تکنیک های پاکسازی برای انواع مختلف شرایط نشت خون – بلاگ Credihealth


پاکسازی حوادث خونین با توجه به عوامل زیادی از جمله بیماری های منتقله از راه خون دشوار است. به عنوان مثال، صحنه جنایی است که ممکن است حاوی شواهدی باشد که باید پس از تمیز کردن در دستان خوبی باشد. و در مورد عموم مردم، ایمنی آنها در اولویت اول قرار دارد، بنابراین باید از آلودگی جلوگیری شود.

نظافتچی های حرفه ای هنگام از بین بردن لکه های خون در صحنه جرم باید دو نکته را به خاطر بسپارند. این شامل:

لوازم پاکسازی

برای از بین بردن کامل نشت خون از ابزارهای تخصصی استفاده می شود. همه چیز به نوع ریختن و ظاهر واقعی صحنه بستگی دارد. اکثر ارائه دهندگان از تجهیزاتی بهره می برند که استانداردهای OSHA را پشت سر گذاشته اند.

این لیست شامل لباس های محافظ، ماسک، دستکش یکبار مصرف، محافظ چشم، تعداد زیادی حوله جاذب، مواد ضدعفونی کننده و کیسه های خطرناک است. چنین موادی می توانند بهترین نتیجه ممکن را برای مشتریان تضمین کنند.

خطرات احتمالی سلامتی

خون منبع بزرگی از پاتوژن های کشنده است، به خصوص زمانی که قبلاً آلوده شده باشد. برای نام بردن از چند بیماری در میان قرار گرفتن در معرض پاتوژن عبارتند از هپاتیت B/C و HIV.

خدمات پاکسازی خون متفاوت است، زیرا برخی از آنها برای از بین بردن کامل لکه ها به روش های شستشوی اضافی نیاز دارند. بنابراین، در زیر دستورالعمل‌هایی برای انواع شرایط و مکان‌هایی که باید آشوب‌های خونین را پاک کنند، آورده شده است.

کفپوش های موکت شده و بدون موکت

این دو نوع سطح روشی متمایز برای پاکسازی نشت خون دارند. در اینجا دستورالعمل های تمیز کردن وجود دارد که به وضوح تفاوت آنها را نشان می دهد.

سطحی که موکت نشده است به دلیل جذب کمتری نسبت به سطح فرش شده راحت تر پولیش می شود. به عنوان مثال می توان به چوب، کاشی و سیمان اشاره کرد، اما ممکن است نشت روی سطوح سخت سریعتر پخش شود.

اولین قدم این است که منطقه را تا پایان تمیز کردن نزدیک نگه دارید. تجهیزات محافظ بپوشید و سپس شروع به پاک کردن ناحیه با حوله جاذب کنید. محلول سفید کننده را حداقل به مدت ۲۰ دقیقه روی ناحیه آلوده بریزید و سپس پاک کنید. در صورت لزوم تکرار کنید. پس از آن، تمام تجهیزات مورد استفاده را ضد عفونی کنید و دستکش ها و سایر مواد یکبار مصرف را در کیسه زباله دور بیندازید. برای ایمنی بیشتر خود را ضد عفونی کنید.

از طرف دیگر، کفپوش های موکت شده هستند که نسبت به سطوح سخت نیاز به نظافت دقیق تری دارند. فرش ها بسته به مواد مورد استفاده به عنوان جاذب شناخته می شوند. بنابراین، مواد ضدعفونی کننده ممکن است برای ارائه نتیجه دلخواه شما کافی نباشند، اما بهداشت مناسب این کار را انجام می دهد.

به خاطر داشته باشید که خون روی فرش سریعتر سفت می شود. وقتی کاملاً لباس پوشیده به صحنه می‌رسید آماده باشید. محصولات پاک کننده ای که برای فرش ها ایمن هستند، مانند شامپوی ضد میکروبی که می تواند تا حد امکان شتابزده تمیز شود، همراه داشته باشید. مواد را بیش از دو بار تمیز کنید تا مطمئن شوید که هیچ عامل بیماری زا روی سطح آن پنهان نشده است.

تمیز کردن با بخار جایگزینی برای از بین بردن عوامل بیماری زا است که برخی از شرکت های تمیز کننده ارائه می دهند. همچنین آلودگی و زباله را برای بهداشت بیشتر در داخل خانه از بین می برد.

در مورد کاشی های فرش، بهتر است آنها را تغییر دهید، زیرا پتانسیل بیشتری برای قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا هستند. اینها نیز ارزان هستند.

مبلمان

مبلمان در انواع مختلفی مانند پارچه ای، چوبی و فلزی وجود دارد. هر نوع برای مقابله با نشت خون به روش تمیز کردن خاصی نیاز دارد.

آنهایی که از پارچه ساخته شده اند باید مانند تمیز کردن یک فرش خون آلود تمیز شوند. پوشش را با آب گرم و صابون بشویید و اگر قابل جدا شدن نیست، مبلمان را چندین بار ضد عفونی کنید تا زمانی که لکه ها کاملاً درمان شوند.

مبلمان غیر متخلخل یا آنهایی که از فلز و چوب ساخته شده اند، با روش تمیز کردن سطوح بدون فرش، راحت تر تمیز می شوند.

خدمات حرفه ای نیز برای راحتی شما چنین شرایط پاکسازی خون را می پذیرند. آنها نتایج کاملاً تمیز را تضمین می کنند و از تهدید عوامل بیماری زا جلوگیری می کنند.

استخرها

از آنجایی که استخرها حاوی سطح بالایی از کلر هستند، این برای از بین بردن عوامل بیماری زا کافی است. نگرانی اصلی فرد آسیب دیده و جلوگیری از خطر آلودگی خواهد بود. بر اساس CDC، افراد ممکن است پس از نشت خون آلوده نشوند، اما بستن موقت استخر می تواند یک گزینه باشد. برای ایمنی همه منتظر بمانید تا خون در آب رقیق شود.

پارک ها یا هر جایی در فضای باز

زمانی که قرار است یک فعالیت در فضای باز انجام شود و ناگهان خونی نریزد، بهتر است مکان جدیدی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض عوامل بیماری زا پیدا کنید. تمیز کردن مایعات بدن روی زمین یا چمن دشوار است، بنابراین باید اقدامات ایمنی در نظر گرفته شود.

از سفید کننده برای ضد عفونی کردن محل استفاده کنید و با آب کاملاً بشویید. در طول فرآیند تمیز کردن، پوشیدن PPE شما ضروری است و هر چیزی را که در معرض آلودگی قرار دارد دور بیندازید.

پاتوژن ها می توانند در هر جایی باشند و اجتناب از آنها سخت است. بنابراین، هیچ تضمینی وجود ندارد که بتوانید به طور کامل از قرار گرفتن در معرض پاتوژن فرار کنید، اما برخی از پروتکل ها می توانند خطر را کاهش دهند.

برای محافظت از خود همیشه هنگام تمیز کردن نشت خون دستکش بپوشید. دوم، اجازه ندهید که ریخته شده پخش شود، بنابراین یک ماده جاذب می تواند کمک کند. محل را حداقل ۳ برابر ضد عفونی کنید و بگذارید خشک شود. برای جلوگیری از انتشار مواد مضر، تمام تجهیزات مورد استفاده برای پاکسازی نشت را دور بیندازید.

به دنبال a شرکت پاکسازی خون که می تواند ایمنی شما را پس از پاکسازی نشت تضمین کند. روش‌های تمیز کردن آن‌ها از منطقه را بررسی کنید تا ضدعفونی کامل توسط تمیزکننده‌های واجد شرایط انجام شود.

تمیز کردن یک صحنه خونین پر از خطر است اما با کمک متخصصان می توان از خطرات احتمالی جلوگیری کرد. اکثر آنها به صورت ۲۴ ساعته در دسترس هستند تا نیازهای اضطراری را برآورده کنند.

در پایان، دانستن تکنیک‌های مختلف تمیز کردن مناسب برای پاکسازی نشت خون بسیار مهم است. کار با افراد مناسب نیز مزیتی برای چنین مشاغلی است.

سلب مسئولیت: اظهارات، نظرات و داده‌های موجود در این نشریه‌ها متعلق به نویسندگان و مشارکت‌کنندگان فردی است و نه از Credihealth و سردبیر(ها).

با ۹۹۴-۹۹۴-۸۰۱۰ +۹۱ تماس بگیرید و با کارشناسان پزشکی Credihealth صحبت کنید. رایگان. در انتخاب پزشک متخصص و کلینیک مناسب، مقایسه هزینه های درمان از مراکز مختلف و به روز رسانی های پزشکی به موقع کمک بگیرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر