جایی که رهبران فناوری اطلاعات باید در سال ۲۰۲۲ انرژی خود را متمرکز کننداز زمان شروع همه گیری، موسسات مراقبت های بهداشتی با یک تغییر فرهنگی مواجه شده اند. در گذشته، رهبران سالم به طور طبیعی از خطرات اجتناب می‌کردند و لزوماً سیستم‌هایی ایجاد می‌کردند که طیف وسیعی از موانع مدیریتی را برای تغییر ایجاد می‌کرد.

اما بسیاری از سازمان‌ها طی دو سال گذشته قوانین و الزامات مختلفی را کاهش داده‌اند تا به تسریع تغییرات لازم برای مقابله با همه‌گیری کمک کنند. این یک فرصت عالی برای نوآوری است.

با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۲، اکنون ممکن است بتوانیم از این تغییر تاریخی به دور از جریان کاری سفت و سخت استفاده کنیم و از خطرات اجتناب کنیم. اگر بتوانیم از این لحظه استفاده کنیم، شاید بتوانیم امسال را به یک سال متحول کننده منحصر به فرد برای مراقبت های بهداشتی تبدیل کنیم.

در اینجا برخی از اولویت های تمرکز بر فناوری و رهبری برای CIOها در سال ۲۰۲۲ آورده شده است.

پلتفرم کامل را توسعه دهید

در حال حاضر، سیستم‌های سلامت ابزارهای تحلیلی قدرتمندی برای استخراج داده‌ها از سوابق الکترونیکی سلامت خود دارند، اما می‌توانند کارهای بیشتری انجام دهند. اکنون زمان آن است که CIOها راه‌هایی را برای ایجاد پلتفرم عالی که مجموعه‌ای جامع‌تر از داده‌ها را بررسی می‌کند، در نظر بگیرند.

CIOها می‌توانند شروع به توسعه یا توسعه راه‌حل‌هایی کنند که به جای دسترسی به داده‌های بالینی در پرونده الکترونیک سلامتشان، در بالای پلتفرم‌های خودشان قرار می‌گیرند. با جمع آوری و تجزیه و تحلیل این انواع مختلف داده ها، می توانید بینش های جدید و ارزشمندی ایجاد کنید.

این پلتفرم می‌تواند شامل ارائه اطلاعات عمیق‌تر در مدیریت سلامت جمعیت، هزینه دقیق مراقبت از بیمار، سیستم مدیریت محتوا و داده‌های اجتماعی، بهینه‌سازی زنجیره تامین (به ویژه زمانی که با مشکلات زنجیره تامین در مقیاس جهانی مواجه هستیم) و از همه مهمتر ارائه بینش نسبت به کارایی بیشتر در عملیات روزانه بیمارستان.

Virtual Care 3.0 که به عنوان بیمارستان در خانه نیز شناخته می شود

این فرصتی است برای CIOها تا بدرخشند و راه را در توسعه مجموعه ای از ابزارهایی که می توانند مراقبت را در هر کجا و هر زمان ارائه دهند پیشروی کنند. در اینجا چند راه حل کیف پول وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

  • مراقبت مجازی راه حل پزشکی از راه دور سازمانی موجود را گسترش دهید یا راه حل جدیدی ایجاد کنید تا یاد بگیرید چگونه به راحتی پلت فرم را به خانه بیمار بیاورید. من نفوذ به خانه های بیماران را دیده ام که از طریق مشارکت با اپراتورهای مخابراتی پهنای باند یا اپراتورهای تلویزیون کابلی ایجاد شده است.
  • نقشه راه بهینه ارائه مراقبت در منزل مستلزم مراجعه پزشک به منزل بیمار است. برای اطمینان از اینکه پزشکان شما با راهنمایی بهینه بر اساس برنامه سفر می کنند، از راه حل هایی مانند Google Maps، Apple Maps یا شخص ثالث استفاده کنید و با آنها همکاری کنید.
  • دستگاه های پوشیدنی و نظارت از راه دور بیمار. RPM و ابزارهای پوشیدنی نظارتی برای استفاده و استقرار آسان هستند. این فناوری ساده است، اما ایجاد عملیات تمام وقت مرکز فرماندهی که بتواند بسیاری از بیماران را به طور همزمان نظارت کند، ضروری است.

دست از کنترل فریب بودن بردارید

یک بخش مرکزی IT دیگر در محیط امروزی مهم نیست. یک مدل غیرمتمرکز را کشف کنید که در آن مدیریت ارشد، عملیات روزانه و اختیارات تصمیم‌گیری را به کارشناسان بخش (بخش) با متخصصان فناوری به عنوان بخشی از تیم واگذار می‌کند.

ایده اصلی پشت رویکرد توزیع شده، دادن قدرت و مسئولیت به کسانی است که بهتر می دانند – کسانی که نزدیک ترین افراد به سهامداران هستند. تیم فناوری اطلاعات را از نزدیک در عملیات ادغام کنید.

با اتخاذ راه‌حل‌های کم‌کد یا بدون کد، فرهنگ توسعه‌دهنده شهروندی را ارتقا دهید. کد کم پتانسیل را برای تسهیل توسعه راه حل ها با استفاده از یک رابط کاربری گرافیکی به جای رویکرد سنتی مبتنی بر برنامه نویسی کدگذاری شده دستی ارائه می دهد، که نیاز به کدگذاری کمی یا بدون نیاز به برنامه نویسی و فرآیندها دارد.

CIOهای سنتی باید با ترس خود از کنار گذاشتن کنترل کنار بیایند و متوجه شوند که نمی توانند دسترسی به خصوص به داده ها را تنظیم و کنترل کنند. حکمرانی چالش برانگیز و جدید خواهد بود، اما ما نمی توانیم به همان روندی که پنج سال پیش وجود داشت پایبند باشیم در حالی که انتظار داریم در محیط امروزی کار کند.

از هر جایی کار کنید

بسیاری از کارها را می توان از هر جایی انجام داد. البته، در مراقبت های بهداشتی، برخی از کارها – مانند روش های جراحی – باید در یک محیط بالینی انجام شود.

در مورد مجموعه فناوری خود فکر کنید و اینکه آیا آنقدر قوی است که می‌توانید از هر جایی با اقدامات امنیتی در محل کار کنید. خانه کارمند اکنون گسترشی از محیط شبکه است و استفاده از راه حل ها در زمانی که خارج از دانشگاه هستند باید آسان باشد.

علاوه بر این، بر ارتقای مهارت های رهبران خود در مدیریت نیروی کار از راه دور تمرکز کنید. کار دیگر مکانی فیزیکی برای رفتن نیست، بنابراین داشتن رهبرانی آموزش دیده در برخورد با کارمندان از راه دور ضروری است.

دیوید چو مدیر ارشد اطلاعات سیستم بهداشت عمومی دانشگاهی است. او سمت‌های اجرایی در کلینیک کلیولند، بیمارستان رحمت کودکان، مرکز پزشکی دانشگاه می‌سی‌سی‌پی، مراقبت‌های بهداشتی AHMC و بهداشت پرایم داشته است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر