تنها راه نجات از تحریم ها تکیه بر مردم و اجرای دقیق برنامه های اقتصادی است


قالیباف

تهران (پانا) – رئیس شورای اسلامی شهر گفت: آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان اکنون بر این باورند که با جنگ به جایی نمی رسند.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه امروز (چهارشنبه ۸ تیر) در سفر به بحرین با محمدباقر قالیباف رئیس شورای اسلامی شهر دیدار و گفتگو کرد.

محمدباقر قالیباف در این دیدار ضمن تشکر از موضع دولت سوریه در روابط دوجانبه، مسائل منطقه ای و مقاومت اول، به بیان سفر خود به سوریه و دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه پرداخت و گفت: اخبار مربوط به این سفر. به خصوص اخبار اقتصادی من به طور منظم بحث های تجاری و سرمایه گذاری را دنبال می کنم.

وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه دهیم مسائلی مانند شرق فرات، ادلب و مسائلی که ممکن است در درعا رخ دهد به زودی به زخمی کهنه تبدیل شود، افزود: اگر زمان به این شکل بگذرد به نفع ما نیست. این مسائل را باید از طریق بحث و گفت و گوهای سیاسی مانند نشست آستانه و تشویق های میدانی دید.

رئیس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر زمان بگذرد و این امور قدیمی شود ممکن است مانند سرطان باقی بماند و این موضوع شرایط را برای ما سخت تر کند.

قالیباف با بیان اینکه گرچه موضوعات ذکر شده مهم است، اما مسائل اقتصادی مهمتر است، ادامه داد: آمریکایی ها، تروریسم و ​​مخالفان معتقدند با جنگ به جایی نمی رسند، بنابراین اقداماتی را که تعیین می کنند در اولویت قرار می دهند. ظلم و تحریم اقتصادی بر ملت ها که ظلم به ملت ها ظلم به دولت هاست.

وی جنگ رسانه ای را یکی از راهبردهای سخت کردن شرایط برای مخالفان دانست و گفت: یمن، عراق، سوریه، لبنان و ایران را تحت فشار قرار دادند. از ۲۰ سال گذشته فشار اقتصادی زیادی بر ما وارد شده است.

رئیس شعبه حقوقی کشورمان ادامه داد: ۲ نظر در مقابل این فشارهای اقتصادی در کشور وجود دارد. اول تسلیم در برابر دیدن و مقابله با فشارها و دوم جنگیدن و ایستادن روی پای خود، تجربه ای که نشان داد مقاومت، وابستگی متقابل و برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه های اقتصادی تنها راه رستگاری است.

قالیباف با اشاره به اینکه آمریکایی ها مجبور شدند بپذیرند و بگویند فشار بزرگ شکست خورده است، تصریح کرد: این نکته باید برای ملت ها و دولت های اسلامی روشن شود و فکر نکنند که آمریکا حاکم جهان است.

فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در این دیدار ضمن تشکر از حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از ملت سوریه گفت: ما معتقدیم جنایات کشورهای غربی و آمریکا است. علیه سوریه و ایران در راستای منافع رژیم صهیونیستی است.

وی اقدامات آمریکا و غرب علیه ایران و سوریه را غیراخلاقی و غیرانسانی توصیف کرد و گفت: از زمان سفر شما به دمشق پیشرفت های زیادی حاصل شده است که با موضوعاتی مانند افزایش و تحکیم روابط دوستانه ایران و ایران همراه است. سوریه. این کشور به افزایش دستاوردها در زمینه های مختلف از طریق همکاری های دوجانبه و فعالیت های تقویت روابط اشاره کرده است.