بیانیه اجلاسیه روحانیت در شب ارتحال امام خمینی (ره).


اجلاس سران جنگ به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بیانیه ای ارائه کردند.

به گزارش ایلنا، اجلاس سران جنگ به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بیانیه ای ارائه کردند.

در این بیانیه آمده است:

سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به سرعت در حال نزدیک شدن است و یادآور بدرقه شکوهمند رهبری بعد از انقلاب در حضور یارانش است.

در آن روز پیکر مردی توسط سیل میلیونی عزیزان بر سر مزارش برده شد، تحولی بزرگ که با همت و حمایت جامعه او، جهان نوادگان امام خمینی (ره) به طرز چشمگیری رخ داده بود. تقدیر خداوند بر او مظهر عزم و اراده مردمی بود که می خواستند خود را از یوغ حکومت متکی بر پهلوی به ویژه از ظلم و ستم استبداد رهایی بخشند. سلطنت مقتدرانه و خودکامه و حکومت نامحدود یک نفر بر سرنوشت او. این کار بزرگ را با عشق و ایمان و با راهنمایی و تدبیر رهبر مؤمنی که بود انجام دهید – فقط رضای خدا و نجات ملت است.

در بخشی دیگر از این بیانیه با انتقاد از دیگر ابعاد سیاسی و اقتصادی کشور تاکید شده است:
صمیمانه از خداوند می خواهیم که کشور و ملت را از همه این خطرات حفظ کند، کشور به دنبال جلوگیری از این آشوب ها و اتحاد امام بزرگوار با پیامبر گرامی اسلام و خاندان پاکش است.

در پایان این بیانیه آمده است: اجلاس سران جنگ همچنین رحلت جانسوز این امام بزرگوار را به تمامی عزیزانش در سراسر جهان به ویژه رشید و مردم مومن ایران، مقام معظم رهبری و بویژه بیت رفیع پیکر ایشان به ویژه آیت الله حاج سید حسن خمینی را تسلیت می گوید. برای زمان گذشته