ترس به جان استقلالی ها افتاده؛ چون از سایه پرسپولیس هم می ترسند/ بعید می دانم از تیم محبوب وزیر امتیاز کم کنند/ شاید ۱۵ پنالتی برای استقلال بگیرند!خبرورزشی –

با شیث رضایی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در خصوص شرایط این تیم و البته اتفاقات پیرامون این تیم در لیگ برتر گفت و گویی انجام دادیم که در ادامه می خوانید:

با توجه به شرایط موجود چقدر احتمال می دهی که پرسپولیس در این فصل هم قهرمان شود؟

ببینید کار بسیار سخت است. نمی گویم که نا امید هستیم و شانسی نداریم ولی اراده ای به وضوح وجود دارد تا پرسپولیس در این فصل قهرمان نشود. اگر این اتفاق رخ دهد، معجزه فوتبالی شده است. وقتی وزیر ورزش علنا از یک تیم حمایت می کند و نظرش بر این است که چون پرسپولیس ۵ فصل قهرمان شده، خب یک تیم دیگر امسال قهرمان شود، خیلی از چیزها دیگر فوتبالی نیست. من بی منطق نیستم و الان هم می گویم پرسپولیس در چند بازی بد کار کرد و امتیازات مفتی به حریفانش داد. با این حال مقابله با قدرت های بیرون زمین کار بسیار سختی است، هرچند از ته دلم آرزو می کنم که پرسپولیس قهرمان شود.

طی روزهای گذشته دوباره بحث پرونده بازیکن گابنی گل گهر مطرح شده و عده ای معتقدند که ممکن است این رای برگردد و از استقلال امتیاز کم شود. به نظرت این اتفاق می افتد؟

من مسائل حقوقی را نمی دانم ولی حتما قانون این اجازه را داده که دوباره گفتند پرونده را بررسی خواهند کرد. امیدوار حق به حقدار برسد و ۲ امتیازی که به ناحق داده شده برگردانند. هرچند به نظرم بعید است که بتوانند از تیم محبوب وزیر امتیاز کم کنند. ما که نفهمیدیم چرا الکی به استقلال امتیاز دادند ولی امیدوارم همه چیز در زمین مشخص شود و این امتیازات غیبی و هدایای پشت پرده امتیازات را جا به جا نکند و قهرمان با این چیزها مشخص نشود.

خب با این صحبت ها خیلی از استقلالی ها هم قهرمانی های پرسپولیس را زیر سوال می برند.

کجا در این سال ها به پرسپولیس چنین کمک هایی کردند؟ کجا برای پرسپولیس از بیرون از زمین امتیاز دادند؟ کجا این تعداد پنالتی برای پرسپولیس گرفتند؟ آش آنقدر شور شده که من در فضای مجازی می بینم صدای خیلی از هواداران خودشان هم در آمده است. شما یک مورد از این حمایت ها را به من یادآوری کنید که به پرسپولیس شده باشد. یک نیم فصل بدون مدیرعامل بودیم و همین حالا هم بعد از استعفای ذوالفقارنسب، جای او هنوز در هیئت مدیره خالی است. این چیزها را به هر کسی در دنیا نشان دهند، از تعجب شاخ در می آورد. در همان ۵ سال هم هر فصل گران ترین تیم لیگ را می بستند و حمایت می شدند. در همان دوران وزیر قبلی برای جلوگیری از حذف استقلال به مالزی رفت تا نگذارد آن ها حذف شوند. یا در خصوص اتفاقات بازی با پارس جنوبی جم دیگر حرف نزنم که خیلی بهتر است. چرا هیچکس نمی آید بگوید چطور استقلال با وجود بدهی در نیم فصل بازیکن خرید و یا بازیکن خارجی شان شرایط حضور در لیگ ایران را نداشت ولی مجوز من در آوردی برایشان صادر شد. درست قبل این اتفاقات نگذاشتند پرسپولیس با مهاجم خارجی که توافق کرده بود، قرارداد ببندد. وکیل بازیکن سابقشان اعلام کرد هیچ توافقی با استقلال نکردند و پولی نگرفتند ولی آقایان پنجره این تیم را باز کردند تا با خیال راحت ۳ بازیکن بخرند. شانس آوردیم دیگر نتوانستند جلوی نظام وظیفه را بگیرند وگرنه می گفتند اصلا شما به چه حقی می خواهید بازیکنان ما را به سربازی ببرید. نکند یادتان رفته چه کولی بازی سر سربازی دو مدافع تیمشان در آوردند. خدا پدر مسئولین نظام وظیفه را بیامرزد که جلوی زیاده خواهی آن ها ایستادند و قانون را اجرا کردند. من نه دنبال فالوئرم و نه می خواهم مربی شوم و نه پست و مقامی می خواهم. به همین خاطر راحت حرف هایم را می زنم و ترسی ندارم. شما همین الان هم شک نکنید که اگر اختلاف امتیاز پرسپولیس با استقلال کم شود و استقلال به برد نیاز داشته باشد، در یک بازی حتی شده ۱۵ پنالتی هم برایشان بگیرند، این کار خواهند کرد تا این تیم قهرمان شود.

طی روزهای اخیر هم اتهاماتی به مجتبی حسینی و مهدی تارتار زده شد. در این خصوص چه صحبتی داری؟

من هر دو نفر را می شناسم و به سلامت بودنشان هم ایمان دارم. این وصله ها به تارتار و حسینی نمی چسبد. اگر به حرف استقلالی ها باشد، پس عنایتی و منصوریان که از ما امتیاز گرفتند ولی به استقلال باختند هم تبانی کردند؟ یا به استقلال راه دادند؟ این حرف ها را آدم های مریض می زنند. شاید هم از نزدیک شدن پرسپولیس می ترسند و استرس به جانشان افتاده که دست به هر کار کثیفی می زنند و به همه اتهام می زنند. آن ها از سایه پرسپولیس هم می ترسند و شک نکنید که از همین حالا استرس گرفتند و ترس به جانشان افتاده است. حیف که نمی توانم خیلی از حرف ها را بزنم وگرنه خیلی ها باید از این مملکت بروند و دیگر نمی توانند سرشان را بالا بگیرند.