تعداد کشته شدگان جشن تولد به هشت نفر رسید


سخنگوی اورژانس گفت: بی توجهی به برگزاری جشن تولد منجر به آتش سوزی در رستوران و در نهایت جان باختن ۸ نفر از اهالی شهریاری شد.

به گزارش تسنیم، مجتبی خالدی با اشاره به آتش سوزی ناشی از جشن تولد شهریار اظهار داشت: حدود ساعت هشت امشب آتش سوزی مهیبی در رستوران مریم واقع در اندیشه شهرستان شهریار به دلیل سوختن بالون رخ داد. حاوی گاز هلیوم

وی افزود: سقف رستوران کنفی بود و آتش به سرعت گسترش یافت و افرادی که توانستند رستوران را ترک کنند جان خود را نجات دادند اما ۸ نفر کشته شدند.

سخنگوی اورژانس گفت: بر اثر این آتش سوزی سه کودک، سه زن و یک مرد جان خود را از دست دادند.

همچنین شاهین فتحی مدیرعامل هلال احمر استان تهران نیز در خصوص انفجار یک رستوران گفت: ساعت ۲۱ این حادثه اعلام شد و نیروهای هلال احمر به عنوان پشتیبانی آتش نشانی و اورژانس اقدام کردند.

مدیرعامل هلال احمر استان تهران گفت: متاسفانه ۸ نفر از مردم ما جان خود را از دست دادند که ۷ نفر در منطقه فوت کردند و یک کودک سه ساله نیز در بیمارستان جان باخت.

اضافه / «خفگی» عامل مرگ در آتش ذهن است

دادستان شهریار:
اتاق غذاخوری زیرزمین بود و حدود ۱۵ پله پایین تر بود. دیوارها و همه چیز در این رستوران ممکن است بسوزد.

بررسی های اولیه نشان می دهد که بالون گازی حاوی هلیوم منفجر و مشتعل شده و در نهایت منجر به آتش سوزی گسترده در رستوران شد.

متوفی پس از گرم شدن هوا به انتهای رستورانی نزدیک آشپزخانه متواری شد اما در نهایت به دلیل خفگی در این مدت جان خود را از دست دادند.