جریمه شکستن تلگرام چیست؟


یکشنبه ۲۲ ژوئن ۱۴۰۱ – ۰۶:۰۰

تهران (پانا) – جرایمی از قبیل کلاهبرداری رایانه ای، سرقت اینترنتی، قلدری فضای مجازی، قلدری فضای مجازی و … قانونی و قابل مجازات است.

به گزارش میزان، جرایم سایبری یکی از جرائمی است که ریشه در توسعه فناوری و توسعه آن دارد و نیاز به اعمال قانون بر این گروه نوظهور همدستان و جرایم نوظهور است. جرایمی مانند کلاهبرداری رایانه ای، سرقت اینترنتی، قلدری سایبری، قلدری سایبری و مواردی از این دست همگی به رسمیت شناخته شده و اعمال قانون می شوند.

افرادی هستند که سود می‌برند و مصمم به دسترسی غیرمجاز به اطلاعات دیگران هستند، مثلاً با ادعای تخریب تلگرام دیگران، در صورتی که ندانند آیا این اقدام غیرصادقانه قانونی است یا خیر. یکی از آنها تلگرام است که امروزه مهمترین راه ارتباطی مردم است و سودجویان به دنبال راه غیرقانونی برای دریافت تلگرام دیگران هستند.

جرم کلاهبرداری در تلگرام دیگران

قانون جرایم سایبری اغلب در مورد دسترسی بدون اجازه به اطلاعات دیگران و هک کردن برنامه های دیگران صحبت می کند و به شدت به آنها ضربه می زند. به عنوان مثال، مواد ۸، ۱۲ و ۲۵ این قانون، که همه آنها دسترسی غیرمجاز به داده های شخص ثالث را یک مسئولیت می دانند. بر اساس این مطالب می توان گفت که تقلب در تلگرام دیگران جرم است و قربانیان این جرم می توانند با مراجعه به دادگاه ویژه جرایم رایانه ای نسبت به استفاده کلاهبرداری از تلگرام خود شکایت کنند.

مجازات شکستن تلگرام دیگران

مجازات شکستن تلگرام بستگی به قاضی دارد، اما ممکن است بر اساس ماده ۲۵ قانون جرایم رایانه ای باشد که بند (ب) را برای فروش، افشا یا افشای رمز عبور یا هر داده دیگری که دسترسی غیرمجاز به آن را فراهم می کند، تعیین می کند. داده یا. یا گوشی های دیگران را می دهد، جرم است، جریمه شکستن تلگرام از همین مطلب گرفته شده است. بر اساس این سند، مجازات هک تلگرام حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا دو خواهد بود.