تکمیل ظرفیت قبرستان های قدیمی اهواز تا پایان سال / هشدار کمبود مکان برای دفن اموات – پایگاه خبری مدآرا


میثم ائل اسکندری گفت: آرامگاه بهشت ​​آباد از سال ۱۳۷۴ رسماً هیچ سایت توسعه ای نداشت و در این مدت از دیوارها و فضاهای بین مقبره ها استفاده شد و سرانجام در اواخر سال ۱۴۰۰ مکانی برای دفن عمومی وجود نداشت. تنها افرادی که قبر شخصی دارند یا با تقسیم قبر به دو طبقه، اموات خود را در این قبرها دفن می کنند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تشییع اموات در قبرستان های قدیمی اهواز در حال انجام است.

رئیس اتحادیه قبرستان های شهرداری اهواز گفت: در نهایت قبرستان قدیمی تا پایان امسال ظرفیت دفن اموات را خواهد داشت بنابراین از ابتدای سال ۱۴۰۲ جایی برای دفن عمومی در این قبرستان نداریم و آنجا جایی برای دفن مردگان نیست

ائل اسکندری گفت: اکنون ۲۴ قطعه برای تدفین اموات در قبرستان باغ فردوس آماده شده است که یکی از این قطعه ها مسقف است. این گورستان ظرفیت دفن ۴۰ تا ۴۵ نفر را در یک مکان در یک روز دارد.

رئیس سازمان قبرستان شهرداری اهواز درباره عدم پذیرش مردم در قبرستان باغ فردوس گفت: به دلیل سختی دسترسی به این قبرستان، مردم تمایلی به دفن اموات خود در این قبرستان ندارند.

وی با بیان اینکه تعمیر این جاده به ۲۵ تا ۳۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: راه ورود به این مقبره متعلق به شرکت نفت و شرکت ملی حفاری است. بانک اطلاعاتی مرکزی مصرف کنندگان برق نیز در این مسیر قرار دارد، بنابراین سازمان های استفاده کننده از این مسیر باید نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند.

ایل اسکندری گفت: در طرح تفصیلی قبرستان رسمی اهور باغ فردوس است. قیمت قبر در این قبرستان کمترین قیمت در کشور است و در ابتدای امسال قیمت هر قبر یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بود. اعمال این نرخ برای تشویق مردم به دفن اموات خود در قبرستان باغ فردوس است.

منبع: ایرنا