بیماری دکوروین چیست و چگونه می توان آن را در خانه درمان کرد؟ – وبلاگ Credihealth


تصور کنید هر بار که مچ دست خود را حرکت می دهید، احساس می کنید استخوان شما در حال ترک خوردن است. شما می خواهید آن را حرکت دهید، اما درد بیش از حد غیر قابل تحمل است. آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده که آیا مچ دست خود را مسلم فرض کرده اید؟

به بیان ساده تر، آنچه که ما توضیح دادیم یک علامت بیماری به نام تنوسینوویت De Quervain است و یکی از اوج درد است. باعث رنج بسیاری از مردم شده است. اینترنت نجات دهنده شما خواهد بود زیرا ما شما را راهنمایی می کنیم تا با تنوسینوویت De Quervain در خانه مقابله کنید.

تنوسینوویت De Quervain دقیقا چیست؟

تنوسینوویت De Quervain که با نام های دیگر به عنوان سندرم De Quervain، Texting Thumb، Gamers Thumb یا Mommys Thumb شناخته می شود، یک بیماری پزشکی است که باعث ایجاد درد ناشی از تاندون های انگشت شست به دلیل التهاب می شود. ناحیه درد در جایی که شست به کف دست می رسد تجربه می شود. درد با تورم تاندون‌ها افزایش می‌یابد که هنگام عبور از تونل باریک روی آن ساییده می‌شوند. درد بیشتر به سمت پایین بازو حرکت می کند. گرفتن و چرخاندن مچ دست سخت‌تر می‌شود، زیرا وقتی به درستی از آن مراقبت نمی‌شود، درد قوی‌تر می‌شود. بنابراین استفاده از دست، شست و مچ دست دشوارتر خواهد شد.

علائم/علائم هشدار دهنده چیست؟

تورم در پایه شست در جایی که شست به کف دست می رسد

بی حسی در پشت انگشت شست و انگشت اشاره

حرکت دست و مچ باعث درد می شود

ضعف در قدرت گرفتن

هنگامی که تاندون های متورم به تونل باریک ساییده می شوند صدای جیرجیر یا جیرجیر می آید.

علل چیست؟

سندرم دی کوروین ممکن است به دلایل پزشکی مانند آرتریت رخ دهد.

به گفته محققان، زنان از هر ۱۰ شانس ابتلا به سندرم دی کوروین ۸ را دارند.

زنی که اخیراً زایمان کرده است بیشتر در معرض درد و رنج است، به خصوص زمانی که باید نوزاد خود را در اطراف حمل کند. هورمون های بیشتر در یک زن باردار ممکن است باعث سندرم De Quervain شود.

تحقیقات نشان می دهد که افراد بالای ۴۰ سال بیشتر در معرض ابتلا هستند.

سرگرمی یا کار شما ممکن است مچ دست شما را بیش از حد تحت فشار قرار دهد، که ممکن است باعث تنوسینوویت De Quervain شود.

آسیب دیدگی مچ باعث می شود که فرد بیشتر تحت تاثیر قرار بگیرد.

[highlight color=”yellow”]همچنین بخوانید: مفاصل دردناک: درک بورسیت[/highlight]

چگونه می توانید خود را در خانه آزمایش کنید؟

قبل از اینکه تصمیم بگیرید خودتان را در خانه درمان کنید، ابتدا بررسی کنید که آیا دارید یا خیر تنوسینوویت دی کوروین. می توانید از شخصی در خانه خود بخواهید که در انجام آزمایش فینکلشتاین به شما کمک کند. انگشت شست خود را روی کف دست قرار دهید و یک مشت بزنید. سپس، مچ دست خود را به سمت انگشت صورتی خم کنید و پایه شست را احساس کنید. اگر یک احساس حساس وجود دارد، ممکن است به تنوسینوویت De Quervain مبتلا شده باشید.

کاهش تاندون های ملتهب در خانه

هنگام مواجهه با سندرم دی کوروین، باید التهاب را کاهش دهیم. ما به راحتی می توانیم این کار را در خانه با یخ انجام دهیم، زیرا تاندون ها را خنک می کند و تورم را کاهش می دهد. این کار در عین حال درد را بیشتر تسکین می دهد. یک کیسه یخ بگیرید و بگذارید ۱۵ دقیقه روی ناحیه آسیب دیده بماند.

۱۵ دقیقه دیگر آن را بردارید، سپس الگو را تکرار کنید. همانطور که از یخ برای خنک کردن استفاده می کنیم، به طور مشابه، می توانیم از گرما نیز استفاده کنیم. با استفاده از این روش ممکن است التهاب کاهش یابد و حرکت انگشت شست محدود شود. این منجر به بهبودی سریعتر در روند درمان می شود.

عصای De Quervain’s Wand همچنین نشان داده شده است که به کاهش این التهاب کمک می کند و به سرعت مچ دست را به حالت عادی باز می گرداند.

باقی مانده

اگر تست فینکلشتاین را با موفقیت انجام دهید، به شما کمک می کند تا بفهمید چرا ممکن است به تنوسینوویت De Quervain مبتلا شده باشید. با درک درست، از فعالیت های مضر جلوگیری خواهید کرد.

از آتل می توان در خانه استفاده کرد. شما از یک جسم قابل انعطاف و متحرک در ناحیه آسیب دیده پشتیبانی دریافت خواهید کرد. اگر به مدت ۴ تا ۶ هفته با پرهیز از فعالیت‌هایی که باعث تنوسینوویت De Quervain می‌شوند، ترک کنید، بهبودی افزایش می‌یابد. استراحت دادن به بدن به بهبودی کمک می کند، که درمان خانگی عالی برای سندرم دی کوروین است. همچنین باید از بار کاری خاصی که باعث فشار بیش از حد انگشت شست و دست شما می شود، اجتناب کنید یا آن را کاهش دهید، که احتمال آسیب مجدد را کاهش می دهد.

ورزش

ورزش در بازگرداندن قدرت به تاندون ها بسیار مهم است. این روند بهبودی سریع را بیشتر می کند. می توان آن را به عنوان یک فرآیند فیزیوتراپی در نظر گرفت زیرا می توانید راه های مختلف کشش تاندون های خود را بررسی کنید. کشش خوب است، اما نباید بیش از حد به خودتان فشار بیاورید. اگر احساس درد کردید، باید متوقف شوید و به پزشک مراجعه کنید.

سرانجام!

ما همه اطلاعات را ساده کرده ایم تا به مردم برسیم و آنها را آموزش دهیم. واضح است که افراد زیادی نمی دانند تنوسینوویت De Quervain چیست و آن را با شرایط مختلف مخلوط می کنند. امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد و همه شما از خواندن این مقاله نتیجه مثبتی کسب کنید. لطفاً به یاد داشته باشید که اگر علائم ادامه یافت و با وجود تلاش برای درمان خانگی همچنان احساس درد کردید، در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

بیوگرافی نویسنده

بلیک یک دانشجوی علوم سیاسی است که اغلب اوقات خود را صرف جست‌وجو در جنبه‌های مختلف زندگی می‌کند. او فردی خونگرم است که احساسات خود را در قالب مقالات و پست های وبلاگ می نویسد. او همیشه خوشحال است که می داند در نوشتن خود به مردم کمک می کند. بلیک مردی سرگرم‌کننده و راحت است که گلف را جدی می‌گیرد و یک غذاخور بزرگ است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر