جامعه باید در نزدیکی نیروی انتظامی و بسیج در برابر اغتشاشات – مدرا ظاهر شود


آیت الله عباس کعبی در خطبه های نماز جمعه ۳۱ مهرماه با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) گفت: اگر به اسلام عمل کنیم می توانیم به درجات عالی تمدن و عدالت برسیم. پیامبر اکرم (ص) توانست یک ملت عقب مانده را به ملتی پیشرفته و یک امت جاهل را به ملتی فهیم تبدیل کند و بر اساس این اصول سنگ بنای تمدن نوین اسلامی را بگذارد.

وی با بیان اینکه جهاد پیامبر اکرم (ص) به معنای توسعه قدرت و توجه به مصالح عالی مردم و شناخت دشمن است، افزود: محور جهاد و مقاومت، مصلحت انسانی، اخلاق و مهربانی، تشکیلات است. از برادری، اتحاد و وحدت، مبارزه با ویرانگران و ویرانگران با قاطعیت در عمل، درایت و تدبیر و تدبیر نظام سیاسی مبتنی بر عنایت و عنایت امیرالمومنین (ع) از محورهای کار بوده است. از پیامبر اکرم (ص).

امام موقت اهواز در خصوص بیانیه پیامبر(ص) مبنی بر اینکه حکومت بد امت اسلامی را فلج می کند، گفت: پیامبر(ص) به دستور خداوند با شایعه سازان و فساد و منافقین برخورد کرد.

آیت الله کعبی گفت: انقلاب اسلامی با تأسیس نهضت پیامبر(ص) به رهبری امام راحل و بر پایه قدرت فقیه، بسط نهضت پیامبر، پیام غدیر خم استوار شد. مکتب عاشورا و فرهنگ مهدوی.

وی گفت: امام (ره) می فرمودند اسلام می تواند درهای مهم جهان را فتح کند. در گام دوم انقلاب اسلامی با تکیه بر تدبیر مقام معظم رهبری می توان به توسعه ایران اسلامی سرعت بخشید.

وی همچنین گفت: امام صادق علیه السلام فرمودند که همه مردم به امنیت، عدالت، پیشرفت برکت و رفاه نیاز دارند و دشمنان در صدد پوشاندن این امور هستند.

آیت الله کعبی با بیان اینکه در مرحله دوم انقلاب سیاست های هفت گانه مقام معظم رهبری باید هدف اصلی مدیران و مردم کشور باشد، افزود: پیشرفت علمی، اقتصاد قوی، اخلاق و معنویت، عدالت و مبارزه با فساد. خود خشنودی، استقلال، آزادی و سعادت، عزت در مبارزه با قدرت و عقل و موفقیت در سیاست خارجی، سبک زندگی اسلامی هفت سیاست مقام معظم رهبری است که باید با محوریت حکومت مردمی اجرا شود. تا مردم را به صحنه ببرند. وقتی افراد وارد مکانی می شوند پیشرفت حاصل می شود وگرنه پیشرفت از بین می رود.

امام جماعت موقت اهواز درباره موفقیت این نظام گفت: مقام معظم رهبری فرمودند موفقیت اولین مسئله اسلام و نظام است. مصلحت یعنی منفعتی که در مقابل خطر است و نباید آسیبی از جمله به محیط زیست وارد شود. در اسلام، مصلحت با شناخت علما و حاکم شرع از احکام اساسی شرع است.

آیت الله کعبی افزود: ما دو نوع حسنه داریم که موفقیت نظام قبل از تصمیم و اجرای حکم است و یکی از نیازهای جامعه مسلمین و قانون شرع اولیه است نه ثانویه. . برای تحقق مصلحت، شناخت مسائل مختلف، مصلحت و ضمانت در اجرا مهم است.

وی گفت: مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام مادام العمر است نه مادام العمر. در صورت عدم کمک، مجوز نیز از بین می رود، بنابراین سایر اختیارات مجمع تشخیص مصلحت نظام مانند قانون مبارزه با مواد مخدر یا قانون کار باید تجدید شود.

وی با بیان اینکه در صورت اجرای سیاست های برنامه هفتم، جریان اقتصادی در کشور ایجاد می شود، گفت: بررسی انحرافات از هنجارها نباید متوقف یا به تعویق بیفتد و برای اجرا باید موازین شرعی و قانونی را رعایت کرد. این موضوع.

امام جماعت موقت اهواز، مراقبت از عبادات الهی را توصیه کرد و گفت: اگر از خط قرمز عبادت عبور نکنیم، همه مشکلات بدون استثنا حل می شود.

آیت الله کعبی در خصوص اغتشاشات اخیر افزود: مقام معظم رهبری اطلاعات مهمی در این زمینه دادند. به گفته وی، شورش ها گسترش یافت و نقشه دشمن علیه توسعه بود. جنگ ها ادامه خواهد داشت و فکر نکنیم که شورش ها تمام می شود، دیگر خبری نیست. حتی اگر خشونت پایان یابد، دشمن دست از جنگ برنمی‌دارد، پس باید قوی باشیم و این اقدامات دشمن را شکست دهیم.

وی افزود: مسئولان باید توقف کنند و از انجام وظایف اولیه خودداری کنند. لازم به ذکر است که این اغتشاشات خودبخودی نبوده و چند دانش آموز در محل حاضر شده و به شکلی آشفته عمل می کنند، بلکه دلایل این اتفاقات از قبل توسط دشمن ایجاد شده است که شامل ایجاد هیجان، تبلیغات، تشویق و آموزش ساختن می باشد. مواد قابل اشتعال

امام جمعه اهواز گفت: مردم ایران شاد و با تقوا و پایبند به ارزش‌های دینی هستند و با سرعت و پیشرفت راه پیشرفت و عدالت را خواهند یافت. دیدیم که در جریان اغتشاشات مردم تجمع فوق العاده ای برای محکومیت این اتفاقات داشتند و تجمع حزب الله را هم دیدیم.

آیت الله کعبی با بیان اینکه مسجد کانون اصلی اسلام و مبارزه با دشمن است و باید این کانون ها را قوی نگه داشت، گفت: برای ادامه این کار فردا (شنبه) قبل از نماز مغرب و عشا در مساجد سراسر کشور است. پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله با ما تجدید میثاق می کند و طغیان را محکوم می کند.

وی همچنین گفت: ورود قدرت نرم در جوامع مسلمان، آموزش و پرورش، ادارات و خانواده ها می تواند کشور را در برابر فتنه دشمنان حفظ کند.

آیت الله کعبی گفت: رهبری فرمودند در مورد افرادی که شادمان هستند و در اغتشاشات شرکت می کنند باید فعالیت های فرهنگی انجام شود اما نیروهای قضایی و امنیتی نیز باید بر اساس قانون در مقابل و عوامل دشمن به وظیفه خود عمل کنند. کار فرهنگی و امنیتی هم لازم است اما تا حد امکان باید خدمات اولیه در نظر گرفته شود. اولین موضوع آموزش و تحرک اجتماعی اشتغال است، پس مسئولان نباید مشغول موانع باشند و دست از ساخت و ساز بردارند.

امام جماعت موقت اهواز با بیان اینکه بیانات مقام معظم رهبری اقناع کننده و برگرفته از کتاب آسمانی سنت و اهل بیت علیهم السلام و همراه با رضایت الهی است، گفت: ای یقین داریم به وعده خداوند واقعی. پیروزی، و ما مطمئناً به او کمک خواهیم کرد.” خدا با ما خواهد بود.

وی درباره ورود مردم و مأموران در حوادث اخیر گفت: جامعه قوی به نظر می رسد اما انتظار می رود با توجه به تعداد اغتشاشات و اغتشاشات و به موقع و به موقع که حضور پلیس را ممنوع می کند قوی ظاهر شود. همزمان. نیروهای بسیج در صحنه هستند و کار خود را انجام می دهند. خوشبختانه جامعه همیشه حرف اول را می زند و تنها مشکل افراد کوته فکری است که برای رفع این وضعیت عجله می کنند که هنوز آن را برطرف نکرده اند. در واقع مردم در مقابل کالاهای کوری که با دشمن توافق کرده اند سکوت نمی کنند.

امام جماعت موقت اهواز گفت: مردمی شدن اقتصاد، اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی، راه اندازی جنبش ملی کارگری به ویژه در خوزستان باید در رأس برنامه سه جانبه، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مراجع باشد. در همین راستا نامه ای به رئیس جمهور ارسال کردم تا در اعطای وام مشاغل کوچک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان به افراد نیازمند بدون ضمانت نامه محکم بانکی و سفته کمک کند. صد موضوع کاری که باید توسط مدیران پیگیری و راهنمایی شود.

وی ادامه داد: شرایط به گونه ای نباشد که به پروژه های بزرگ نگاه شود و سرمایه گذاران حرفه ای سرمایه گذاری های کلان انجام دهند، اما مردم در شهرها و روستاها از انجام کاری عاجز هستند.

آیت الله کعبی گفت: یک شهرک صنعتی و کشاورزی با اشتغال ۷۲ نفر برای علوفه دام در روستا ایجاد شده است که در صورت تحقق این امر امکان توسعه و ایجاد ۱۰۰ هزار شغل وجود دارد.

امام جمعه موقت اهواز گفت: تقویت ارز کشور و حذف دلار از مبادلات تجاری و اقتصادی عامل مهمی است. بعد از فشار آمریکا به روسیه، این کشور دست به چنین کاری می زند. مقام معظم رهبری نیز به چین دستور دادند که با کشورهای دیگر هم کار کند.

وی گفت: تخصیص فوری (زمین بلاعوض) برای ساخت میلیون ها خانه مسکونی توسط مردم نیز باید انجام شود و کار در این زمینه در حال انجام است. آزمون قاطع آلودگی‌های اقتصادی و تلاش برای احیای حقوق کارگران و گسترش عدالت و آزادی، اجرای کامل و سریع اصلاحات اساسی آموزش و پرورش و اولویت‌بندی تحول فرهنگی در این سازمان است.

آیت الله کعبی افزود: تصویب قانون اداری و ساماندهی خاک کشور و راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نیز باید اجرایی شود.

امام جمعه موقت اهواز گفت: از مردم خوزستان که با اغتشاشات مواجه شدند به دلیل حضور به موقع در صحنه تشکر می کنیم. ساعت ۱۸ امروز دیدار امت نبی و ایران نبی برگزار می شود.

وی گفت: مقام معظم رهبری همچنین از جایگاه مردم خوزستان به ویژه مردم عرب در حراست مقدس تجلیل کردند. عشایر خوزستان نگرش فعالی نسبت به غیرت، احترام و حجاب دارند و دیروز شاهد تجمع عشایر خوزستان شادگان و تجدید ارادت به میهمان در پیشگاه اعلی بودیم. اکنون تجدید عهد می کنیم که تا آخرین نفس در کنار احساسات و خون شهدا ایستاده ایم.

آیت الله کعبی از عملکرد خوب شورای تامین خوزستان و جامعه علمی در این اغتشاشات تقدیر کرد و گفت: انتظار می رود قرارگاه مبارزه با سرقت، کار و امنیت به صورت ویژه اجرا شود.

وی با بیان نقش آمریکا و صهیونیسم در این درگیری‌ها، ادامه داد: آنها محورهایی مانند ایجاد بحران جهانی با یک موضوع کوچک عمومی، افزایش تاکتیک‌های بین‌المللی، ایجاد نمادهای جامعه برای مخالفان، دوقطبی‌سازی اجتماعی و افزایش فضای افراط و تفریط هستند. تلاش کردن. دامن زدن به اختلافات قومی زمانی که در خصوص تفرقه قومی کردستان اقدام کردند، فکر می کردند می توانند این موضوع را در خوزستان دامن بزنند، اما موفق نشدند.

وی افزود: دیروز در فارس افرادی بودند که در حال شعار دادن بودند که نیروهای مردمی مقابل آنها ایستادند و با چاقو به نیروهای سوری حمله کردند و سه نفر را کشتند. این توطئه ها ادامه خواهد داشت.

آیت الله کعبی گفت: چون قدرت روسیه، چین و ایران در این منطقه آشکار می شود، مسبب این مسائل هستند.

امام جمعه موقت اهواز با بیان ناامنی دشمن در منطقه و برنامه ریزی برای اغتشاشات دانشجویی، تصریح کرد: نیروهای مسلح ایران با اخطاریه به سازمان ملل، پایگاه دشمن در شمال عراق را هدف قرار دادند.

وی گفت: امروز قدرت جمهوری اسلامی به عنوان یک قدرت بین المللی به رهبری رهبر فرزانه و فهیم انقلاب در حال تثبیت است. آینده ملت ایران روشن است و با تلاش دولت سیزدهم توسعه به سرعت ادامه خواهد داشت و دخالت دشمنان در این منطقه مانع از توسعه نخواهد شد و شکست خواهند خورد.

وی با اشاره به مصداق شکست دشمنان افزود: سلسله پیروزهای مستمر نظام مقدس جمهوری اسلامی در داخل و خارج از کشور با حضور پررنگ جامعه و رهبری و حضور مبارک یوم الله سیزدهم ادامه خواهد داشت. . دولت.

منبع: ایسنا