بیمارستان عمان اولین بیمارستانی است که از سیستم ناوبری جراحی ستون فقرات ClarifEye AR استفاده می کند.بیمارستان نیروهای مسلح عمان که به عنوان بیمارستان وزارت دفاع نیز شناخته می شود، به اولین بیمارستان در خاورمیانه و آفریقا (MEA) تبدیل شده است که فناوری ناوبری جراحی واقعیت افزوده رویال Philips ClarifEye را به کار گرفته است.

یک “راه حل اول صنعت” – مورد استفاده در جراحی ستون فقرات – تصویربرداری واقعیت افزوده و ناوبری را در یک سیستم ترکیب می کند. وزارت دفاع بیمارستان قبلاً جراحی بیمارانی را که از این فناوری استفاده می کنند با موفقیت به پایان رسانده است.

احمد الگهوری، رئیس بخش ارتوپدی و جراحی ستون فقرات در شفاخانه وزارت دفاع گفت: «تکنولوژی جدید فیلیپس ما را قادر می‌سازد تا روش‌های تهاجمی کمتری را انجام دهیم و به نتایج بهتری برای بیماران مبتلا به بیماری‌های ستون فقرات دست یابیم. به لطف کیفیت بالای تیر مخروطی در حین کار [computed tomography] با تصویربرداری و انعطاف‌پذیری موقعیت‌یابی سیستم ClarifEye، می‌توانیم مطمئن شویم که ایمپلنت‌ها در جای خود قرار دارند و سی‌تی اسکن‌های بعد از عمل را برای بررسی موقعیت‌های ایمپلنت کاهش می‌دهند. “

زمینه بزرگتر

ClarifEye که فوریه گذشته توسط فیلیپس راه اندازی شد، با ترکیب تجسم های دو بعدی و سه بعدی در دوزهای کم اشعه ایکس با ناوبری واقعیت افزوده سه بعدی در یک سیستم واحد کار می کند. گفته می‌شود که این به نوبه خود به جراحان اجازه می‌دهد تا با استفاده از هدایت تصویری پیشرفته در زمان واقعی، در مسیر حیاتی شناسایی و پیمایش کنند تا دستگاه را دقیقاً در هر دو روش باز و تهاجمی ستون فقرات قرار دهند.

یک روش متداول که می تواند از این تکنیک استفاده کند همجوشی ستون فقرات است – به عنوان مثال، پیوند دائمی دو یا چند مهره برای بهبود ثبات، اصلاح تغییر شکل یا کاهش درد.

آدریا المی تیراندر، جراح مغز و اعصاب در بیمارستان دانشگاه کارولینسکا در استکهلم، سوئد، در زمان راه اندازی ClarifEye در اروپا، گفت: “ناوبری جراحی واقعیت افزوده به ما کمک می کند پیچ ​​های ساقه را در جایی که نمی توانیم یا نمی توانیم قرار دهیم.”

Andreas Seekamp – مدیر کلینیک ارتوپدی و جراحی اورژانس در مرکز پزشکی دانشگاه Schleswig-Holstein در کیل، آلمان – اضافه کرد: “دیگر نیازی به انجام سی تی اسکن پس از جراحی برای بررسی موقعیت ایمپلنت نیست. پس از انجام جراحی، پس از انجام جراحی، دیگر نیازی به انجام سی تی اسکن نیست. به لطف کیفیت بالای تصویر سی تی مخروطی حین عمل و انعطاف پذیری موقعیت یابی سیستم، می توانیم ۱۰۰% مطمئن باشیم که ایمپلنت ها در جای خود قرار دارند.

چرا مهم است

راه‌حل ناوبری ستون فقرات ۳ بعدی فیلیپ می‌تواند از ClarifEye یا Azurion Hybrid – یک سیستم درمانی یکپارچه هدایت‌شده با تصویر – استفاده کند که وزارت دفاع بیمارستان از هر دو استفاده کرده است. این آخرین اقدامات نشان دهنده اولین استفاده از ClarifEye در خارج از اروپا است.

به گفته این شرکت، مزایای این سیستم شامل کاهش درد پس از جراحی، کاهش مدت بستری در بیمارستان، کاهش از دست دادن خون و تولید کمتر بافت اسکار است.

کریم بوسبا، مدیر بازرگانی سیستم‌های درمانی هدایت‌شده تصویر فیلیپس، گفت: «ما در مورد گسترش دسترسی بین‌المللی برای ClarifEye هیجان‌زده هستیم و بیمارستان‌ها و بیماران بیشتری از مزایای آن لذت خواهند برد. به عنوان آخرین اضافه شده به [our] سوئیت ستون فقرات، ClarifEye بعد جدیدی در دقت جراحی به بیماران اضافه می کند.

“از طریق نوآوری، ما می خواهیم روش هایی ایجاد کنیم و به پزشکان کمک کنیم تا به هدف چهارگانه دستیابی به نتایج سلامت بهتر، بهبود تجربه بیمار و رضایت کارکنان و کاهش هزینه های مراقبت دست یابند. ClarifEye یک مثال عالی است.”

در حال ضبط

Manoj Arora، کارآفرین درمان با هدایت تصویر در فیلیپس META گفت: “ما مفتخریم که با بیمارستان نیروهای مسلح در ارائه فناوری ناوبری جراحی ClarifEye AR همکاری می کنیم که معتقدیم روش انجام همجوشی ستون فقرات در منطقه را تغییر خواهد داد.

این اولین نصب در نوع خود در کل META است [Middle East, Turkey and Africa] منطقه ای که به بهبود مراقبت از بیمار کمک می کند.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر