تشخیص اشتباه بارداری – چگونه بفهمیم که آیا پزشک شما تمام کارهایی را که باید انجام شود انجام داده است – بلاگ Credihealth


بارداری یک دوره زیبا و هیجان انگیز در زندگی یک زن است. اغلب نشانه شروع یک خانواده جدید است. همچنین از آنجایی که تغییرات زیادی در بدن و سبک زندگی یک زن ایجاد می شود، گاهی اوقات می تواند احساس طاقت فرسا کند. یکی از تغییرات قابل توجه در سبک زندگی که بسیاری از زنان تجربه می کنند افزایش استفاده از خدمات مراقبت های بهداشتی است. از منظر پزشکی، بارداری دوران حساسی است که در آن پزشکان بر سلامت بیماران باردار خود نظارت می‌کنند که اغلب شامل انجام آزمایش‌های مختلف، تجویز درمان‌های دیگر برای پیشگیری یا درمان شرایط خاص در مادر می‌شود و حتی ممکن است در برخی شرایط شامل انجام روش‌هایی باشد. . داشتن هر گونه سوال یا نگرانی می تواند طبیعی باشد. این امر به ویژه صادق است زیرا تشخیص نادرست یک بیماری پزشکی در دوران بارداری یا زایمان می تواند به طور قابل توجهی بر مادر و کودک تأثیر بگذارد.

مراقبت های دوران بارداری چیست؟

مراقبت های دوران بارداری مراقبت های بهداشتی است که زنان در دوران بارداری دریافت می کنند. اغلب توسط یک متخصص زنان و زایمان، متخصص زنان، پزشکان خانواده و پرستاران و ماماهای معتبر ارائه می شود. این مسئولیت آنهاست که از سلامت یک زن باردار و نوزادش اطمینان حاصل کنند، هر گونه مشکل را زود تشخیص دهند و در صورت لزوم از درمان به موقع اطمینان حاصل کنند.

استاندارد مراقبت چیست؟

استاندارد مراقبت یک اصطلاح قانونی است که به معنای درجه مراقبت و مهارت متوسط ​​ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی است. اساساً به این معنی است که از همه پزشکان با سطح مشخصی از آموزش انتظار می رود که نوع مراقبت مشابهی را ارائه دهند. هنگامی که یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی از ارائه خدمات مراقبت های بهداشتی که استاندارد مراقبت نیستند منحرف می شود، این می تواند منجر به شکایت قصور پزشکی شود.

در دعوای قصور پزشکی که در دادگاه به دلیل اقدام ارائه دهنده خدمات بهداشتی و یا حتی عدم اقدام ارائه می شود، سؤال اصلی که توسط تیم های حقوقی ارزیابی می شود این است که آیا قصور پزشکی صورت گرفته است یا خیر. در اغلب موارد، سهل انگاری پزشکی با ارزیابی اینکه آیا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خدمات مراقبت های بهداشتی را ارائه می دهد که مطابق با استاندارد مراقبت از هر بیمار باشد، تعیین می شود.

متأسفانه، همه بارداری ها به طور طبیعی پیشرفت نمی کنند و منجر به تولد یک کودک سالم نمی شوند. احتمال بروز عوارض بارداری برای مادر و کودک وجود دارد. در بیشتر موارد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کار بسیار خوبی در پیشگیری و درمان چنین مواردی انجام می دهند. متأسفانه برعکس آن نیز صادق است. در برخی موارد، ارائه دهندگان می توانند خطاهایی مرتکب شوند که منجر به آسیب قابل پیشگیری به مادر و کودک شود. به این میگن تشخیص اشتباه بارداری. چند نمونه از تشخیص اشتباه رایج بارداری عبارتند از:

  1. عدم تشخیص حاملگی خارج از رحم
  2. سقط جنین قابل پیشگیری
  3. بارداری مولار
  4. پره اکلامپسی
  5. فلج مغزی

اگر شما یا اعضای خانواده تان مشکوک هستید که ممکن است قربانی سهل انگاری پزشکی شده باشید یا تشخیص اشتباه بارداری ایده خوبی است که در اسرع وقت با یک متخصص حقوقی تماس بگیرید تا در جمع آوری اطلاعات مورد نیاز به شما کمک کند و در صورت لزوم گزینه های قانونی خود را بررسی کنید.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه درمان از مراکز مختلف و بروز رسانی به موقع پزشکی کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر