار (۵.۸ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۱ داشته است.

اگرچه DX/Tools در سایر بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی عقب مانده است، بریتانیا همچنان با ۲۰ معاملات seed/Seeds مکان عالی برای معاملات در این زمینه است.

سرمایه گذاری در DX/این ابزار رکورد جدیدی را تجربه کرد زیرا تعداد صندوق های اروپایی از ۱۴۵ میلیون دلار (۱۲۸ میلیون یورو) در سال ۲۰۲۰ به ۲۱۰ میلیون دلار (۱۸۶ میلیون یورو) در سال ۲۰۲۱ افزایش یافت.

چرا مهم است

گزارش SVB شامل تجزیه و تحلیل و داده‌هایی از اروپا، ایالات متحده، و در سطح جهان مربوط به رکوردهای جدیدی است که توسط سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز (VC) خروجی‌ها و تامین مالی/سرمایه‌گذاری مراقبت‌های بهداشتی در سال ۲۰۲۱ ایجاد شده است، که منعکس‌کننده تقاضای ناشی از همه‌گیری COVID-19 است.

زمینه بزرگتر

پول پروژه جدید برای مراقبت های بهداشتی در سال ۲۰۲۱ با سرمایه گذاری در شرکت های بیش از ۸۶ میلیارد دلار (۷۵.۸ میلیارد یورو) در اتحادیه اروپا و ایالات متحده، رکورد سال ۲۰۲۰ را تقریبا دو برابر کرد.

SVB انتظار دارد که کل سرمایه گذاری در بخش مراقبت های بهداشتی خطرپذیر در شرکت های اتحادیه اروپا و ایالات متحده حدود ۶۴ میلیارد دلار (۵۶.۵ میلیارد یورو) در سال ۲۰۲۲ باشد، زیرا سرمایه گذاری خطرپذیر سرعت معاملات خود را کاهش می دهد اما به سرمایه گذاری از صندوق های اخیرا بسته شده ادامه می دهد.

در میان برترین گلزنان در سال ۲۰۲۱، شرکت رباتیک جراحی بریتانیا CMR Surgical بود که در دور سری D به رهبری SoftBank Vision Fund 2 و با همکاری گروه Ally Bridge، ۶۰۰ میلیون دلار (۵۲۹ میلیون یورو) به دست آورد.

همچنین، شرکت سوئدی مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال Kry دور سری D 300 میلیون دلاری (۲۶۴ میلیون یورو) را به رهبری CPP Investments (CPPIB) و Fidelity Management & Research LLC بسته است.

یکی دیگر از اعلامیه های تامین مالی مهم دیگر در سال ۲۰۲۱ از سوی شرکت بیوتکنولوژی فرانسوی Mnemo Therapeutics منتشر شد، که دور بودجه ۷۵ میلیون یورویی (۹۰ میلیون دلار) سری A را تکمیل کرد و برنامه غذایی سوئیسی و آموزش شیوه زندگی Oviva را گسترش داد، که ۶۷ میلیون یورو (۸۰ میلیون). بودجه سری C برای گسترش درمان دیجیتال دیابت در سراسر اروپا.

در حال ضبط

نعمان حق، رئیس بخش علوم زیستی و مراقبت های بهداشتی بریتانیا، در SVB گفت: «۲۰۲۱ قوی ترین سال برای سرمایه گذاری در علوم زیستی اروپا بود و به ویژه در فناوری سلامت و تجهیزات پزشکی قوی بود که بر اساس اجتماعی، ۱۵۰ درصد افزایش بودجه را شاهد بود. به ۴.۸ میلیارد دلار رسید [€۴.۲bn].

“شرکت‌هایی مانند Kry سوئد و CMR Surgical مستقر در بریتانیا این راه را رهبری کرده‌اند. این افزایش‌های قابل توجه نشان می‌دهد که چگونه همه‌گیری مداوم تقاضا برای مراقبت‌های بهداشتی را به طور کلی افزایش داده است و نحوه سازماندهی و مصرف مراقبت‌های بهداشتی را برای همیشه تغییر داده است.”

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر