توالت فشار خون کاسانا ۳۰ میلیون دلار کاهش یافتکاسانا، استارت‌آپی که برای نظارت بر سلامت قلب یک صندلی توالت می‌سازد، ۳۰ میلیون دلار بودجه سری B را تامین کرده است. مورنینگ ساید تور را با نظرات ماتریکس پارتنرز، جنرال کاتالیست و صندوق خارجی هدایت کرد.

این خبر تقریباً یک سال پس از آن منتشر شد که این شرکت یک دور سرمایه گذاری ۱۴ میلیون دلاری سری A را اعلام کرد. از امروز، سرمایه شرکت ۴۶ میلیون دلار است.

آنها چه کار می کنند

این شرکت صندلی قلب را توسعه داد، یک صندلی توالت که قادر به ثبت معیارهای سلامت در طول زمان است. این صندلی برای اندازه گیری سطح اکسیژن خون، فشار خون و ضربان قلب طراحی شده است. این داده ها به همراه روندهای کلی در مورد سلامتی بیمار در طول زمان به داشبورد تیم مراقبت ارسال می شود.

این دستگاه همچنین قادر است زمانی که معیارهای بیمار خارج از استانداردهای تعیین شده توسط تیم مراقبت است، یک اعلان برای مراقبین ارسال کند. این شرکت در حال حاضر به دنبال مجوز سازمان غذا و دارو (FDA) برای دستگاه است. این شرکت صندلی توالت را به عنوان اولین “فشرده سنج بدون دستبند تعبیه شده در صندلی توالت” معرفی می کند.

در سال ۲۰۱۹، این شرکت داده ها را در قالب . منتشر کرد JMIR دقت درجه بالینی محصول را برای اندازه‌گیری فشار خون، حجم ضربه و اکسیژن‌رسانی خون در مقایسه با استاندارد طلایی بالینی نشان داده است.

هدف آن چیست؟

این استارت آپ قصد دارد از پول جدید برای پشتیبانی از پرونده FDA استفاده کند و دستگاه را در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه کند.

«نیمکت قلب تقریباً از هر محصول دیگری برای نظارت بر حیاتی‌ها متفاوت است، زیرا زمان زیادی از روز شما را نمی‌گیرد و زمانی بهترین عملکرد را دارد که فراموش کنید وجود دارد.» آستین مک‌کورد، مدیرعامل کاسانا در بیانیه‌ای گفت.

روند بزرگ

این تنها سیستمی نیست که به دنبال نظارت بر فشار خون بیمار بدون کاف است. شرکت سوئیسی Actia در ماه نوامبر ۱۷.۵ میلیون دلار برای یک دستبند سنجش فشار خون به دست آورد.

غول فناوری سامسونگ همچنین یک ساعت هوشمند با قابلیت اندازه گیری فشار خون عرضه کرده است. علاوه بر این، Omron Healthcare یک ساعت مچی پوشیدنی نوسان‌سنجی معرفی کرده است که فشار خون را اندازه‌گیری می‌کند به نام ساعت مچی HeartGuide.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر