5
شهریور

تاثیر خواب بر سیستم ایمنی بدن


خواب و سیستم دفاعی بدن ارتباط ناگسستنی با یکدیگر دارند. در اینجا ، متخصص خواب ، دکتر معروف. کریس وینتر به ما کمک می کند تا رابطه بین خواب و مصونیت را کشف کنیم.

دلیلی وجود دارد که ممکن است متوجه شوید پلک های شما از خواب سنگین هستند و می خواهید وقتی مریض هستید در رختخواب دراز بکشید: بدن شما به خواب نیاز دارد تا مطمئن شود سیستم ایمنی بدن شما به درستی کار می کند. اما خواب نیز مهم است تا مطمئن شوید که در زمان های دیگر قدرت دفاعی خود را تقویت کرده اید.

با این حال ، بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری ها (CDC) 2016 ، بیش از یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند که پایین ترین آستانه ای است که برای جلوگیری از خطرات بیشتر سلامتی به آنها ارائه می شود.

خواب خوب شبانه علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن ، از طریق موارد زیر برای سلامتی شما مفید است.

برای پی بردن به اینکه چگونه خواب سیستم ایمنی شخصی شما را بهبود می بخشد ، به W. Christopher Winter ، MD ، D-ABSM ، D-ABIM ، D-ABPN ، F-AASM مراجعه کردیم. مستقر در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، دکتر وینتر یک متخصص خواب دو سو کور ، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده است. کودک در حال استراحت استبه

مرد افسرده ای که شب ها دیر کار می کند و کم خوابی دارد

چگونه خواب می تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند؟

در اینجا نگاهی دقیق تر به تاثیرات خواب بر سیستم ایمنی بدن می اندازیم.

خواب اثرات استرس را کاهش می دهد

این استارتاپ Dr. زمستان. “با گذشت زمان ، این می تواند بر توانایی ما در ایجاد پاسخ قوی به پویایی های مختلف زندگی ما تأثیر منفی بگذارد.”

در حقیقت ، یک مطالعه در سال 2020 توضیح می دهد که خواب مختل منجر به افزایش فعالیت هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال (HPA) می شود. نتیجه؟ هورمون های استرس بیشتری در بدن گردش می کنند. همانطور که انجمن روانشناسان آمریکا هشدار می دهد ، استرس مزمن “می تواند به سیستم ایمنی بدن آسیب برساند و فشار بیش از حد را تحریک کند” و پاسخ سلول های T را تضعیف می کند. سلول های T در پاسخ به سیستم ایمنی بدن مهاجمان خاصی را دفع می کنند.

از سوی دیگر ، با داشتن خواب با کیفیت ، هورمون های شما زمان بهتری را با الگوی آزادسازی معمولی تجربه می کنند.

خواب از تولید سلولهای سالم حمایت می کند

بازگشت به این سلول های T.

دکتر. وینتر به مطالعه ای در سال 2008 اشاره می کند که نشان می دهد کیفیت سیستم ایمنی بدن بستگی به ریتم شبانه روزی و خواب مداوم و مداوم برای تقویت پاسخ بدن در برابر عفونت های خارجی دارد.

اگرچه در این مطالعه از حجم نمونه کوچکی استفاده شده بود ، اما وی گفت: “نشان داد که تولید سلول T در شب بیشتر است ، [indicating] تولید شده توسط مایع شفاف ”

خواب باعث بهبود عملکرد سلول ها می شود

اخیراً ، یک مطالعه در سال 2019 ارتباط دیگری بین خواب و ایمنی سلول T نشان داد: محققان دریافتند که القاء اینتگرین و عملکرد سلولی در استراحت بهتر شرکت کنندگان نسبت به افرادی که تمام شب را ترک کرده بودند ، بیشتر بود.

سلولهای T برای اتصال و از بین بردن مهاجمان مخرب نیاز به افزودن اینتگرین (نوعی پروتئین متصل) دارند. اینتگرین ها در پاسخ به استرس غیر وابسته می شوند – که همانطور که در بالا دیدیم به دلیل کمبود خواب بدتر می شود و می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند.

به بیان ساده تر ، هورمون های استرس و عوامل التهابی کمتری در کیفیت خواب مشابه اینتگرین های چسبنده و سیستم ایمنی قوی تر وجود دارد.

خواب به کنترل تورم کمک می کند

به شبی بدون خواب بد فکر می کنید؟ طبق یک مطالعه کوچک در سال 2008 مشخص شده است که از دست دادن چند ساعت خواب در طول شب می تواند منجر به ادم شود. روانپزشکی بیولوژیکیبه

که منجر به پایان نیز می شود. یک مطالعه در سال 2020 بر روی 1600 بزرگسال و بزرگتر نشان داد که کم خوابی مداوم با کمبود خواب مزمن مرتبط است.

آپنه خواب مزمن با مشکلات بیشماری برای سلامتی همراه است و خواب خوب شبانه تنها راهی برای حفظ آن است.

خواب از سرماخوردگی محافظت می کند

در حال حاضر ، واضح است که اگر zzZz کافی داشته باشید ، می توانید در تمام طول سال افزایش طبیعی داشته باشید. ملموس ترین فایده ای که می توانید داشته باشید ، چند سرماخوردگی است.

در مطالعه ای در سال 2015 ، الگوهای خواب 164 زن و مرد سالم برای هفت روز متوالی مورد ارزیابی قرار گرفت. احتمال ابتلا به سرماخوردگی در افرادی که به مدت شش ساعت کمتر از شش شب می خوابیدند بیشتر از افرادی بود که 7 ساعت می خوابیدند. محققان معتقدند که این ممکن است به محرومیت از خواب و کاهش تولید سایتوکین های خاص دخیل در پاسخ ایمنی مربوط باشد.

زنان چراغ ها را برای بهبود خواب و ایمنی خاموش می کنند

چگونه برای محافظت قوی تر ، بهتر بخوابیم

در حالی که درک اینکه خواب چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند خوب است ، اما یادگیری بهبود خواب بسیار مفیدتر است تا بتوانید از همه این مزایا و بیشتر بهره مند شوید.

با توجه به آنچه گفته شد ، در اینجا سه ​​نکته در مورد خواب دکترها آمده است. زمستان:

  • همیشه برای خواب کافی برنامه ریزی کنید. CDC حداقل هفت ساعت استراحت در شب را توصیه می کند ، اگرچه ممکن است شنیده باشید که هشت ساعت مناسب ترین مقدار است. در همین حال ، سایر متخصصان توصیه می کنند تمرکز بر تکمیل چرخه خواب کامل ، که هر کدام 90 دقیقه طول می کشد ، باشد ، بنابراین هفت ساعت و نیم ممکن است هدف بهتری باشد. دکتر دنبال کنید این منطقه را دنبال کنید و “سعی کنید با یک برنامه خواب ثابت بخوابید”. زمستان.
  • برای تکمیل کسری ، دکمه استراتژی را فشار دهید. ترفند در اینجا این است که این خواب ها را در اسرع وقت بعد از از دست دادن تماس چشمی نزدیک انجام دهید. “اگر رئیس شما برای رئیس شما دیر کرد ، اشکالی ندارد که شنبه ها وقت از دست رفته در رختخواب را جبران کنید ، اما لازم است که شنبه ، نه یک ماه دیگر “، او توصیه کرد.
  • شرایطی را برای خواب مطلوب تعیین کنید. دکتر گفت. زمستان اما شامل محدود کردن مصرف قهوه و الکل قبل از خواب است. در عوض ، می توانید این نوشیدنی ها را تغییر دهید تا نحوه پخت و پز در شب آرام شود. علاوه بر این ، او همه را تشویق می کند که “در مکانی آرام و آرام و آرام و تاریک بخوابند”.