توسعه دهنده بازی های درمانی Akili Interactive از طریق SPAC عمومی می شودآکیلی تعاملیسازنده یک روش درمانی دیجیتال مبتنی بر بازی های ویدئویی برای درمان ADHD کودکان، روز چهارشنبه اعلام کرد که قصد دارد از طریق ادغام با یک شرکت خرید ویژه Social Capital Suvretta Holdings Corp، به بازار عرضه شود. من.

انتظار می‌رود که این معامله برای استارت‌آپ درمان دیجیتال تا ۴۱۲ میلیون دلار درآمد نقدی ناخالص به همراه داشته باشد و ارزش شرکت ترکیبی حدود ۱ میلیارد دلار باشد. این معامله شامل ۱۶۲ میلیون دلار سرمایه گذاری خصوصی در سهام عمومی (PIPE) است که ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه اجتماعی و مابقی از سرمایه گذاران جدید و فعلی تامین می شود.

این شرکت ها در حال برنامه ریزی برای بسته شدن معامله در اواسط سال هستند. آکیلی سپس در نزدک با نماد تیک “AKLI” معامله خواهد کرد.

“این تراکنش نشان‌دهنده گام بعدی در سفر ما برای تبدیل شدن به شرکت پیشرو پزشکی دیجیتال در جهان است که مستقیماً عملکرد عصبی را هدف قرار می‌دهد. در طول ۱۰ سال گذشته، ما بستری را ایجاد کرده‌ایم که نشان‌دهنده دوره جدیدی از پزشکی شناختی است که با تمرکز اساسی ما بر بیماران هدایت می‌شود. ادی مارتوچی، مدیر عامل Akili در بیانیه‌ای گفت: علم پیشرفته و فناوری اختصاصی و کار سخت کل تیم ما مبتنی بر ماموریت.

“ما بر این باوریم که پزشکی در حال حاضر می تواند هم موثر و هم جذاب باشد. Social Capital Suvretta دیدگاه ما را برای آینده به اشتراک می گذارد و ما مشتاقانه منتظر هستیم تا تجربیات ترکیبی خود را همزمان با تجاری سازی پلت فرم خود و پیشبرد خط لوله عمیق درمان های دیجیتال نسخه ای خود به کار ببریم. افرادی که در سراسر جهان با اختلالات شناختی زندگی می کنند.”

چرا مهم است

آکیلی گفت که از درآمد حاصل از ادغام برای حمایت از راه اندازی تجاری درمان دیجیتال EndeavorRx خود توسط FDA در نیمه دوم سال ۲۰۲۲ استفاده خواهد کرد و خط لوله محصولات خود را برای درمان سایر اختلالات شناختی از جمله اختلال طیف اوتیسم، اختلال افسردگی اساسی و اسکلروز چندگانه.

محصول EndeavorRx که در حال حاضر برای کودکان بین ۸ تا ۱۲ سال تایید شده است، می‌تواند برای گروه‌های دیگر از افراد مبتلا به ADHD مانند بچه‌های جوان، نوجوانان و بزرگسالان نیز مورد هدف قرار گیرد. این شرکت در تلاش است تا این محصول را برای ADHD کودکان در ژاپن نیز تایید کند.

Chamath Palihapitiya، “فراتر از ADHD، پتانسیل رشد طولانی مدت وجود دارد، زیرا هر بیمار از محصول خود استفاده می کند و مجموعه محصول رشد می کند، که به طور بالقوه توانایی ایجاد یک برند خانگی را ایجاد می کند که برای بهبود شناختی در سنین و شرایط شناخته شده است.” موسس و مدیر عامل سرمایه اجتماعی و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل SCS در جریان ارائه سرمایه گذار گفت.

روند بزرگتر

آکیلی در ماه می ۱۱۰ میلیون دلار از بودجه سری D به علاوه ۵۰ میلیون دلار دیگر از طریق تأمین مالی بدهی به دست آورد. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد از این بودجه برای گسترش دامنه مراقبت خود و انجام تحقیقات در مورد چگونگی درمان سایر اختلالات شناختی استفاده کند.

EndeavorRx مجوز FDA De Novo را در ژوئن ۲۰۲۰ ثبت کرد، که این آژانس اشاره کرد که اولین درمان مبتنی بر بازی است که برای هر بیماری تایید کرده است. این محصول ابتدا برای مدت محدودی در آوریل ۲۰۲۰ عرضه شد، زمانی که FDA الزامات مربوط به دستگاه‌های سلامت دیجیتال را برای درمان اختلالات روانپزشکی به دلیل همه‌گیری کاهش داد.

SPAC ها تبدیل به یک مسیر محبوب به سمت بازارهای عمومی برای شرکت های سلامت دیجیتال شده است. سال گذشته، شرکت‌های درمانی نسخه دیجیتال Pear Therapeutics، شرکت فناوری کودک Owlet، شرکت تله‌تراپی Talkspace و Chatbot سلامت دیجیتال Babylon ادغام SPAC را بستند.

با این حال، شرکت‌های فناوری سلامت تاکنون پس از ورود به بورس با مشکل مواجه شده‌اند. گزارش بانک سیلیکون ولی پیدا شد. در مراقبت های بهداشتی به طور کلی، میانگین عملکرد پس از IPO -12٪ بود، اما میانگین عملکرد de-SPAC -32٪ بود. حتی برای بخش فناوری سلامت بدتر بود، جایی که عملکرد de-SPAC -44٪ بود. (اصطلاح “de-SPAC” به فرآیند ادغام با یک SPAC اشاره دارد.)

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر