7
شهریور

تحقیقات می گوید فواید کلاژن دریایی


مکمل کلاژن در دو سال گذشته بسیار محبوب شده است ، به عنوان راهی برای حمایت از روند طبیعی پیری. شاید برای شما سوال باشد که آیا این واقعا با طنز همخوانی دارد؟ وقتی صحبت از کلاژن دریایی می شود ، که در درجه اول از کلاژن نوع 1 ساخته شده است ، در واقع مطالعات جذابی وجود دارد.

در اینجا برخی از مزایای شگفت انگیزی که کلاژن دریایی می تواند به شما بدهد ، آمده است:

کترونا

این مطالعه دو سو کور و دارونما کنترل شده ، تأثیر یک پپتید کلاژن فعال فعال (VERISOL®) را در ایجاد چین و چروک در چشم و تحریک بیو سنتز پروکلاژن I ، الاستین و فیبریلین در پوست بررسی کرد. قبل از شروع درمان چین و چروک روی همه داوطلبان آزمایش شد. نتایج نشان داد که مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن ویژه فعال ، تولید چین و چروک را کاهش داده و تأثیر مفیدی بر پوست دارد.

یک مطالعه تصادفی ، سه سوکور و کنترل شده با دارونما ، ایمنی و کارایی کلاژن دریایی هیدرولیز شده (Vinh Wellness Collagen، VWC) را از نظر سلامت و کیفیت پوست در زنان بین 45 تا 60 سال ارزیابی کرد. در هفته دوازدهم ، شرکت کنندگان در گروه VWC درصد افزایش بیشتری در رنگ کلی پوست (9)) و چین و چروک (15)) ، قابلیت ارتجاعی (23)) ، هیدراتاسیون (14)) ، درخشندگی (22)) و نمرات تنش (25)) در مقابل دارونما. نتایج این مطالعه از استفاده از کلاژن هیدرولیز شده از ماهی برای بهبود سلامت پوست در افراد مسن حمایت می کند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مداخلات پپتیدهای بیوگرافی خاص باعث کاهش تحریک پوست و افزایش سنتز ماتریکس درم می شود. داروخانه و مراقبت از پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.
  • Evans M ، Lewis ED ، Zakaria N ، Pelipyagina T ، Guthrie N. یک مطالعه تصادفی ، سه کور ، کنترل شده با دارونما و استاندارد برای ارزیابی اثر کلاژن دریایی در آب سرد بر روی پوست و یکپارچگی. مجله پوست و مو. 2021 مارس ؛ 20 (3): 825-834.

شفا بخشیدن به پوست

در این کارآزمایی دوسوکور و کنترل شده با دارونما ، 69 زن 35 تا 55 ساله مرخص شدند و یک بار در روز به مدت 8 هفته پپتیدهای کلاژن یا دارونما دریافت کردند. نتایج نشان داد که رطوبت پوست در هر دو گروه کلاژن بیشتر از گروه دارونما بهبود یافته است ، در حالی که رطوبت پوست نیز در هر دو گروه بهبود یافته است. این نشان می دهد که پپتیدهای کلاژن ممکن است اثرات فیزیولوژیکی مفیدی بر روی پوست داشته باشند.

منابع:

  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. مداخلات پپتیدهای بیوگرافی خاص باعث کاهش تحریک پوست و افزایش سنتز ماتریکس درم می شود. داروخانه و مراقبت از پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

ضد پیری

کاهش کلاژن کلاژن مشخصه پیری پوست است. هیدرولیز کلاژن دریایی ضد التهاب در پوست انسان است. این مطالعه نشان داد که کشش پوست در گروهی از زنان 35-55 ساله پس از مصرف کلاژن دریایی بهبود یافته است.

منابع:

  • Varani J ، Dame M ، Rittie L ، Fligiel S ، Kang S ، Fisher G و همکاران. کاهش تولید کلاژن در پوست پیری: نقش تغییرات وابسته به سن در عملکرد فیبروبلاست و تحریک مکانیکی غیر عملکردی. مجله آمریکایی آسیب شناسی. 2006 ؛ 168 (6): 1861-1868.
  • Proksch E ، Schunck M ، Zague V ، Segger D ، Degwert J ، Oesser S. نفوذ پپتیدهای بیوگرافی خاص باعث کاهش سوزش پوست و افزایش سنتز ماتریکس درم می شود. داروخانه و مراقبت از پوست. 2014 ؛ 27 (3): 113-119.

HOSITRA RATSAKA

رسوب کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد و حتی بیشتر در معرض نور خورشید قرار می گیرد. این مطالعه تأثیر مصرف روزانه کلاژن پپتید بر آسیب های پوستی ناشی از اشعه UV مکرر خورشید را ارزیابی کرد. پپتیدهای کلاژن باعث کاهش هیدراتاسیون پوست ، هیپرپلازی و کلاژن نوع 1 ناشی از اشعه ماوراء بنفش می شوند. نتایج نشان داد که پپتیدهای کلاژن در ترمیم آسیب های پوستی و پیری ماوراء بنفش مفید هستند.

منابع:

  • Tanaka M ، Koyama Y ، Nomura Y. اثرات مصرف کلاژن پپتید بر آسیب پوست ناشی از UV-B. زیست شناسی ، بیوتکنولوژی و بیوشیمی. 2009؛ 73 (4): 930-932.

پوست هیدراتاسیون

یک مطالعه تأثیر کلاژن هیدرولیز شده بر هیدراتاسیون پوست 20 زن سالم ژاپنی را مورد مقایسه قرار داد و نتایج را با گروه دارونما 19 مقایسه کرد. پس از 60 روز ، بهبود هیدراتاسیون پوست مشاهده شد. در گروه پپتیدهای کلاژن خورده ، در مقایسه با گروه دارونما یک مطالعه دیگر بهبود وضعیت زنان را پس از مصرف پپتیدهای کلاژن دریایی به مدت 6 هفته نشان داد.

مطالعه دیگری نشان داد که پپتیدهای کلاژن ماهی ، رطوبت و رطوبت پوست را در 8 هفته 12 درصد افزایش می دهد.

منابع:

  • Sumida E ، Hirota A ، Kuwaba K. تأثیر مصرف خوراکی پپتیدهای کلاژن بر هیدراتاسیون پوست و داده های بیوشیمیایی خون. J Nutr Food 2004؛ 7: 45-52.
  • Matsumoto H ، Ohara H ، Ito K ، Nakamura Y ، Takahashi S. اثرات بالینی هیدرولیزات کلاژن نوع I ماهی بر خواص پوست. ITE Lett 2006 ؛ (7): 386-90.
  • Asserin J ، Lati E ، Shioya T ، Prawitt J. تأثیر مکمل پپتید کلاژن خوراکی بر رطوبت پوست و شبکه کلاژن پوستی: شواهدی از مدلهای ex vivo و آزمایشات بالینی منظم کنترل شده. مجله پوست و مو. 2015 ؛ 14 (4): 291-301.