تاثیر ویروس کرونا بر سیستم آموزشی


دنیای مدرن به طور مرتب چالش های جدیدی را برای ما ایجاد می کند، بنابراین، توانایی سازگاری سریع با تغییرات و انعطاف پذیری بیشتر مرتبط می شود. برای بخش آموزش، این موضوع به ویژه مرتبط است. قرنطینه در مدارس و نیاز به تغییر فوری به آموزش از راه دور یک چالش واقعاً جدی برای سیستم مدارس ملی است. در یک بیماری همه گیر، دیجیتالی شدن سریع می تواند یک آزمون قدرت برای مربیان و سیستم آموزشی ملی باشد. با این حال، این مزایای خود را دارد، به عنوان مثال، شما می توانید تماس بگیرید انشا ناشناس خدمات برای کمک در این مقاله پاسخ به سوالاتی از جمله: چگونه ویروس کرونا بر سیستم آموزشی تأثیر گذاشته است، چگونه از خود در برابر عفونت محافظت کنید و بسیاری موارد دیگر را خواهید یافت.

وضعیت جهانی

بر اساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی (که) تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از ۳ میلیون و ۲۶۷ هزار نفر گذشت و بیش از ۲۲۹ هزار و ۹۰۰ نفر جان خود را از دست دادند. رهبر در تعداد موارد تایید شده، با توجه به دانشگاه جان هاپکینز، ایالات متحده باقی می ماند که تعداد مبتلایان از ۱.۱۶ میلیون نفر فراتر رفته است. اسپانیا در رتبه دوم (۲۱۷ هزار)، ایتالیا در رتبه سوم (۲۱۱ هزار)، بریتانیا در رتبه چهارم (۱۹۱ هزار)، فرانسه در رتبه پنجم (۱۶۸ هزار). چنین آمارهای نامطلوبی منجر به تغییرات جدی در نظام آموزشی شده است.

همه‌گیری در حال تبدیل شدن به یک انگیزه قدرتمند برای گذار به یک اقتصاد دیجیتال جدید است

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، اکثر مدارس و دانشگاه ها به آن تغییر مکان داده اند آموزش از راه دور. در نتیجه پایان کار دانشگاه ها، خوابگاه های متعلق به آنها تعطیل می شود. از این رو در سراسر دنیا شاهد مشکلات مسکن برای دانشجویانی هستیم که به دلایلی نمی توانند به خانه برگردند. دانش‌آموزان در کنار آموزش پزشکان پاره وقت، از نظر کار و غذا نیز مشکل دارند، زیرا اکثر شرکت‌هایی که در آن کار می‌کردند نیز به دلیل تعطیلی قوانین قرنطینه. موضوع مهم دیگر تضمین تداوم آموزش است. اکثر کشورهای جهان به آموزش از راه دور در قالب پخش برنامه های تلویزیونی، پلتفرم های آنلاین و آموزش های پخش از طریق تلویزیون روی می آورند.

فرآیند یادگیری در آینده ای نزدیک بدون وقفه خواهد شد، حتی پس از کسب دانش اساسی، به طور ارگانیک وارد زندگی ما خواهد شد. بر این اساس، محصول آموزشی اکنون چرخه عمر طولانی تری خواهد داشت و به مدارس و دانشگاه ها اجازه می دهد تا مدل کسب و کار خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

در این سناریو، رقابت بین موسسات آموزشی افزایش خواهد یافت، زیرا دانشگاه کلمبیا مشروط اکنون می‌تواند بهترین دانشجویان را از نقاط مختلف کشور یا حتی خارج از کشور مطالعه کند. از سوی دیگر، رویکرد جدید به یادگیری (پلتفرم سازی) و محتوای اقتباس شده، هر دانشگاه منطقه ای را در بازار رقابتی خواهد کرد. اما در این مدل، جنبه روانی نیز وجود دارد. هر چه کمتر با مردم تعامل داشته باشیم، به طور بالقوه استرس بیشتری خواهیم داشت. احساس تنهایی و از دست دادن ارتباط با دنیای بیرون یک بیماری بالقوه آینده است.

خطرات چیست؟

معلمان باید برنامه را از آفلاین به آنلاین تطبیق دهند، اما بسیاری از معلمان نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند، همچنین باید به دانش آموزان انگیزه بدهند و برنامه درسی را دنبال کنند. بنابراین، معلمان باید فوراً یاد بگیرند که برنامه های درسی را به روشی جدید بنویسند و فقط مهمترین چیزها را در آنجا بگذارند و فقط کارهایی را انتخاب کنند که دانش آموزان بتوانند به طور مستقل و بدون حضور و کمک معلم انجام دهند.

چند نکته

۱. به صورت خود دست نزنید

ترک این عادت سخت است. اراده یا تکنولوژی کمک خواهد کرد. به عنوان مثال، برنامه هایی ایجاد شده است که شخص را نظارت می کنند. اعلان بلافاصله هنگامی که دست دراز می کند به سمت مقابل می آید.

۲. دستان خود را بشویید

اگر قوانین بهداشتی را رعایت کنید، خطرات کاهش می یابد. به گفته کارشناسان WHO، شستن دست‌ها موثرترین اقدام پیشگیرانه برای COVID-19 است.

۳. از آنتی سپتیک ها استفاده کنید

یک شرط مهم این است که ضد عفونی کننده ها باید مبتنی بر الکل باشند. ارزش توجه به ترکیب را دارد: غلظت ۷۵-۸۰٪ اتانول، ۱.۴۵٪ گلیسرول، ۰.۱۲۵٪ پراکسید توصیه می شود.

۴. وحشت نکنید

این بیماری در حال گسترش است، اما عفونی بودن و مرگ و میر به شما امکان می دهد خوش بینی متوسطی داشته باشید. در همان زمان، مقامات در سراسر جهان اقداماتی را برای مبارزه با COVID-19 انجام داده اند. دانشمندان در حال کار بر روی یک واکسن هستند. به یاد داشته باشید، وحشت بدترین دشمن شماست.

همچنین بخوانید: به‌روزرسانی‌ها و نکات پیشگیری از کرونا

جمع بندی

بدیهی است که فاصله گذاری روند را برای سال های آینده تعیین خواهد کرد. ما کمتر بیمار نخواهیم شد، اما نگرش ما نسبت به بهداشت شخصی و سلامت، به طور کلی، تغییر خواهد کرد. علاوه بر امنیت خود، اکنون به این فکر خواهیم کرد که چگونه اعمالمان بر جهان و افراد اطرافمان تأثیر می گذارد. هر تغییری غالباً دردناک است، اما کسانی که از قبل می‌توانند به نهادهای اجتماعی در حال تغییر از زاویه‌ای دیگر بنگرند، مطمئناً از این وضعیت پیروز بیرون می‌آیند. و ما فقط در مورد پیروزی های مادی صحبت نمی کنیم، بلکه در مورد مسئولیت اجتماعی نیز صحبت می کنیم – واحد پول دوران پس از کرونا.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

[button color=”transparent_credi” size=”medium” class = “custom_button” link=”https://www.credihealth.com/medical-assistance?utm_source=blog_acnetreat&utm_medium=bottom_button&utm_campaign=book_appointment” icon=”” target=”true”]درخواست پاسخ به تماس [/button]

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر